Klasik Game of Thrones 7. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ekranların en görkemli dizisi Game of Thrones 7. sezonuyla geri dönüyor...

Son iki sezonuyla en iyi drama dalında Emmy ödülü kazanan dizinin 7 bölümden oluşacak 7. sezonu bu gece yayınlanacak bölümle birlikte başlıyor.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

game-of-thrones-nights-king.jpg

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sabah erkenden izlemeye çalışacağım.:Z

Sabah erkenden izlemeye çalışacağım.:Z

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Spoiler vereceğim deyip spoilerın içinde küfür edesim geldi ya. Kimse bakmaz. :A Saydırırım tek tek sevmediklerime. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ciddi ciddi kavuştuk diziye. Gece sabahlayıp çılgınlık yapıp izleyebilirim. Hazır tatildeyken neden olmasın?? :)

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
7x1

Dizinin "bokunu" cikardilar, izledikten sonra ne dedigimi anlayacaksiniz :D

Bu bölüm cok durgundu ama herseyden biraz gördük.

Aryanin girisi efsaeneydi, Freylerin sonunu cok aci bi sekilde getirdi.
Jon Snow yine merhametli tarafini gösterdi. Littlefingerin entrikalariyla Sansa-Jon catismasini bol bol görecegiz gibi bu sezon.

Danynin girisi efsaneydi, hele ki Aegon Targaryenin yaptirdigi Westerosu simgeleyen masanin etrafina geldiklerinde.

Samin sahnelerinde cidden migdem kalkti, gercekten biraz fazlaydi o sahne. Samin Dragonston'un altinda Dragonglass oldugunu kesfetmesi Jon-Dany bulusmasini direkt isaret ediyor, artik bu sezon mu olur gelecek sezon mu olur görecegiz.

Genel itibariyle oldukca sikici ve sadece 7 bölüm sürecek bir sezon icin gereksiz sahnelerin cok fazla oldugu bir bölümdü.

5/10

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
Güzel bir girişle başladı beğendim. Kalanı spoiler :)

Arya Stark o nasıl bir sahneydi. İntikam nasıl birşey bizlere gösterdi. İçimizdeki ateş canlandı.
Tazı'nın ateşe bakıp buz felan görüyorum dediği sahne çok saçmaydı ve o ölü gömmeleri felan gereksiz bir bölümdü. Ateşe tapanlardan bize ne?
Çok bilenlerin tapınağında üstadın söylediği şey sanki spoiler gibi o duvar düşmeyecek gibi hissettim.
Ejderyaların annesinin Ejderkayasına girişi süperdi havada ejderler felan uçtu. Bu arada üstatların kalesindeki o sam'e daneryis ffırtınadoğanı soran o cüzam hastalığına yakalanan adam değil mi ? Hani şu daneryis fırtınadoğana geçen ve ondan önceki sezon akıl veren yoldaş ?

Bu arada kitabı okuyan birisi bana ileride ejderha camı için John Snow ve Daneryis Fırtınadoğan karşı karşıya gelecek mi?? Bunun hakkında bilgi verebilir mi ?

@FaJi sorum var

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Evet durgun bir bölüm oldu ama şu diziye 5 puan veriyorsanız, bırakın abi. :D Valla bak vakit kaybetmeyin.

Arya iyi intikam aldı. Yüz değiştmek büyük avantaj ya. Uf canım sıkıldı bu avantajın st*rklarda olmasına. :/

Cersei bebeğim seni seviyorum ve seni tutuyorum. Bu savaşı kazanırsan büyük sürpriz olacak ama çok sevineceğim. Gemici adamla konuşmaları harikaydı. Hediye olarak tabiki cücenin başını istiyoruz. :D

Targaryen havalıydı. Ama Ejderhakayası madem bu kadar önemli neden kimse yoktu? Madem kimse yoktu, bunu nasıl bildiler de önden asker vs. yollamadılar?

Sam'in sahneleri rahatsız ediciydi. Ama kötü sahneler değildi. Adamlar rahatsız etmeyi hedeflemişler ve etti.

Bu Sansa, Jon'u satacak.
Özlemişim diziyi. 8/10 olsun.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bence muhteşem bir açılıştı. Biraz geçen sezonun tekrarı gibi olmuş olsa da ihtişamı yeter dizinin.

