2017 Dunkirk - Film Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
tamam izleyelim bu saatte başka film nerden bulacağız:) @Çiğdem- bunu izleyelim, bu filmi senin kütük benim sıvadaşım @MasacRE- de önermiş bize aradan çıkaralım bunuda :)

Tamam ama Oscar filmi değil öylesine izlemiş oluyoruz vakit geçsin diye :A :A :A @Forumdash

koskoca BBC yalan söyleyecek değil ya :X Oscar adayına gösterilmiş :X Oscarlık denmiş. @OzaN konuyu kaçırmış :X TR'de gösterime girdiği zaman açılmış konu belli. @Çiğdem- @destere

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40681589
Bu filmler de etkinliğe dahil yahu, daha önceden konusu açıldığı için açmamış işte Ozan, açılan konuyu bir daha niye açsın :A O yıl çıkmış kayda değer bütün filmler dahil oluyor zaten, kaldı ki bu filmin bir çok adaylık alacağı garanti yani :D

Spoiler konusunda da pek spoilerlık bir şey yok filmde o yüzden spoilere almadım, zaten yazdıklarım da filmdeki sahneler değil sadece genel geçtim :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu filmler de etkinliğe dahil yahu, daha önceden konusu açıldığı için açmamış işte Ozan, açılan konuyu bir daha niye açsın :A O yıl çıkmış kayda değer bütün filmler dahil oluyor zaten, kaldı ki bu filmin bir çok adaylık alacağı garanti yani :D

Spoiler konusunda da pek spoilerlık bir şey yok filmde o yüzden spoilere almadım, zaten yazdıklarım da filmdeki sahneler değil sadece genel geçtim :D
Yazılarını okumadık herhalde önemli önemsiz bilemeyiz :A :A :A

@destere @Forumdash şuan izliyorlardır yarın bakacam ben , şu aksiyon filminide hiç beğenmedim :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu sözlerin @destere @Forumdash ı etkiler bana sökmez bana ecünnülerden haber ver azsalar fikrim değişir :A :A :A
Zaten onlar için söyledim daha çok :A

Bu güzellik vardı :bhr: @destere bunu görünce bu gece izler artık :A
5df2b7c7b509c698e3660023b03c23d6--abbie-cornish-festival-photo.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ne bileyim öyle deyince okudun, izleyesin kalmadı sandım :A

Ben bunu izledim bugün, yorum yarın yazarım. Size de bırakayım konusunu yarın da bunu izleyin :A @Forumdash @destere

https://fav10.net/forum/threads/thr...ebbing-Çıkışı-missouri-film-yorumları.275100/

Yorumunu yaparmısın rica edeceğim :T:

Ben niye görmedim?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
çörçilin bu kadar kasım kasım kasılacağını bilse kılbıyık hitler kesinlikle dunkirk ü hallaç pamuğu gibi atardı kevgire çevirirdi bunu bilesiniz @MEnes @MasacRE- :)
yaw resmen kaçmışsınız daha ne kasılması? tarihte 300 bin kişilik ordunun can havliyle kaçışına tanık olduk :)
görüntüler ve film müziği muhteşemdi belgesel tadında sahilleri denizi izledik filmde laf kalabalığının çok olmamasıda artı bir unsurdu hatta ben film boyu hiç konuşulmamasından yanaydım çünkü konuştuklarındanda bişey anlamadım :)
hanı daha filmin başında bir ara çömelir gibi yapıp ayakta büyük tuvaletini gidermeye çalışan oğlanla, takasına atlayıp yardıma koşan ihtiyar amcayı takdir ediyorum oyuncu olarak, diğerleri olmasa da olurdu :)
film sonunda evine boynu bükük dönen gururlu ama bir o kadar kaçmakta mahsur görmeyen askerin ''halkımın yüzüne bakamıyorum utanorum'' tarzındaki tavırlarında inandırıcılık sıfırdı:) madem öyle orda dalaydın almanlara? sen ardına bakmadan kendi arkadaşlarını eze eze eve koş sonrada gurur yap? bu numaraları yemezler :)

politikacılar için yenilgiyi zafer olarak ilan ettirmek bir sanattır, politikacı heryerde politika yapar halkda heryerde koyunlaşabilir? burda churchill amcayı takdir ediyoruz usta politikacı oluşu bu kaçış öyküsünü zafer olarak halka yutturuşundanda açıkça anlaşılıyor:)

