2017 Three Billboards Outside Ebbing, Missouri / Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5027774.jpg

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

Türü: Suç, Dram
Yönetmen: Martin McDonagh
Senaryo:

Oyuncular:
Frances McDormand
Woody Harrelson
Sam Rockwell
John Hawkes
Peter Dinklage
Abbie Cornish

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
3 Bilboards Outside Ebbing, Missouri: Şiddet, şiddet, şiddet. Bu kadar şiddeti daha önce az filmde görmüşümdür. :D
Herkes sorunlarını şiddetle çözmeye çalışıyordu.
Bazı Holivud klişeleri olmasaydı iyiydi. Kendi düşüncelerimle ters düşen şeyler de vardı filmde.
Mesela erkek çocuklarının doğar doğmaz kanlarının alınmasının gerek olduğu söyleniyordu anne tarafından.
Genel olarak beğendim. Oyunculuklar, senaryo başarılıydı. 8/10

Filmle ilgili ekleyeceğim pek bir şey yok açıkçası. Yılın sevdiğim filmlerinden oldu ve En İyi Film'i de kazanırsa itiraz etmem. Harrelson, Rockwell'den daha iyiydi diye hatırlıyorum aslında ama her yerde Rockwell daha çok övülmüş.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Yılın en iyi filmlerinden biri kesinlikle. Kendince adaleti arayan bir annenin öyküsünün ağır drama bulanmadan anlatılmasıyla takdirimi kazandı. Özellikle Mildred, Dixon ve Willoughby karakterleri çok iyi yazılmış. Filmin tam olarak bir sonunun olmaması net sonları sevenler için sıkıntı olabilir, ama ben orada adalet arayışının asla bitmeyeceğinin vurgulandığını düşünüyorum.

Frances McDormand kesinlikle çok iyi oynamış. Abartıya kaçmadan, sakin bir şekilde oynayarak devleşmiş adeta. Kadın oyuncu yarışında şimdiden favorim diyebilirim. Sam Rockwell da en az onun kadar başarılı bir performans çıkarmış. Woody Harrelson'ın da ilk 1 saatte olmasına rağmen akılda kalıcıydı.

Dixon'ın mektubu okuduktan sonraki değişimi bir tık daha etkili verilebilirdi, ama söylendiği gibi kahramanlaştırıldığını düşünmüyorum. En azından bana öyle bir etki geçmedi. Mildred'ın rahiple olan sahnesi ve Bill'in intihar mektupları da filmin en iyi anlarıydı.
Kesinlikle güzel film olmuş, senaryosu ve oyunculuklarıyla kolay kolay akıldan çıkmayacak türden.

8.5/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Tam beklediğim tarzda bir film çıkmasa da güzeldi genel olarak. Karakterler çok iyi oluşturulmuş. 3 kişi (Mildred, Dixon, Willoughby) sırtlıyor filmi. Afişlerin asılması sonucu olayın üzerine tekrar gidilecek film o yöne doğru ilerleyecek derken bu karakterlerin çatışmalarına odaklı olduğu görülüyor.

Yangın sahnesi Dixon'un değişiminin başladığı önemli bir sahneydi ama o kısmı inandırıcılıktan uzak buldum. Sadece mektubu okusa veya başka bir şey olsaydı diye düşünmedim değil. Karakolu yakıp öyle elini kolunu sallayarak gezmek o kadar kolay olmamalı.

Bir diğer sevmediğim kısım da flashback sahnesiydi. Kızının umarım tecavüze uğrarım dediği sahne. Orası da klişe geldi.

Willoughby'nin intihar sahnesi ve mektuplar çok iyiydi ve etkileyiciydi. Dixon'un şefinin ölümünün ardından verdiği tepki de öyle. Sonra ondan gelen mektupla Willoughby'nin Dixon için ne kadar önemli olduğunu görüyoruz zaten.

Sonunda ise film her ne kadar onu anlatmadığını gösterse de yine de insanın içinde kalıyor yarım bitmesi. Bari o adama ne yapacaklarını görseydik iyiydi :D

Oyunculuklar çok iyiydi. Frances McDormand ile Sam Rockwell altın küreyi almışlar zaten, Oscar için de iddialı olacaklardır. Woody Harrelson da başarılıydı.

8.5/10

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@Forumdash @destere bu gece bunu izleyin hadi, Dunkirk'ü karakter yok diye eleştirdiniz bunda kralı var o işin üstüne makale yazılır o derece. Gerçi buna da olay yok dersiniz siz :A @Çiğdem- sen izleme :A

Ayrıca Dunkirk'de aradığınız kadın da bu filmde :A
images

@MEnes sen de izle de bunlar ortalamayı batırır sen kurtarırsın artık :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@Forumdash @destere bu gece bunu izleyin hadi, Dunkirk'ü karakter yok diye eleştirdiniz bunda kralı var o işin üstüne makale yazılır o derece. Gerçi buna da olay yok dersiniz siz :A @Çiğdem- sen izleme :A

images

La ben Screener'ı çıkan tüm Oscar filmlerini izledim neredeyse. 3 4 filmim kaldı. Toptan yorum yapmayı bekliyorum ama zaman bulamıyorum. Kısa kısa hepsine yorumlar yapacağım bir ara kısmetse. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
La ben Screener'ı çıkan tüm Oscar filmlerini izledim neredeyse. 3 4 filmim kaldı. Toptan yorum yapmayı bekliyorum ama zaman bulamıyorum. Kısa kısa hepsine yorumlar yapacağım bir ara kısmetse. :A
Ben geçen sene öyle yaptım, zor başa çıktım sonra :A Bu sene izlediğimi yorumluyorum artık sen de öyle yap bence fazla biriktirme :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben geçen sene öyle yaptım, zor başa çıktım sonra :A Bu sene izlediğimi yorumluyorum artık sen de öyle yap bence fazla biriktirme :A
Ben de geçen sene senin bu sene yaptığını yapmıştım. :A Bu sene ise bayaa film izledim hem sezon içi hem de kış sezonuna ait ama hiç birini yorumlamadım forumda. :A Bilmiyorum toptan yorum işi nasıl olacak ama bir şekilde altından kalkacağımı umuyorum. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

images

@Forumdash kırmızılı kadın burdaymış vinsınttan önce bunumu izlesek acaba :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
bize filmi öneren @MasacRE- niye sus pus olmuş izleyeceğimiz bir adreste versin bari buraya kadar koşturdu bizi ama bir faydasını göremedik :)
Buldum buldum @MasacRE- ye minnet etmektense :p :F http://onlinefilm.co/three-billboards-outside-ebbing-missouri.html

Dizi oyuncularından film yapmişlar. Yabancılık çekmeyız izlerken :X @Çiğdem- zorlanacak gibi:A

Bu ne kısmetsizlik :F
Site will be online soon. We are doing some necessary backups and upgrades. Thanks for understanding.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Buldum buldum @MasacRE- ye minnet etmektense :p :F http://onlinefilm.co/three-billboards-outside-ebbing-missouri.html

Dizi oyuncularından film yapmişlar. Yabancılık çekmeyız izlerken :X @Çiğdem- zorlanacak gibi:A

Bu ne kısmetsizlik :F

Oha şaka gibi neyse sizi aşacak demekki bu film:A

Site will be online soon. We are doing some necessary backups and upgrades. Thanks for understanding.

1 dakika önce ben girdim şanssız insanlarsınız :A