eTV Hissikablelvuku: Bir Katilin Hikayesi | Bölüm 5

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bu hayatta tehlikeli olan her şey önce güven vermez mi zaten insana?
Hayır ya. Uyuşturucu bağımlısı birisiyle tek gecelik ilişki yaşamak hiç de güven vermiyor. :D

“Bunu neden kendine yapıyorsun? Senin hala bir ailen var!”
“Sen hep onu daha çok sevdin, değil mi? Hep onu sevdin! Hep o senin için daha önemliydi! Neden? Neden söyle bana? Neden o kadar özel senin için? Neden sadece onun için ağlıyorsun? Neden sadece o?”
Konuyu güzel bağlamışsın. Muhtemelen dizinin ilk sahnesindeki her şeyi kendisi duymak istediği gibi duydu. Ya da ben çok yanlış anladım. :/ Her şey rüya çıkıyor abi. :(

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Bu hayatta tehlikeli olan her şey önce güven vermez mi zaten insana?
Hayır ya. Uyuşturucu bağımlısı birisiyle tek gecelik ilişki yaşamak hiç de güven vermiyor. :D

“Bunu neden kendine yapıyorsun? Senin hala bir ailen var!”
“Sen hep onu daha çok sevdin, değil mi? Hep onu sevdin! Hep o senin için daha önemliydi! Neden? Neden söyle bana? Neden o kadar özel senin için? Neden sadece onun için ağlıyorsun? Neden sadece o?”
Konuyu güzel bağlamışsın. Muhtemelen dizinin ilk sahnesindeki her şeyi kendisi duymak istediği gibi duydu. Ya da ben çok yanlış anladım. :/ Her şey rüya çıkıyor abi. :(
Aslında karısının bağrışları başka bir şeyden dolayı, ilk bölümle çok alakadar sayılmaz.
Ayrıca, hayal veya rüya demediğim bir şey ileride hayal ve rüya olmayacak. Gerçekse gerçektir. Konuşmaları öyle duyduysa öyle olduğundan emin olabilirsin. Rüya olduğu zaman da en geç 2 bölüme çıkar ya da bu bölümde olduğu gibi derhal söylerim. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Aslında karısının bağrışları başka bir şeyden dolayı, ilk bölümle çok alakadar sayılmaz.
Ayrıca, hayal veya rüya demediğim bir şey ileride hayal ve rüya olmayacak. Gerçekse gerçektir. Konuşmaları öyle duyduysa öyle olduğundan emin olabilirsin. Rüya olduğu zaman da en geç 2 bölüme çıkar ya da bu bölümde olduğu gibi derhal söylerim. :D
Ee yani o zaman bu sözleri karısı kendisine söylemiyor mu? O da mı rüyasının içinde?

Valla güven verememişsin demek bana o konuda. :D Her an, her şey tuvalette hayal kuran bir ergenin düşünceleri olabilirmiş gibi geliyor. :D bkz: tuvalette insanın aklına çok güzel fikirlerin gelmesi

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Ee yani o zaman bu sözleri karısı kendisine söylemiyor mu? O da mı rüyasının içinde?

Valla güven verememişsin demek bana o konuda. :D Her an, her şey tuvalette hayal kuran bir ergenin düşünceleri olabilirmiş gibi geliyor. :D bkz: tuvalette insanın aklına çok güzel fikirlerin gelmesi
Eve sarhoş geldiği gece söylüyor onları evet, ondan sonra uykuya dalıp rüyaya başlıyor.
Yazıda veremiyorum o güveni, farkındayım. İnsan her şeyi bekliyor okurken. Ama o yüzden böyle sonradan yorumlarda vermeye çalışıyorum güven :A

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Eve sarhoş geldiği gece söylüyor onları evet, ondan sonra uykuya dalıp rüyaya başlıyor.
Yazıda veremiyorum o güveni, farkındayım. İnsan her şeyi bekliyor okurken. Ama o yüzden böyle sonradan yorumlarda vermeye çalışıyorum güven :A

1 yıl sonra hiç tanımadığı bir kadın da tıpatıp aynı cümleleri mi kuruyor yani? :D

