2017 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri / Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri - Film Yorumları

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
bize filmi öneren @MasacRE- niye sus pus olmuş izleyeceğimiz bir adreste versin bari buraya kadar koşturdu bizi ama bir faydasını göremedik :)

Buldum buldum @MasacRE- ye minnet etmektense :p :F http://onlinefilm.co/three-billboards-outside-ebbing-missouri.html

Dizi oyuncularından film yapmişlar. Yabancılık çekmeyız izlerken :X @Çiğdem- zorlanacak gibi:A

Bu ne kısmetsizlik :F
Ben indirip izlediğim için adres vermiyorum :D Neyse ki forumdash yetişmiş imdadınıza bana minnet etmenize gerek kalmamış :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şimdi Dunkirk olayından sonra @MasacRE- ayrı bi konuma geçtiydi gözümde :X

Film gayet güzeldi.3 karakter üzerinden yürüdü, roller eşit dağitilmiş. Beklediğim sonu alamadım ama tatmin edici olaylar oldu. En azından senaryoyu tahmin aşamaları güzeldi. (Müge Anlı izleyicisi olarak daha bi sevdim:A)

Öncelikle kadının reklam panoları astırması harika bir fikirdi. Medyaya yansıyan olaylar daha hızlı çözülüyor. Sadece bizde olmuyormuş.

Mildred hmmm nasıl desem maskülen tarzıyla dikkat çekici bi karakterdi. Bizim Cüce(G.o.T) ona nasıl aşık oldu şaştım:X Midred ve eşi arasıda mutfakta geçen kavga sahnesi harikaydı:X Yulaf gevreği oğlandan beklemediğim hamle geldi. Ama sonradan mıy mıy sohbete dönmeleri:/ neden boşandılar sorusunu kafama taktı.

Willoughby amcamız yine polis şefi olmuş (true detective) fakat davasını geride bıraktı. İntihar etmesini yakıştıramasam da ardından mektup bırakıp gitmesi, çevresindekilere olumlu düşünceler bırakmasını sevdim.

Dixon mektubu okuduktan sonra kendisini 180drc dönmüş bir karakter olarak izledik. Öncesinde tam bir D*ck-Son'dı :A Dixon'ın adamın yüzünü tırmalaması tam olayları ateşlendirirken sessiz sedasız dava kapandı. Adamın arkası korunuyormuş anladığım kadarıyla.

Mildred ile Dixon'un kendi adaletini aramalarıyla güzel sonu hazırladılar. Bu ikiliden bir film daha çıksa izlerim.

Normal bir zamanda izlesem 7.7 - 7.8 filan derdim ama etkinlik çerçevesinde 8/10 puanı gönül rahatlığıyla verebilirim.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ben indirip izlediğim için adres vermiyorum :D Neyse ki forumdash yetişmiş imdadınıza bana minnet etmenize gerek kalmamış :A
@Forumdash ne yazıkki imdadımıza yetişememiş :) verdiği sitede altyazı türkçe ve korece karışık çıkıyor altyazıdan bişey anlamayınca filmi indirmek zorunda kaldım ve hala izleyemedim :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Film gayet güzeldi.3 karakter üzerinden yürüdü, roller eşit dağitilmiş. Beklediğim sonu alamadım ama tatmin edici olaylar oldu. En azından senaryoyu tahmin aşamaları güzeldi. (Müge Anlı izleyicisi olarak daha bi sevdim:A)

Öncelikle kadının reklam panoları astırması harika bir fikirdi. Medyaya yansıyan olaylar daha hızlı çözülüyor. Sadece bizde olmuyormuş.

Mildred hmmm nasıl desem maskülen tarzıyla dikkat çekici bi karakterdi. Bizim Cüce(G.o.T) ona nasıl aşık oldu şaştım:X Midred ve eşi arasıda mutfakta geçen kavga sahnesi harikaydı:X Yulaf gevreği oğlandan beklemediğim hamle geldi. Ama sonradan mıy mıy sohbete dönmeleri:/ neden boşandılar sorusunu kafama taktı.

