2017 Dunkirk - Film Yorumları

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bu filmi sinemada izlemeyen beğenmiyor galiba :F

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Dün gece filmi izledim ama geç oldugu için erken çıkmam gerekti yorumumu yazamadım @destere @Çiğdem- @MasacRE-

Neyse filmi sinemada izleyenler abartı puan vermişler. Ama bizim gibi evde sessiz sakin kendi rahatliğinda izleyenler gerçek puan hakkını vermişler :X

Kesinlikle 9.5-9.0 gibi abartı puanlamaya gerek yok. Senaryoya dair bişey bulamadım. Karakterlerin derinliği bile yoktu. Şu karakter beni bağlasın anlamında demiyorum, o savaşın zorlugunu bile bana hissettirememesinden bahsediyorum. Malasef film bana geçmedi. Çok düz bir savaş filmi geldi.

Fakat filmin görselliği ve sesleri beni etkiledi. Benim evdeki tvde bile sesten etkilendiğiysem sinemada nasıl etkilenmezdim? Filme tek olumlu bakabildiğim yer.

@OzaN'ın yaptiği film Christopher Nolan film sıralamasındaki listeye göre 6 tanesini izlemişim ve 8 puandan aşaği vermediğim filmlerdi. Fakat bu film bırak 8'i 7yi bile görmemeli.

5/10
Ben sinemada izlemedim ama yine de beğendim. Zaten bence filmin hakkı neyse sinemada da izlesen evde de izlesen aynıdır. Tabi sinemada izlemek ayrı bir keyif ama onu puanıma yansıtmam.

Bu filmde karakter derinliği falan yok zaten de savaşın zorluğunu nasıl hissettiremedi ya :D Film boyunca havadan bombalıyor uçaklar, askerlerin o çaresizlik halleri falan ne oluyor. İlla kan gövdeyi mi götürmesi lazım savaş zorluğunu hissettirmesi için :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben sinemada izlemedim ama yine de beğendim. Zaten bence filmin hakkı neyse sinemada da izlesen evde de izlesen aynıdır. Tabi sinemada izlemek ayrı bir keyif ama onu puanıma yansıtmam.

Bu filmde karakter derinliği falan yok zaten de savaşın zorluğunu nasıl hissettiremedi ya :D Film boyunca havadan bombalıyor uçaklar, askerlerin o çaresizlik halleri falan ne oluyor. İlla kan gövdeyi mi götürmesi lazım savaş zorluğunu hissettirmesi için :D
Biraz götürsün abi yaa. 300bin askerden ancak 1-2 tanesi havaya uçarken gördüm. Gerisi hep yaralandı filan. Teknede 1 metrelik yukseklıkteki merdivenden düşen adam ölüyor ama yukarıdan gelen bombalar bir turlu isabet etmiyor:X Bırak karakterler arası bi bağ olsun. Öldüğü için üzüleyim ne bileyim filmin sonunda derin bi iç çekeyim. Pöffleyerek kaptmayayım:X Gifted'a 6 puan vermiştim. Bunu önce izleseydim heralde o filmi öve öve bitirmezdim :X @destere

Biraz götürsün abi yaa. 300bin askerden ancak 1-2 tanesi havaya uçarken gördüm. Gerisi hep yaralandı filan. Teknede 1 metrelik yukseklıkteki merdivenden düşen adam ölüyor ama yukarıdan gelen bombalar bir turlu isabet etmiyor:X Bırak karakterler arası bi bağ olsun. Öldüğü için üzüleyim ne bileyim filmin sonunda derin bi iç çekeyim. Pöffleyerek kaptmayayım:X Gifted'a 6 puan vermiştim. Bunu önce izleseydim heralde o filmi öve öve bitirmezdim :X @destere

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Aslında baya bir askerin öldüğü görülüyordu ya, her bombada baya bir uçan oluyordu yani :D Karakter konusunda da yönetmen bu tarz bir filmi tercih etmiş. Sana hitap etmemiş demek ki bu tarz, o zaman diyecek bir şey yok zevk meselesi işte :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aslında baya bir askerin öldüğü görülüyordu ya, her bombada baya bir uçan oluyordu yani :D Karakter konusunda da yönetmen bu tarz bir filmi tercih etmiş. Sana hitap etmemiş demek ki bu tarz, o zaman diyecek bir şey yok zevk meselesi işte :D
Bakalım 23'ünde nolcak :X @destere ve @Çiğdem- kaçtılar mı haberin var mı? Film seçelim artık :T:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Three Bilboards'u izledin mi izlemedin mi sen anlamadım :A Dün izledim diyordun, sen Dunkirk'ü mü kastettin yoksa hatlar mı karıştı orada :A
Dinkürk'ü etkinlikten önce bi ara yarım saatçik izlemiştim ama uyuya kalınca bıraktım. Onu söylemiştirim :X Billboard'ı izlemedim daha. Onu mu izle diyorsun? :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dinkürk'ü etkinlikten önce bi ara yarım saatçik izlemiştim ama uyuya kalınca bıraktım. Onu söylemiştirim :X Billboard'ı izlemedim daha. Onu mu izle diyorsun? :A
Three Bilboards'u izledin mi izlemedin mi sen anlamadım :A Dün izledim diyordun, sen Dunkirk'ü mü kastettin yoksa hatlar mı karıştı orada :A
Aaa sakın ayoll akıllanmadınmı daha @MasacRE- önerdiği filmlere bakma onları en sona atalım :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Aaa sakın ayoll akıllanmadınmı daha @MasacRE- önerdiği filmlere bakma onları en sona atalım :A :A :A