kısaca filme dönersek başta da dediğim gibi görüntüler ve müzik harika, konunun işleniş şekli sıfır, oyuncu olarak farkını belli eden oyuncu göremedim , şu son anda alman uçağının düşürülüp hurra çekilişi kahraman pilotun uçağı başarıyla indirişi hikayesi tamamen tırıvırı sahnelerdi benim açımdan :)

görsellik ve müzik

5 Puan

hala izlemeye çalışan @Forumdash ve @Çiğdem- e de kolay gelsin muhteşem görüntüler ve müzik sizi bekliyor birde konuyu ve senaryoyu severseniz yaşadınız:) ben malesef görüntü ve müzikle yetindim:)

Son düzenleme:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu kadar şeyi yazmak kaç dakikanı aldı bilmiyorum ama ben beğenmezsem ayıp olacağını düşündüm. Eline sağlık.
La bi de sıcağı sıcağına yapmıştım o yorumu sağlam yazmıştım hatırlıyorum. :A Ama anlık duyguyla puanı biraz abartmışım 8.5 veya 9'a çekmek daha mantıklı gibi. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
çörçilin bu kadar kasım kasım kasılacağını bilse kılbıyık hitler kesinlikle dunkirk ü hallaç pamuğu gibi atardı kevgire çevirirdi bunu bilesiniz @MEnes @MasacRE- :)
yaw resmen kaçmışsınız daha ne kasılması? tarihte 300 bin kişilik ordunun can havliyle kaçışına tanık olduk :)
görüntüler ve film müziği muhteşemdi belgesel tadında sahilleri denizi izledik filmde laf kalabalığının çok olmamasıda artı bir unsurdu hatta ben film boyu hiç konuşulmamasından yanaydım çünkü konuştuklarındanda bişey anlamadım :)
hanı daha filmin başında bir ara çömelir gibi yapıp ayakta büyük tuvaletini gidermeye çalışan oğlanla, takasına atlayıp yardıma koşan ihtiyar amcayı takdir ediyorum oyuncu olarak, diğerleri olmasa da olurdu :)
film sonunda evine boynu bükük dönen gururlu ama bir o kadar kaçmakta mahsur görmeyen askerin ''halkımın yüzüne bakamıyorum utanorum'' tarzındaki tavırlarında inandırıcılık sıfırdı:) madem öyle orda dalaydın almanlara? sen ardına bakmadan kendi arkadaşlarını eze eze eve koş sonrada gurur yap? bu numaraları yemezler :)

politikacılar için yenilgiyi zafer olarak ilan ettirmek bir sanattır, politikacı heryerde politika yapar halkda heryerde koyunlaşabilir? burda churchill amcayı takdir ediyoruz usta politikacı oluşu bu kaçış öyküsünü zafer olarak halka yutturuşundanda açıkça anlaşılıyor:)

kısaca filme dönersek başta da dediğim gibi görüntüler ve müzik harika, konunun işleniş şekli sıfır, oyuncu olarak farkını belli eden oyuncu göremedim , şu son anda alman uçağının düşürülüp hurra çekilişi kahraman pilotun uçağı başarıyla indirişi hikayesi tamamen tırıvırı sahnelerdi benim açımdan :)

görsellik ve müzik

5 Puan

hala izlemeye çalışan @Forumdash ve @Çiğdem- e de kolay gelsin muhteşem görüntüler ve müzik sizi bekliyor birde konuyu ve senaryoyu severseniz yaşadınız:) ben malesef görüntü ve müzikle yetindim:)

La bi de sıcağı sıcağına yapmıştım o yorumu sağlam yazmıştım hatırlıyorum. :A Ama anlık duyguyla puanı biraz abartmışım 8.5 veya 9'a çekmek daha mantıklı gibi. :A

Böyle ortalamayı batıran kişiler olduğu için senin puan iyi Enes, dengeliyor durumu :A 5 point ne ya 7 de 8 de anlarım da bu film nasıl 5 puan olur yahu :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Yorumunu yaparmısın rica edeceğim :T:

Ben niye görmedim?

