2017 Gifted / Deha - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4481414.jpg

Deha - Gifted (2017)

Türü: Dram
Yönetmen: Marc Webb

Oyuncular:
Chris Evans
Mckenna Grace
Lindsay Duncan
Octavia Spencer
Jenny Slate

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hayırlısıyla Oscar etkinlinin ilk açılış filmini yaptım.

Chris'in oyunculuğunu hiç beğenmiyorum. Filmde de duygunun zerresini verememiş bence. Dayısın sen yaa!!! Çocugu büyütmuşsün ama en duygusal sahnelerde "bana mısın" demiyor.

Küçük kızı başlarda sevmesem de sonralarda sevmeye başladim. Bilmişliği, asiliği, duygusalliği filme göre "deha"liği kaldırabilmiş.

Yan rollerde başrolü taşıyor. Yan roller olmasa seyir zevki filan kalmayacaktı. Özellikle zenci komşu ablamız. Ne kadar sıcak bir komşudur öyle:bhr:

Filmde anlamadiğim şey;
Hani annesi çocugunun normal yetişmesini istiyordu? Evet o beyin/zeka harcanamaz, harcanmamalı ama çocugu yine üni'ye vermişler:/ anlamadım. Beni tatmin etmedi sonu...

Filmin en güzel sahnesi doğumhane kapısında bekleyip, başkalarının mutluluğundan kendilerine mutluluk katmalarıydı. Çok tatlı ve duygusal bi sahneydi:bhr:

@OzaN'ın yorumunda gördüm. Yönetmen Spiderman'e yönetmiş. Sanki tatminsizliğimin nedenini bulmuş gibiyim :X

6/10 versem çok kötü olmaz heralde(b)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
öncelikle mary adler karakterini oynayan mckenna grace harikaydı o yüzden ilk olarak bu filmi seçtiğim için mutluyum
dayı rolündeki vatandaş idare ederdi başlarda bayağı tavırları soğuktu ama sonra toparladı durumu :)
dayı ilk başta derin dondurucu gibiydi ama özelikle mary i bakıcı evine yerleştirdiğinde kızın yalvarışları karşısında evden ayrılırkenki tavırları çok gerçekçiydi birde son sahnedeki tıfıl kızla kucaklaşma sahnesi harikaydı
filmde zenci şişman bakıcı kadının kıza neden o kadar bağlı olduğunu bir türlü anlayamadık yani orası boşta kalmıştı, kızla zenci teyzenin birbirine yakınlığının bir altyapısı oluşturulmamıştı ..

şu görüntü muhteşemdi @Forumdash @Çiğdem- kız örümcekler gibi dayısına tırmanıyordu ama akşam güneşi ve gölge enfesti :)

2540076170001_5426997169001_5426997248001-vs.jpg

8 puan

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
öncelikle mary adler karakterini oynayan mckenna grace harikaydı o yüzden ilk olarak bu filmi seçtiğim için mutluyum
dayı rolündeki vatandaş idare ederdi başlarda bayağı tavırları soğuktu ama sonra toparladı durumu :)
dayı ilk başta derin dondurucu gibiydi ama özelikle mary i bakıcı evine yerleştirdiğinde kızın yalvarışları karşısında evden ayrılırkenki tavırları çok gerçekçiydi birde son sahnedeki tıfıl kızla kucaklaşma sahnesi harikaydı
filmde zenci şişman bakıcı kadının kıza neden o kadar bağlı olduğunu bir türlü anlayamadık yani orası boşta kalmıştı, kızla zenci teyzenin birbirine yakınlığının bir altyapısı oluşturulmamıştı ..

şu görüntü muhteşemdi @Forumdash @Çiğdem- kız örümcekler gibi dayısına tırmanıyordu ama akşam güneşi ve gölge enfesti :)

8 puan
Bu sefer gerçekten aile filmi izledin galiba hayret :eek::eek::eek: @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

8 puan
Bu sahne benim de cok hoşuma gitti. Bir çizgi film yada oscar ağzıyla konuşayım; Animasyon filminde görmüştüm :X Aslan Kral'mıydı acaba(b) Şeyi anlamadım
Neden Allah'ın varliğini sorguladılar durup dururken? Hiç konuyla bile alakası yoktu.

Bu sefer gerçekten aile filmi izledin galiba hayret :eek::eek::eek: @Forumdash
Evet güzel filmdi. Ben başrol herif yuzunden puan kırdım ama @destere fazla takmamiş :X Sen de izle. Zaten adam Kaptan Amerika :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu sahne benim de cok hoşuma gitti. Bir çizgi film yada oscar ağzıyla konuşayım; Animasyon filminde görmüştüm :X Aslan Kral'mıydı acaba(b) Şeyi anlamadım
Neden Allah'ın varliğini sorguladılar durup dururken? Hiç konuyla bile alakası yoktu.

Evet güzel filmdi. Ben başrol herif yuzunden puan kırdım ama @destere fazla takmamiş :X Sen de izle. Zaten adam Kaptan Amerika :A
Aaa Kaptan America demek ozaman izlerim :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aaa Kaptan America demek ozaman izlerim :A
yine kendinlik bişey buldun filmde :)

sanırım orda zeka yükseldikçe inanca bakış nasıl oluyor onu seyirciye aktarmak istediler :)