Oscar filmlerinin hiçbiri sana uymaz ki Çiğdem, sen bana laf ediyorsun da Oscar heyeti bu tür filmleri seviyor işte :A Geçen sene Moonlight kazandı mesela bir onu izle de sen gör gününü o zaman eksi puan falan verirsin herhalde filme :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Oscar filmlerinin hiçbiri sana uymaz ki Çiğdem, sen bana laf ediyorsun da Oscar heyeti bu tür filmleri seviyor işte :A Geçen sene Moonlight kazandı mesela bir onu izle de sen gör gününü o zaman eksi puan falan verirsin herhalde filme :A
Aaa zaten Kaptan Americanın olduğu filmi sevdim sadece şuana kadar :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aaa zaten Kaptan Americanın olduğu filmi sevdim sadece şuana kadar :A :A :A
Bak mesela o dediğiniz film 5 ödül almış 6 adaylığı var, Dunkirk 26 ödül 141 adaylık. Ödül mevsimi de daha devam ediyor, o ödüller daha baya bir artar :A Geçen sene oscar kazanan Moonlight 213 ödül 259 adaylık :eek: @Forumdash Yani olay şu kısacası, genel izleyicinin sevdiği filmi eleştirmenler sevmiyor, eleştirmenlerin sevdiğini izleyiciler sevmiyor :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bak mesela o dediğiniz film 5 ödül almış 6 adaylığı var, Dunkirk 26 ödül 141 adaylık. Ödül mevsimi de daha devam ediyor, o ödüller daha baya bir artar :A Geçen sene oscar kazanan Moonlight 213 ödül 259 adaylık :eek: @Forumdash Yani olay şu kısacası, genel izleyicinin sevdiği filmi eleştirmenler sevmiyor, eleştirmenlerin sevdiğini izleyiciler sevmiyor :A
Aynen çok çökuyor. Olsun bugun de sen seç :X O 1'de filan gelir seçene kadar 3 olur saat :A
Birde şöyle bir şey var hangi filmi beğensem alt yazısı yok :A Kötü filmlerin dublajı bile çıkmış iyi görünen filmlerin alt yazısı bile yok :A

Şunu çok merak ediyorum mesala :A
https://fav10.net/forum/threads/wonder-mucize-film-yorumları.275103/

Şunuda az önce konusu ilgimi çekti :A
https://fav10.net/forum/threads/all-the-money-in-the-world-film-yorumları.275140/

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
niye bunu örnek verdin ki? Eleştirmenlere göre puanlama yapıyorsun, seviyorsun o zaman sende :A Flar yakalıların filmleri gayet sıkıcı olur (istisnalar hariç)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
niye bunu örnek verdin ki? Eleştirmenlere göre puanlama yapıyorsun, seviyorsun o zaman sende :A Flar yakalıların filmleri gayet sıkıcı olur (istisnalar hariç)
Ben de izlerken fularımı takıyorum o zaman beğeniyorum filmi, size de tavsiye ederim :A Yok be, benim de genelde tutmaz da bu sefer yakaladım Dunkirk ile, daha bütün adayları izlemedim tabi ama şimdilik favorim Dunkirk :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben de izlerken fularımı takıyorum o zaman beğeniyorum filmi, size de tavsiye ederim :A Yok be, benim de genelde tutmaz da bu sefer yakaladım Dunkirk ile, daha bütün adayları izlemedim tabi ama şimdilik favorim Dunkirk :A
Filmi seninde beğendiğin yok hayali bir kadın gördüm sanıp öyle bağlanmışsın filme :F Dikkatlice tekrar izlesen o kadının olmadını görüp filme puanını sende 5 e indirirsin :A @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kaçını izledin? Beni bu senekilerden tatmin eden en yuksek verdiğim Blade Runner ki lanet olsun onunda ilki varmiş :X (bi ara izlicem ama) Genel ortalamam 6 civarı. OOOO dediğim film yok şuanlık :X 8.7lik filmi çpk merak ediyorum ama düşmemiş :/