2017 Dunkirk - Film Yorumları

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aaa tamam sen beğenmemişsin pardon cnm @MasacRE- dısında tek @MEnes beğenmiş Kütük onuda kendine benzetmeye başlamış :A :A :A

@sokak sanati Önerdiği filme bakabiliriz ozaman :A @Forumdash
Yoo bizim dışımızda 3-4 kişi daha var beğenen, siz zevksizseniz biz ne yapalım :A Ayrıca diğer söylediğim filmi @Forumdash da beğendi aynı puanı verdik, sen de izle bakalım orada ne olacak :A

Konu bu: https://fav10.net/forum/threads/thr...ebbing-Çıkışı-missouri-film-yorumları.275100/

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yoo bizim dışımızda 3-4 kişi daha var beğenen, siz zevksizseniz biz ne yapalım :A Ayrıca diğer söylediğim filmi @Forumdash da beğendi aynı puanı verdik, sen de izle bakalım orada ne olacak :A

Konu bu: https://fav10.net/forum/threads/three-billboards-outside-ebbing-missouri-Üç-billboard-ebbing-Çıkışı-missouri-film-yorumları.275100/
Alt yazı sitesi açılıyor izleyin bugün zaten 90 dakika:A @Forumdash @destere
Bu Missoriyi izleyelim demişler ama alt yazı sitesi karışıktı diyor destere bakalım düzgün yer bulabilicem mi :F

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@Forumdash Burayı atmış ama @destere beğenmedim korece dil giriyor diyor o indirmiş ama bana bir site buluver :A

http://onlinefilm.co/three-billboards-outside-ebbing-missouri.html
Hahah şimdi baktım oraya da korece falan yok türkçe ama karakterler bozuk, bazı yerlerde harf yerine şekiller falan çıkıyor :F @Forumdash sen o şekilde mi izledin missouri'yi :A

Al burası sağlam :D http://www.film112.net/altyazi/three-billboards-outside-ebbing-missouri/

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Bu filmi vizyona girdiği dönemde sinemada izlemiştim ama altyazılı sanarak bilet almıştım ama başladıktan sonra dublajlı olduğunu görünce bayağı moralim bozulmuştu. O yüzden yorum da yazmak istemedim bir kez de altyazılı izlerim diye. Ama Oscar'a bir hafta kaldı ve izlemem gereken 1-2 film daha var ve hiç hevesim yok o yüzden yorum işi aradan çıksın dedim.

Filmin en büyük falsosu doğru düzgün bir karakterin olmamasıydı. Evet asıl karakter savaş ama o hengamenin arasında durumunu merak edeceğim 1-2 karakter olmasını tercih ederdim. Ama hiçbirini tanıyıp sevemediğim için hiç umrumda olmadı ki bu da benim için olumsuz bir durum.

Christopher Nolan'ın hakkını vermek lazım ama. Çok usta işi bir yönetmenlik var. Yine müzikler de filme çok yakışmış. Oyunculardan özellikle dikkat çeken biri yok ama hepsi de üzerine düşeni yapmış.

Sonlarda siyasete kaçması can sıkıcı olsa da, bazı kısımlar fazla uzatılsa da savaş atmosferini çok iyi yansıttığı için takdir edilmesi gereken bir film. Yılın en iyisi değil ama Shape of Water'dan, Get Out'tan evladır.

7/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yorumlama işini yine son güne bıraktım.

Filmin yönetmenliği, çekim açıları, renk tonu muazzamdı. Nolan farkını bu konuda net bir şekilde hissettirmiş. Savaş ortamını muazzam aktarmış.

Yönetmenlik dışında müzikler gerçekten çok iyiydi, filme iyice odaklanmamı sağladı müzikler. Filmin en büyük ikinci artısı müzikleriydi bence. Hans Zimmer farkını ortaya net bir biçimde koymuştu.

Filmin eksi yönü ise karakterleriydi bence. Odaklanabileceğimiz ve film boyunca takip edebileceğimiz bir karakter yoktu. Tabii bu filmin konusuyla da alakalı, bu konuyla tek bir karaktere odaklanmak pek mümkün değil zaten.

Oyunculuklar gayet iyi ve yerindeydi. Bütün oyunlar üzerine düşeni yerine getirmişti.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@Tolstoyevski sen izlemedin mi bu filmi? Şimdi verilen puanları topluyordum da senin yorumun yok, senin de düşünceni merak ediyorum bu film hakkında :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Tolstoyevski sen izlemedin mi bu filmi? Şimdi verilen puanları topluyordum da senin yorumun yok, senin de düşünceni merak ediyorum bu film hakkında :D

İlk 20 dakikasındayken elektrikler gitmişti şarj da yoktu o yüzden kısmet olmadı
Oscar dan önce izlemek ama yakında izleyeceğim yine de, iş işten geçse bile. :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Yorumlardan sonra beklentiyi yükseltmeden izledim ve hoşuma da gitti film. Öyle ahım şahım bir film değildi en azından senaryo açısından ama bi savaş filminde uçak savaşı, deniz savaşı az da olsa kara savaşı gördük yani görebileceğimiz her şey vardı aslında. Ama senaryo hafif kaldı işte. Görselliklerin içinde kaybolduk diyalogsuz geçti çoğu neredeyse. Çok diyalog olunca da sarmıyor az olunca da kıvamını tutturmak lazım. :)

7/10