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
1 yıl sonra hiç tanımadığı bir kadın da tıpatıp aynı cümleleri mi kuruyor yani? :D
Cümleler benzeyebilir, bunu kasti olarak da yapmış olabilirim. Ama 1. bölümdeki "o" ile buradaki "o" hiç benzer kişiler bile değil. Daha fazla bilgi veremem :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Cümleler benzeyebilir, bunu kasti olarak da yapmış olabilirim. Ama 1. bölümdeki "o" ile buradaki "o" hiç benzer kişiler bile değil. Daha fazla bilgi veremem :D

200.gif

Benim teorime göre; ilk sahnede kadın bambaşka bir şey söyledi ama bizim deli bunu "karısının sözleriymiş" gibi algıladı ve karısını öldürdü. Ha karısını neden öldürmek istedi bilmiyorum. Belki kendinden kurtarmak için yaptı.

Bakalım sen ne düşünmüşsün. :D

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
200.gif

Benim teorime göre; ilk sahnede kadın bambaşka bir şey söyledi ama bizim deli bunu "karısının sözleriymiş" gibi algıladı ve karısını öldürdü. Ha karısını neden öldürmek istedi bilmiyorum. Belki kendinden kurtarmak için yaptı.

Bakalım sen ne düşünmüşsün. :D
Benim hayal, rüya, halüsinasyon, şizofreni gibi şeyler olmadığını söylememe rağmen bu teoriyi niye ortaya atıyorsun? :A

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Benim hayal, rüya, halüsinasyon, şizofreni gibi şeyler olmadığını söylememe rağmen bu teoriyi niye ortaya atıyorsun? :A
Bence çok mantıklı. :D Ve teorimi ilk söylediğim cümle anlaşılmaz olabilir belki okuyanlar için diye bir daha yazmak istedim. :D

Başka türlü birebir aynı seslerin, farklı insanlar tarafından çıkacağını düşünemiyorum. :( Interstellar gibi zaman kavramlarına falan girmezsen tabi. -umarım girmezsin.-

XanTier

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Bence çok mantıklı. :D Ve teorimi ilk söylediğim cümle anlaşılmaz olabilir belki okuyanlar için diye bir daha yazmak istedim. :D

Başka türlü birebir aynı seslerin, farklı insanlar tarafından çıkacağını düşünemiyorum. :( Interstellar gibi zaman kavramlarına falan girmezsen tabi. -umarım girmezsin.-
Gerçeküsütü olaylar, insanüstü güce sahip kişiler, bilim-kurgu unsurları vs. de yok :A

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Bu bölüm tam anlamıyla psikolojik gerilim olmuş. :X Sevdim, fakat psikolojik gerilimde bence betimlemelerin normal hikaye tarzından uzaklaşmalı. Daha farklı bir hava katar bence. Yani soyut ve mecaz anlamlarla pekiştirmelisin. Tabi bunu yaparken abartma yoksa her şey havada kalır. :F Hoş sen büyük bir kısmını yazdım demiştin ne kadarını yazdın bilmiyorum ama devamını getirirken en azından fikir olarak kalsın isterim aklında.

Bölümün genel havasını sevdim zaten hemen başladığım gibi bitti fakat eleştirdiği tek nokta karakter... Karakterin yaşadığı şeylere heyecan katmak için biraz salaklaştırdın gibi geliyor farkında olmadan. :X Nasıl yani diyebilirsin? Karakter hiçbir şeyin farkında değil ve yaşadıklarının rüya mı gerçek mi olduğunun farkında değil. Bence burada önemli olan rüya mı gerçek mi olan şeylerin bizim düşünmemiz gerektiği. Ama yazdığın karakterin bunun farkında olmaması biraz absürtleştiriyor hikayeyi. @XanTier emeğine sağlık.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,612
Puanı
1,061
@XanTier 5.bölümde tıkandım güzel diyaloglar var ancak aşırı sıkılıyorum okurken nedense uykumu getiriyor :D

6.bölümü de yarın okurum ama çok sıkıcı geliyor söyleyeyim :A