Yeni Yeni Dizilerle 2018 Geliyor... | FAV10 ÖZEL

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1819457_1_1509437408JAwdV.jpg

FAV10 ÖZEL - Yiğitt!

2017 yılında onlarca dizi yayınlandı, onlarcası devam ederken bir o kadarı da ekranlara veda etti. 2018 yılı yaklaşırken bu yazımızda kanalların yeni projelerini tanıtacağız. Yeni yılda da dizilere doyacağız...

KANAL D
Sezona iddialı giriş yapan, eldeki birçok diziyi bitirip yenilerini ekranlara süren Kanal D, 2018 yılına çok iddialı hazırlanıyor. Kanalın en iddialı projelerinin yeni yıla kaldığını söyleyebiliriz. İşte kanalın 2018'de başlayacak dizileri:
1) Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Yeni yılın en iddialı dizisi olarak görülen 'Mehmed: Bir Cihan Fatihi' Şubat'ta ekran macerasına başlayacak.)
2) Gülizar (Çağan Irmak'ın büyük merakla beklenen ve birkaç gün önce İzmir'de çekimlerine başlanılan 'Gülizar' Ocak sonunda ekran macerasına başlayacak.)
3) Boğaziçi Rapsodisi (Engin Akyürek'in yer alacağı konuşulan ve çalışmaları devam eden dizinin Şubat'ta ekranlara gelmesi bekleniyor.)
4) Jet Sosyete (Gülse Birsel imzalı dizinin hazırlıkları başladı, Ocak sonunda izleyiciyle buluşacak.)
5) İnsanlık Suçu (Pastel Film imzalı dizinin Şubat-Mart aylarında ekrana gelmesi bekleniyor, Gizem Karaca anlaşılan ilk isim oldu.)
6) Bir Litre Gözyaşı (MF Yapım imzalı dizinin Şubat ayında ekranlara gelmesi bekleniyor.)

Bakalım Kanal D bu kadar diziyi nereye sığdıracak?

STAR TV
Sezona bomba gibi giriş yapan, birkaç gruptaki liderliğini de bırakmayan Star TV yeni yıla çok iddialı hazırlanan kanallardan biri. Kanalın yeni yılda yayınlanacak birçok dizisi yer alıyor.
1) Mavera (Uğur Yücel imzalı dizi kadrosuyla şimdiden izleyiciyi heyecanlandırdı, merakla beklenen proje Ocak'ta izleyiciyle buluşacak.)
2) Avlu (Limon Film'in hazırladığı 'hapishane' ortamını anlatacak dizinin Ocak ayında yayınlanması bekleniyor.)
3) Kalbimin Sultanı (Tarihi komedi dizisi olacak 'Kalbimin Sultanı'nın hazırlıkları son hız devam ediyor, Ocak ayında ekranlarda olacak.)
4) Börü (Kasım ayında yayınlanması beklenen ve ani kararla Şubat ayına ertelenen 'Börü' 6 bölüm ekranlarda olacak.)
5) Babamın Günahları (Büyük merakla beklenen dizinin Aralık ayı ortası veya Ocak başında başlaması bekleniyor.)

ATV
İddialı dizilerini henüz ekranlara sürmeyen ATV, yeni yıl ile birlikte birçok diziyi izleyiciyle buluşturacak.
1) 8. Gün (Ay Yapım imzalı ve başrolünde Burcu Biricik'in yer alacağı proje Ocak ayında izleyiciyle buluşacak.)
2) Sen Anlat Karadeniz (Osman Sınav'ın merakla beklenen yeni dizisinde genç isimler yer alıyor, Ocak-Şubat aylarında ekranlara gelecek.)
3) Bir Zamanlar Çukurova (Vahide Perçin'in merakla beklenen yeni dizisi Tims&B imzasıyla ekranlara gelecek.)
4) Çukurdere (Furkan Palalı ve Su Kutlu'nun kadrosunda yer aldığı Pastel Film imzalı dizi Ocak'ın ikinci haftası ekranlara gelecek.)