Willoughby amcamız yine polis şefi olmuş (true detective) fakat davasını geride bıraktı. İntihar etmesini yakıştıramasam da ardından mektup bırakıp gitmesi, çevresindekilere olumlu düşünceler bırakmasını sevdim.

Dixon mektubu okuduktan sonra kendisini 180drc dönmüş bir karakter olarak izledik. Öncesinde tam bir D*ck-Son'dı :A Dixon'ın adamın yüzünü tırmalaması tam olayları ateşlendirirken sessiz sedasız dava kapandı. Adamın arkası korunuyormuş anladığım kadarıyla.

Mildred ile Dixon'un kendi adaletini aramalarıyla güzel sonu hazırladılar. Bu ikiliden bir film daha çıksa izlerim.

Normal bir zamanda izlesem 7.7 - 7.8 filan derdim ama etkinlik çerçevesinde 8/10 puanı gönül rahatlığıyla verebilirim.

@Forumdash ne yazıkki imdadımıza yetişememiş :) verdiği sitede altyazı türkçe ve korece karışık çıkıyor altyazıdan bişey anlamayınca filmi indirmek zorunda kaldım ve hala izleyemedim :)
Hayret bu sefer Forumdash ile aynı fikirdeyiz, bakalım destere ile @Çiğdem- ne yapacak :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Müthiş bir filmdi. Tam bir Breaking Bad havası aldım filmden. Anlattığı hikayeyi böylesine güzel ele alması gerçekten etkiledi beni. Film baştan sona diyalog üzerinden gidiyor ağır ilerliyor ama zerre sıkmıyor. 2 saatin ne ara geçtiğini anlamadım izlerken.

Çıkış noktası olarak 3 billboards fikri orjinal olmuş. Eğer ilgi çekmek istiyorsanız ve karşınıza polis merkezini alacaksanız bundan iyisi olamazdı. Öldürülen kızının intikamını almak isteyen bir anne de böyle orjinal bir fikir düşünmüş ve uygulamış. Kimsenin geçmediği bir yol üzerine polis merkezine savaş açan mesaj içerikli afişler astırmış.

Bu yaşananlar eşiğinde filmde gelişen olaylar ve gidişat gayet iyiydi. Willoughby ve Wilfrid arasında geçen tüm diyaloglar çok iyiydi. Dixon gibi bir karakter başta gerçekten sinir bozucu ama yaşadığı değişim iyi yansıtılmış.

Willoughby'nin hastalığı ailesiyle geçirdiği son gün ve en sonunda kendini öldürüp gönderdiği mektuplar. O sahneler tümüyle mükemmeldi. O kısımdan sonra film olayı çözme üzerinden gidiyor. Ama klasik bir dedektif hikayesinden farklı ilerliyor. Ve zaten sonunda da hiç bir şey çözülmeyerek film ilginç bir şekilde ilerleyip son buluyor. Dixon'a söverken adamın dibisin bee diyerek bitiriyoruz filmi. Son sahne de aslında gerçekten anlam dolu. Kendi hayal gücümüze bırakılıyor gittikleri yerde neler yapacakları. Çünkü film baştan sonra Wildred'deki o intikam duygusunu bize veriyor. Ve gerçek katil o olmasa bile kızına yapılanın bir benzerini yapan bir adam buluyorlar. Ona yapacaklarını siz hayal edin dercesine bitiyor film.

Frances McDormand efsane bir performans sergilemiş. Net bir şekilde ödülün favorisi. Filme uçmamın ilk ve en önemli sebebi onun performansı. Yani böyle bir rolü gerçekten ondan başkasının oynadığını düşünemiyorum çünkü yüzü de çok uygun bu tipe. Bazı sahneler var ki zaten kadın kopuyor. Helal be diye bağırasım geldi oralarda. Woody Harrelson da filmde yer aldığı sahnelerde hakkını veriyor iz bırakıyor. Zaten hikayeye yön veren karakterlere etki eden adam oluyor. Sam Rockwell de müthiş iş çıkarmış. En başta nefret edilen ama sonradan değişim yaşayıp bunu bize müthiş yansıtan bir oyunculuk. Adaylık alması yüksek olasılık. İkisi de alabilir onu göreceğiz.

