2017 The Big Sick - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5462602.jpg

Büyük Hastalık - The Big Sick (2017)

Türü: Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen: Michael Showalter

Oyuncular:
Kumail Nanjiani
Zoe Kazan
Holly Hunter
Ray Romano
Anupam Kher

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860
Film çok güzel başlamıştı ancak sonlara doğru konu nereye bağlanacak diye çok merak ettim. İnşallah havada kalmaz diye korkuyordum ve öyle olmadı. Sonu çok güzel bitti benim için.

Konu aşk üzerinden gitse de alt metinde çok güzel mesajlar verdi. İslam, terörizm, inanç gibi konuları alttan alttan güzel işlemişler.

Oyunculukları da çok beğendim. Kumail Nanjiani gerçekten ödüllük bir performans sergilemiş. Belki Akademi'de ödül alamayacaklar ancak akıllarda kesinlikle iyi bir yer edinecekler.

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Komediden çok dram, romantik yönü daha ağır basıyordu filmin. Başrol karakter komedyenlik yaptığından gösteri sahneleriyle falan komedi de katılmış ama oturup kahkahalar atmak için izlenecek türden bir film değil. Farklı kültürlerin bir araya getirilişi ve yaptığı politik göndermeler ile filmin sadece romantik komediden ibaret olmadığı ortaya konulmuş.Ortalarındaki süreç biraz uzuyor ve sıkıyor onun dışında genelinde gayet keyifli yer yer güldüren yer yer duygulandıran türden iyi bir iş.

7.5/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aaa bunuda izlerken bu 3 oyuncuyu sen ben @destere diye izleyecem yorumumuda öyle yapacam hafızama öyle kazındı :A :A :A

Linkini göremedim burayada atsana :F
Şuan @destere izliyor mu bilemedim ama buna karar vermiştik bu gece:X Ve doluyor. Birazdan izlicem. Link atmiştim sen de izle:X https://fav10.net/forum/threads/thr...-missouri-film-yorumları.275100/#post-3242678
link berbattı altyazı korece karışımı türkçe :) ordan izleyemedim zaten indirdim filmi :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Beklediğimi bulamadığım bi film oldu. Ben çılgın bi romantik komedi beklerken dram ve politik bi film çıktı.
Oscara aday olmak için özellikle politik şeylerin araya katıldığını bariz şekilde hissettiren garip bi film olmuş.
Film gerçek hayattan uyarlama sanırım yani filmin sonunda öyle resimler konmuş ama replikler fazla günümüz. Yok ISID yok Orta Doğuda barış falan garip geldi. Uyarlama bi film olmasından dolayı böyle politik replikler konulunca akla oscara aday olmak için uğraşmışlar algısı geliyor ben sevmedim bu yönünü.

Onun dışında başrol erkek oyuncu ne kadar yeteneksiz. Ben böyle kötü bi oyuncu görmedim. Sırf gerçekte ki Kumail'e benziyor diye seçilmiş. Berbat bi seçim olmuş. Ve filmde komedyen özelliği olan birini canlandırmış ve adamda hiç komedi miniği yok. Ağlamaya çalıştığı sahne zaten berbat.
Başrol kadın harika. İyi oynamış yolu açık olsun. Beth karanterinde ki annede iyi oynamış.

Filmde Emily ve Kumailsahneleri güzeldi özellikle son sahne baya hoştu.:X
6/10

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
başları oldukça sıkıcı ortaları çok iyi sona doğru ise harikaydı film
filme komedi dram densede komediyle kesinlikle alakası yok, güzel bir dram filmiydi .. sanırım kumail in meslek icabı yaptığı stand up gösterilerinden dolayı komedi denmişte benimde en sıkıldığım yer o sahnelerdi :) dram yönü çok iyiydi sonlara doğru bayağı bir duygulandım bu barbunya kafalı nasıl emilyi kaptıda ben kapamadım diye hayıflandım hatta :) zoe kazan emily rolüyle muhteşemdi zaten filme tutunmamın birinci sebeplerinden biriydi o olmasa kumail ve arkadaşlarının berbat iç morartan stand up larına katlanmam imkansızdı :)
holly hunter beth rolüyle harikaydı , ray romanoda terry karakteriyle düz ama sıradışı bir oyunculuk gerçekleştirmişti emily ve ailesini sevdim diyebilirim :) nasıl kumailde iş yoktuysa ailesindende pek iş yoktu? ama finaldeki kumail ile babası azmat arasındaki veda sahnesi yine muhteşemdi diyebilirim ..
görücü usulüyle gelen kızlarda bir başkaydı yani :) insanın kafasında soru işareti yaratıyor ? acaba pakistanlı kızların hepsimi güzel yoksa filme özel seçme kızlarmı yerleştirmişler? bu sorunun aslını @D.R SABAHAT a sormak lazım :)