FOX TV
Çarşamba ve pazartesi günlerine dikiş tutturamayan FOX TV, iddialı projeleriyle boş günlerini doldurmaya çalışacak.
1) Oğlum (MF Yapım'ın çekeceği dizinin Şubat-Mart aylarında izleyiciyle buluşması bekleniyor.)
2) Adı Zehra (Hazırlıkları son hız devam eden dizi Ocak ayında izleyiciyle buluşacak.)
3) Altın Tepsi (Medyapım & MF Yapım imzasıyla ekranlara gelecek dizi kadrosuyla izleyiciyi ekranlara çekecek gibi duruyor, Şubat ayında yayınlanması bekleniyor.)

SHOW TV
Elinde sadece üç dizi kalan Show TV'nin atağa kalkması gerekiyor, şu an netleşen iki dizisi bulunuyor.
1) Servet (Ortaks Film'in hazırladığı ve henüz kadrosu belli olmayan dizinin Şubat ayında ekranlara çıkması bekleniyor.)
2) Yuvamdaki Düşman (Kadrosuyla büyük dikkat çeken Focus Film imzalı dizi Ocak'ta ekranlara gelecek.)

Kanalı Belli Olmayan ve İsmi Netleşmeyen Diziler...
Tabi daha kanalı ve henüz isimleri netleşmeyen diziler de var. O nedenle onları gruplara almadım. Mesela Elçin Sangu'nun dizisi, Burak Özçivit'in dizisi, Barış Arduç'un dizisi belli değil. O nedenle onları katmadım. Veya Aşk Kebabı, Şu Çılgın Türkler, TMC dizileri gibi daha onlarca dizinin kanalı henüz belli değil. Onları da kategoriyle almadım.

Kısaca yeni yılda da diziye doyacağız, birçok dizi daha tadını alamadan bitecek. Bazıları suyu çıkana kadar devam edecek. Tüm yeni dizilere bolca şans diliyoruz, yeni yazımızda görüşmek üzere...

NOT: Unuttuğum varsa konu altından belirtmeyi unutmayın, ekleyelim. :bhr:

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Yine bayağı diziler başlıyacak hepside izlenen işler olur inşallah :DGülizar Mavera ve Babamın günahlarıni sosyete izleyeceklerim arasında

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
FOX ve ATV'deki diziler cok bos duruyor.
Star ve Kanal D'deki ozellikle D'deki dizilerin neredeyse hepsi heyecanlandirici.
Bakip görelim. :D

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Daha bir o kadar da kanalı belli olmayan diziler var, hangisine yer kalacak merak ediyorum. :D

Vallahi bende şöyle bir baktım dedim kendi kendime bu kadar dizi nasıl yer bulacak diye devam eden dizilerde var sonuçta kanallarda bakalım neler olacak:D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
FOX ve ATV'deki diziler cok bos duruyor.
Star ve Kanal D'deki ozellikle D'deki dizilerin neredeyse hepsi heyecanlandirici.
Bakip görelim. :D
Seni de D'de görmek sevindirici. :bhr:

Vallahi bende şöyle bir baktım dedim kendi kendime bu kadar dizi nasıl yer bulacak diye devam eden dizilerde var sonuçta kanallarda bakalım neler olacak:D
Çoğu dizi ya bitecek ya ertelenecek gibi, bu kadar dizi sipariş etmenin ne mantığı var anlamıyorum ki. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kanal D'nin ocak sonrası güzel de Engin'nin dizisinin adı değişmeli. Analarımız, teyzelermiz "rapsodisi" diyemez:A

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Seni de D'de görmek sevindirici. :bhr:

Çoğu dizi ya bitecek ya ertelenecek gibi, bu kadar dizi sipariş etmenin ne mantığı var anlamıyorum ki. :D

Bende verilen emeklerede yazık oluyor az ve öz diziler yapılsa daha iyi olur yada çok uzatılan diziler olmasa:D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kanal D zaten düşünüp halleder o işi, maşallah çok zeki bir kanal. :bhr:

Boğaziçi Tutkusu olabilir dizinin adı, konusuyla da alakalı. :Z
Deniz Kokusu da olabilir:A Kadın başrolün adı Deniz olur. (rapsodi dediğine göre pavyonlu bi diziyse) Deniz'in kokusuna aşık olan bi adet Engin Akyurek :F