Filmin bu durgun ve kasvetli havası, ortamı çok tatlı bir tat bıraktı damağımda. Çünkü bu durgun gidişatı iyi diyaloglarla süslerseniz o filmden aldığınız keyif artar. Burada da öyle oldu. Hikayeye bağlandım ve filmin aldığı cesur kararlara saygı duydum izlerken. Finali de bu cesur kararlardan bir tanesiydi. Klişelikten uzak gerçekten kendine has bir işleyişi vardı. Orjinal senaryonun da favorilerinden biri Oscar'da almasını isterim. Destekçinim Three Billboards yürü be. :)

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
oyuncular muhteşemdi hemen hemen hepsi dörtdörtlüktü diyebilirim konuda çok iyiydi senaryonun gidişatında bir iki mantığı aşan yerler vardı sadece oralar biraz abartı gibi geldi onun haricinde sorun yok? yukarda yorum yapan arkadaşlara aynen katılıyorum :)
oyuncu olarak frances mcdormand/mildred mükemmeldi, sam rockfeld (dixson) ve woody haroldson (willougby ) çok iyiydi.. red karakteri başta olmak üzere diğer oyuncularda iyiydi diyebiliriz ..dixon ın tonton anneside renkli bir karakter olarak ilave edilmişti filme faşo teyzeyi sevdim ben :)
mildred ın öfkesini yansıtışı soğuk ve sert tavrı kocasıyla olan sahnesi, liseli ergenlerin apışarasına indirdiği darbeler karakolu yaktığı sahneler muhteşemdi :) willougby nin intihar etmeden önce yazdığı veda mektubu karakterler üzerinde bayağı etkili oldu.. özellikle reklam panolarının masrafının onun tarafından ödeniyor olması güzel bir ayrıntıydı ..mantığıma uymayan yerler ise dixon ın mektuptan sonraki ani değişimi oldu hiçkimsenin karakteri bir mektupla 180 derece değişmez birde kocasından daha önce devamlı dayak yiyen bir mildred karakterinin daha bir içe kapanık olması gerekirken tam tersi bir karaktere bürünmüş olması ilginçti ?
final sahnesi harikaydı tam bir sonuca bağlamadan ayrıntıyı seyirciye bırakmışlardı:) her nekadar emin değilim desede orda bence mildred sapığı öldürmüştür :)

8 puan

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
oyuncular muhteşemdi hemen hemen hepsi dörtdörtlüktü diyebilirim konuda çok iyiydi senaryonun gidişatında bir iki mantığı aşan yerler vardı sadece oralar biraz abartı gibi geldi onun haricinde sorun yok? yukarda yorum yapan arkadaşlara aynen katılıyorum :)
oyuncu olarak frances mcdormand/mildred mükemmeldi, sam rockfeld (dixson) ve woody haroldson (willougby ) çok iyiydi.. red karakteri olmak üzere diğer oyuncularda iyiydi diyebiliriz ..dixon ın tonton anneside renkli bir karakter olarak ilave edilmişti filme faşo teyzeyi sevdim ben :)
mildred ın öfkesini yansıtışı soğuk ve sert tavrı kocasıyla olan sahnesi, liseli ergenlerin apışarasına indirdiği darbeler karakolu yaktığı sahneler muhteşemdi :) willougby nin intihar etmeden önce yazdığı veda mektubu karakterler üzerinde bayağı etkili oldu.. özellikle reklam panolarının masrafının onun tarafından ödeniyor olması güzel bir ayrıntıydı ..mantığıma uymayan yerler ise dixon ın mektuptan sonraki ani değişimi oldu hiçkimsenin karakteri bir mektupla 180 derece değişmez birde kocasından daha önce devamlı dayak yiyen bir mildred karakterinin daha bir içe kapanık olması gerekirken tam tersi bir karaktere bürünmüş olması ilginçti ?
final sahnesi harikaydı tam bir sonuca bağlamadan ayrıntıyı seyirciye bırakmışlardı:) her nekadar emin değilim desede orda bence mildred sapığı öldürmüştür :)