görsellik ve müzik

5 Puan

O kadını bende görmedim filmi izlerken tek @MasacRE- BU sıkıcı filmi izlerken uyumuş rüyasında gördüğü kadını anlatıyor sanırım :A Ben izlemeyelim dedim bunun önerdiği filmin böyle olacağı belliydi ayoll :A :A :A

5 Puan iyidir çok bile :A :A :A
Aaa vlla sadece son kısımlar hoşuma gitti , geminin içi su dolmaya başladığında delikelri tıkamaya çalıştılar ve uçakların savaşı denize düşmesi falan o kısımlar iyiydi :A
keşke filmde daha çok yer verilseydi böyle sahnelere çünkü genel olarak çok durgun bİr filmdi :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
O kadını bende görmedim filmi izlerken tek @MasacRE- BU sıkıcı filmi izlerken uyumuş rüyasında gördüğü kadını anlatıyor sanırım :A Ben izlemeyelim dedim bunun önerdiği filmin böyle olacağı belliydi ayoll :A :A :A

5 Puan iyidir çok bile :A :A :A
Aaa vlla sadece son kısımlar hoşuma gitti , geminin içi su dolmaya başladığında delikelri tıkamaya çalıştılar ve uçakların savaşı denize düşmesi falan o kısımlar iyiydi :A
keşke filmde daha çok yer verilseydi böyle sahnelere çünkü genel olarak çok durgun bİr filmdi :A
Siz ne anlarsınız be :A Harika filmdi, hem tek ben değilim beğenen ilk sayfalara bakın bir sürü 9 puan civarı veren var, siz geldiniz mahvettiniz ortalamayı @destere ile keşke önermeseydim size :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Siz ne anlarsınız be :A Harika filmdi, hem tek ben değilim beğenen ilk sayfalara bakın bir sürü 9 puan civarı veren var, siz geldiniz mahvettiniz ortalamayı @destere ile keşke önermeseydim size :A
O son kısımlarda olan sahne olmasa ruhumu teslim edecektim be :F Daha dur @Forumdash da bir 5 puanı yapıştırır genelde bizim puanlarımız aynı oluyor :A :A :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Böyle ortalamayı batıran kişiler olduğu için senin puan iyi Enes, dengeliyor durumu :A 5 point ne ya 7 de 8 de anlarım da bu film nasıl 5 puan olur yahu :A
La ne demişler bazı filmleri herkes izlememeli. :A Veya hadi izledin diyelim film puanlanırken ve yorumlanırken olaya bakış açısı önemli. Öncelikle filmin bazı özellikleri ve iyi yaptığı şeyler vardır. Bunları objektif olarak değerlendirdiğin zaman bazı filmlere 4 5 gibi komik puanlar verilmez. Bu film de onlardan biri. Bahsettiğim filmler için iyi bir sinema izleyicisi 7 puan verdi mi kişisel olarak sevmediğini ama kaliteli bir film olduğunu tasdik etmiş olur. Ama 7'den aşağı puan verirsen filmin gerçekten çok kötü ve leş olduğunu belirtmiş olursun. Bu bazı filmler özelinde ve tabi Dunkirk özelinde kabul edilemez bir durum. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dün gece filmi izledim ama geç oldugu için erken çıkmam gerekti yorumumu yazamadım @destere @Çiğdem- @MasacRE-

Neyse filmi sinemada izleyenler abartı puan vermişler. Ama bizim gibi evde sessiz sakin kendi rahatliğinda izleyenler gerçek puan hakkını vermişler :X

Kesinlikle 9.5-9.0 gibi abartı puanlamaya gerek yok. Senaryoya dair bişey bulamadım. Karakterlerin derinliği bile yoktu. Şu karakter beni bağlasın anlamında demiyorum, o savaşın zorlugunu bile bana hissettirememesinden bahsediyorum. Malasef film bana geçmedi. Çok düz bir savaş filmi geldi.

Fakat filmin görselliği ve sesleri beni etkiledi. Benim evdeki tvde bile sesten etkilendiğiysem sinemada nasıl etkilenmezdim? Filme tek olumlu bakabildiğim yer.

@OzaN'ın yaptiği film Christopher Nolan film sıralamasındaki listeye göre 6 tanesini izlemişim ve 8 puandan aşaği vermediğim filmlerdi. Fakat bu film bırak 8'i 7yi bile görmemeli.

5/10