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Deniz Kokusu da olabilir:A Kadın başrolün adı Deniz olur. (rapsodi dediğine göre pavyonlu bi diziyse) Deniz'in kokusuna aşık olan bi adet Engin Akyurek :F
Pavyonlu bir dizi değil ya, bir genç konağa girecekmiş işte. Orada tutkulu bir aşka yakalanacakmış. :A Engin biraz bu role yaşlı kalır gibi düşünüyorum ama genç başka kim olacak? :( Keşke Barış Arduç'u kanala alsak. :Z

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Pavyonlu bir dizi değil ya, bir genç konağa girecekmiş işte. Orada tutkulu bir aşka yakalanacakmış. :A Engin biraz bu role yaşlı kalır gibi düşünüyorum ama genç başka kim olacak? :( Keşke Barış Arduç'u kanala alsak. :Z
Bence Engin yaşını göstermiyor Kenan gibi :X Kenan da 40'ında 33'lüğü oynadı:F Bariş olursa ergen dizisi olur:X

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bence Engin yaşını göstermiyor Kenan gibi :X Kenan da 40'ında 33'lüğü oynadı:F Bariş olursa ergen dizisi olur:X
Tamam ama o kadar da genç değil yani. Senaryo şu an ortada, nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum daha eğer gençten kasıt 20-25 arasıysa Engin komik olur. :D

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Güzel konu olmuş eline sağlık @Yiğitt :D

İlgimi çeken birçok dizi var. (Kırmızılar kesin izleyeceklerim olanlar, siyahlar ihtimal. :D )

Mehmed: Bir Cihan Fatihi
Boğaziçi Rapsodisi (Engin reyis olursa olursa kesin izlerim :D )
Jet Sosyete
Avlu
Kalbimin Sultanı

Babamın Günahları
8. Gün
Sen Anlat Karadeniz
Bir Zamanlar Çukurova

Deli Fişek
Adı Zehra

Altın Tepsi (Onur reyis olursa kesin :D )
Kapımdaki Düşman

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Tamam ama o kadar da genç değil yani. Senaryo şu an ortada, nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum daha eğer gençten kasıt 20-25 arasıysa Engin komik olur. :D
20-25 değildir. Öyleyse ergenlere yönelik diyip ben bile izlemem. Ki FGSN'den beridir Engini izlerim. 28-30 olur muhtelmen. En son dizisinde zaten 20-25 yaşındaki avukat (Fahriyeye) aşık ettiler. Engin bide 35-40 filan olmuştu zaman aşımıyla:F

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Güzel konu olmuş eline sağlık @Yiğitt :D

İlgimi çeken birçok dizi var. (Kırmızılar kesin izleyeceklerim olanlar, siyahlar ihtimal. :D )

Mehmed: Bir Cihan Fatihi
Boğaziçi Rapsodisi (Engin reyis olursa olursa kesin izlerim :D )
Jet Sosyete
Avlu
Kalbimin Sultanı

Babamın Günahları
8. Gün
Sen Anlat Karadeniz
Bir Zamanlar Çukurova

Deli Fişek
Adı Zehra

Altın Tepsi (Onur reyis olursa kesin :D )
Kapımdaki Düşman
Onur Tuna garantiymiş. :D

Teşekkürler canım. :bhr:

20-25 değildir. Öyleyse ergenlere yönelik diyip ben bile izlemem. Ki FGSN'den beridir Engini izlerim. 28-30 olur muhtelmen. En son dizisinde zaten 20-25 yaşındaki avukat (Fahriyeye) aşık ettiler. Engin bide 35-40 filan olmuştu zaman aşımıyla:F
Kerem Bursin'i kapar koyarız belki diziye, Ay Yapım'dan iyi çaldık bu sezon. :Z

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Onur Tuna garantiymiş. :D

Teşekkürler canım. :bhr:

Kerem Bursin'i kapar koyarız belki diziye, Ay Yapım'dan iyi çaldık bu sezon. :Z
Kiraladık :A Size dizi yapmıyoruz bari oyuncu kiralayalım dedim:F Amma taktın genç birilerini koyup. vucut görmeye:A Engin de soyunur merak etme.Baklavası olmasa da sırtından, omzundan çekim yapar yönetmen merak etme:F