8 puan
Hayret bu sefer Forumdash ile aynı fikirdeyiz, bakalım destere ile @Çiğdem- ne yapacak :A
Bir ben kaldım sanırım izlemeyen bakalım bende beğenecem mi :A :A :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

oyuncu olarak frances mcdormand/mildred mükemmeldi, sam rockfeld (dixson) ve woody haroldson (willougby ) çok iyiydi.. red karakteri başta olmak üzere diğer oyuncularda iyiydi diyebiliriz ..dixon ın tonton anneside renkli bir karakter olarak ilave edilmişti filme faşo teyzeyi sevdim ben :)

8 puan
Film güzeldi Başrolde olan erkek suratlı kadın iyi oynamış :F

7 Puan
Erkek suratlı kadının Yangın sahnesinde o çırpınışları söndürme çabası çok gerçekçiydi ama karakol yakma sahnesi gerçekçi değildi :A

Erkek suratlı kadının hamam böceğini sırtı dönmüşken düz çevirmesi bence çok önemli bir ayrıntı , türkler olsa hemen kafasına bir şeyler geçirir :A

Son sahnede filmin 2.cisi gelecek diye işareti vermişler :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

7 Puan
Erkek suratlı kadının Yangın sahnesinde o çırpınışları söndürme çabası çok gerçekçiydi ama karakol yakma sahnesi gerçekçi değildi :A

Erkek suratlı kadının hamam böceğini sırtı dönmüşken düz çevirmesi bence çok önemli bir ayrıntı , türkler olsa hemen kafasına bir şeyler geçirir :A

@destere al sana karakter tanıtımlı film, Çiğdem'e yine fark etmiyor, erkek suratlı kadın diye tanımlama yapıyor :A

Ayrıca bu filmin ikincisi çıkmaz. Bu da bu türden bir film işte, sonunu sana bırakıyor :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@destere al sana karakter tanıtımlı film, Çiğdem'e yine fark etmiyor, erkek suratlı kadın diye tanımlama yapıyor :A

Ayrıca bu filmin ikincisi çıkmaz. Bu da bu türden bir film işte, sonunu sana bırakıyor :A
Bana bırakıyorsalar işleri var ayoll devamını çekip göstermeleri lazım anlamam için
:A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

biz gılganat yorumlarından artık aşinayız duruma hogathanın dilini çözdüm ben hiç zorlanmıyorum :)

7 Puan

hamam böceği sahnesi güzeldi kadının kızı niyetine hamamböceğini düzeltip sevdiğine şahit olduk :)

Bana bırakıyorsalar işleri var ayoll devamını çekip göstermeleri lazım anlamam için
:A :A :A
katılıyorum bize net sonlar lazım öyle iki arada bir derede kalmış sonlar bizi tatmin etmiyor hem insanın aklına kötü şeyler geliyor :) bence mildred la dixon evlenmiştir gittikleri şehirde :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
biz gılganat yorumlarından artık aşinayız duruma hogathanın dilini çözdüm ben hiç zorlanmıyorum :)

hamam böceği sahnesi güzeldi kadının kızı niyetine hamamböceğini düzeltip sevdiğine şahit olduk :)

katılıyorum bize net sonlar lazım öyle iki arada bir derede kalmış sonlar bizi tatmin etmiyor hem insanın aklına kötü şeyler geliyor :) bence mildred la dixon evlenmiştir gittikleri şehirde :)
@MasacRE- nin beğendiği bir filmi kötü bulmadık forumun gerçekten sonu geliyor ona işaret :A :A :A @Forumdash