8 Puan

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
başları oldukça sıkıcı ortaları çok iyi sona doğru ise harikaydı film
filme komedi dram densede komediyle kesinlikle alakası yok, güzel bir dram filmiydi .. sanırım kumail in meslek icabı yaptığı stand up gösterilerinden dolayı komedi denmişte benimde en sıkıldığım yer o sahnelerdi :) dram yönü çok iyiydi sonlara doğru bayağı bir duygulandım bu barbunya kafalı nasıl emilyi kaptıda ben kapamadım diye hayıflandım hatta :) zoe kazan emily rolüyle muhteşemdi zaten filme tutunmamın birinci sebeplerinden biriydi o olmasa kumail ve arkadaşlarının berbat iç morartan stand up larına katlanmam imkansızdı :)
holly hunter beth rolüyle harikaydı , ray romanoda terry karakteriyle düz ama sıradışı bir oyunculuk gerçekleştirmişti emily ve ailesini sevdim diyebilirim :) nasıl kumailde iş yoktuysa ailesindende pek iş yoktu? ama finaldeki kumail ile babası azmat arasındaki veda sahnesi yine muhteşemdi diyebilirim ..
görücü usulüyle gelen kızlarda bir başkaydı yani :) insanın kafasında soru işareti yaratıyor ? acaba pakistanlı kızların hepsimi güzel yoksa filme özel seçme kızlarmı yerleştirmişler? bu sorunun aslını @D.R SABAHAT a sormak lazım :)

8 Puan
Şuan @destere izliyor mu bilemedim ama buna karar vermiştik bu gece:X Ve doluyor. Birazdan izlicem. Link atmiştim sen de izle:X https://fav10.net/forum/threads/thr...-missouri-film-yorumları.275100/#post-3242678
Şu dizide olan başrole daha diziyi izlemeden destere demiştim onun gibi sapık çıktı ve komedyenlik yapmaya çalısıyor bukadar olur ayoll tüm huylarını almış gerçekten destere çıktı adam :eek::eek::eek:

Filmdeki ben kendim dediğim sarısın kızda destere ile fingildeşip duruyordu gerçi forumdakı hallerimiz gibi ama onların iletişim sorunu yoktu tabi :F

Forumdash dediğimiz adamda yani forumda ki gibi öyle konuşup etki etmeye çalısıyor kendini gizemli takılıyor falan filmde de oda uyumlu :F

Son sahnede olan samimiyet çok hoşuma gitti , Filmi güzel kapattılar :bhr:

7-8 arasında kararsız kalmıştım ama Geyiklerde destere bana uydu bunda da ben ona uyayım 8 vereyim :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şu dizide olan başrole daha diziyi izlemeden destere demiştim onun gibi sapık çıktı ve komedyenlik yapmaya çalısıyor bukadar olur ayoll tüm huylarını almış gerçekten destere çıktı adam :eek::eek::eek:

Filmdeki ben kendim dediğim sarısın kızda destere ile fingildeşip duruyordu gerçi forumdakı hallerimiz gibi ama onların iletişim sorunu yoktu tabi :F

Forumdash dediğimiz adamda yani forumda ki gibi öyle konuşup etki etmeye çalısıyor kendini gizemli takılıyor falan filmde de oda uyumlu :F

Son sahnede olans amimiyet çok hoşuma gitti , Filmi güzel kapattılar :bhr:

7-8 arasında kararsız kalmıştım ama Geyiklerde destere bana uydu bunda da ben ona uyayım 8 vereyim :A :A :A
beğenmene sevindim başları biraz sıkıcı olsada sona doğru harikaydı birazda kumail denen sığır kıza hakettiği değeri verdi o yüzden sonları daha çok sevdim :))
pakistanlı kızlardan yokm u çevrede banada görücü gelseler keşke bakalım ben kabule decekmiyim kesin etmem yani sen dururken allahın pakistanlısıyla işim olmaz ama gelsinler yinede en azından onları tersleme keyfini yaşarım :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
beğenmene sevindim başları biraz sıkıcı olsada sona doğru harikaydı birazda kumail denen sığır kıza hakettiği değeri verdi o yüzden sonları daha çok sevdim :))
pakistanlı kızlardan yokm u çevrede banada görücü gelseler keşke bakalım ben kabule decekmiyim kesin etmem yani sen dururken allahın pakistanlısıyla işim olmaz ama gelsinler yinede en azından onları tersleme keyfini yaşarım :)
Sen bırak pakistanlı kızlarıda Supernaturala yorum yap seni çekmek için bizim oğlanları koymadık diziye :A :A :A @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Filmi izledim ama beklentimin altında kaldı. Sanırım başrol adamın gerçek hayat hikayesiydi? Sonda gösterilen resimlerle onu anladım.
Bizim kültüre benziyor pakistanlıların kültürü de:A İşid göndermeleri 1-2 tamam da habire gönderme yapmaları sıktı.

Sonunda arkadşini "gördün mü" diye sorup ve "gördüm" demesiyle zirve sahneyi yapıp bırakmışlar:X

7/10

@Çiğdem- habire önümüze koydugun fotolardaki anne baba ve @destere :F Biz yokuz o fotoda:A Boşuna onca hikaye yazdık :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Filmi izledim ama beklentimin altında kaldı. Sanırım başrol adamın gerçek hayat hikayesiydi? Sonda gösterilen resimlerle onu anladım.
Bizim kültüre benziyor pakistanlıların kültürü de:A İşid göndermeleri 1-2 tamam da habire gönderme yapmaları sıktı.

Sonunda arkadşini "gördün mü" diye sorup ve "gördüm" demesiyle zirve sahneyi yapıp bırakmışlar:X

7/10

@Çiğdem- habire önümüze koydugun fotolardaki anne baba ve @destere :F Biz yokuz o fotoda:A Boşuna onca hikaye yazdık :F
bizim kültür biraz daha ileri seviyede :) artık bizde görücü usülü evlilik kalmadı gibi varsada tek tük adamlar amerikaya yerleşmiş bilmem kaç senedir oraya parketmiş hala kız seçiyorlar oğullarına bir gram ilerleme yok :)
puanın normal puan o bahsettiğin yerleri bende sevmedim ama sonlara doğru özellikle duygusal sahneler bayağı ağırlıktaydı birde kız hayata döndü ya mutlu oldum hemde başoğlan kazmasından daha fazla mutlu oldum diyebilirim :)
şimdi diğer filme geçeceğim orda film seçtik unutma :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
bizim kültür biraz daha ileri seviyede :) artık bizde görücü usülü evlilik kalmadı gibi varsada tek tük adamlar amerikaya yerleşmiş bilmem kaç senedir oraya parketmiş hala kız seçiyorlar oğullarına bir gram ilerleme yok :)
puanın normal puan o bahsettiğin yerleri bende sevmedim ama sonlara doğru özellikle duygusal sahneler bayağı ağırlıktaydı birde kız hayata döndü ya mutlu oldum hemde başoğlan kazmasından daha fazla mutlu oldum diyebilirim :)
şimdi diğer filme geçeceğim orda film seçtik unutma :)
Bizde hala kız bakma olayı var:A Özellikle kırsal alanlarda. @Çiğdem- mesela kaç kere istendim diyor:A Gördüm şimdi ordan cevap yetiştirmeye çalişcam :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bizde hala kız bakma olayı var:A Özellikle kırsal alanlarda. @Çiğdem- mesela kaç kere istendim diyor:A Gördüm şimdi ordan cevap yetiştirmeye çalişcam :F
ama filmdeki pakistanlı kızlar kuyruk olmuştu kumail in kapısında öyle oğlanda düzgün bir tipte yoktu kum gibi kız kaynıyordu çevresi :) bizde olsa kız tarafı nazlı olur erkek koşturup durur kapı kapı :)