Dany'nin girişi biraz tekrara kaçmış. Geçen sezonda bu şekilde başlayalım şeklinde bitmişti çokta gerekli değildi ama dediğim gibi ihtişamı yeter. Çok ciddi bi hava bastılar bu kıza bu şeyler olsun artık ki olacak gibi.

Arya bu bölümün starıydı. İlk giriş sahnesinde büyüledi içimize bi su serpti. Keşke Sansa'nın yanına falan gitse dicem ama artık Arya, Arya değil sanırım. Bu hale büründükten sonra artık ailesi ile falan buluşamaz bu olayın en kötü yanı Starkların bir araya gelemeyecek oluşu.:(

Bran giriş yaptı galiba yakın zamanda Sansa ile buluşurlar:Z ama üç gözlü kuzgun sadece duvarın öbür tarafında yaşatılan bi şey değildir umarım yoksa iş sıkıntı.:( Jon acaba Bran'ı Jemie'nin kayalıklara aşağıya attığını biliyor mu? Bilmiyorsa bu Jon coşar.:F

Euron Greyjoy cidden efsane bi giriş yaptı. Cercie'yi etkiledi bence bu ikiliye bi yatak sahnesi bekliyorum. O nasıl bi naz nuz, işve cilve olaylarıydı.:F Bizim Jemie'de kıskandı galiba biraz.:F Ben Dany ile Cercie savaşında 2 tarafı eşit görüyorum kim kazanacak acaba:F

Tazı'nın gördükleri bana mantıklı geldi. Akgezenler duvarın alçaldığı deniz ile birleştiği yerden gireceğini falan söyledi. Öyle bi şey olabiliyorsa niye bunca yıl geçmediler. Bana biraz eksik gelsede duvar falan Faso fiso o zaman. Jon hapı yuttu.:F

Sam iğrençsin.:( Ejderhakayasında camlar mevcut Dany'de orada. Bu ikili bence de karşılaşacak yada Dany kısa sürede kuzeyde ki savaşa dahil olabilir.:)

9/10

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Evet durgun bir bölüm oldu ama şu diziye 5 puan veriyorsanız, bırakın abi. :D Valla bak vakit kaybetmeyin.

Arya iyi intikam aldı. Yüz değiştmek büyük avantaj ya. Uf canım sıkıldı bu avantajın st*rklarda olmasına. :/

Cersei bebeğim seni seviyorum ve seni tutuyorum. Bu savaşı kazanırsan büyük sürpriz olacak ama çok sevineceğim. Gemici adamla konuşmaları harikaydı. Hediye olarak tabiki cücenin başını istiyoruz. :D

Targaryen havalıydı. Ama Ejderhakayası madem bu kadar önemli neden kimse yoktu? Madem kimse yoktu, bunu nasıl bildiler de önden asker vs. yollamadılar?

Sam'in sahneleri rahatsız ediciydi. Ama kötü sahneler değildi. Adamlar rahatsız etmeyi hedeflemişler ve etti.

Bu Sansa, Jon'u satacak.
Özlemişim diziyi. 8/10 olsun.
7 bölümden olusan bir sezonda bu kadar bos sahneleri bol olan bir bölüme daha fazla puan veremiyorum malesef.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
7 bölümden olusan bir sezonda bu kadar bos sahneleri bol olan bir bölüme daha fazla puan veremiyorum malesef.

İlk mesajda ki yazını b*kunu şeklinde değiştir istersen. Forum bu tarz kelimelerin kullanımında biraz hassas. Sansür koyarak yazmanı tavsiye ederim.:)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Got ne zaman aksiyonla başladı ki? Bu kadar fazla karakterin olduğu bir dizide, karakterlerin o anki düşüncelerini görmek falan anca bir bölüme sığıyor. Uzatılan bazı yerler vardı ama sıkılmadıysam benim için boş sahne yoktur. 5 çok düşük bir puan bu dizi için.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Efsane dizi geri döndü. Her zaman olduğu gibi film tadında, oldukça güzel bir bölümdü.

Yeni sezonun ilk bölümüne Arya'nın muhteşem intikam sahnesiyle başladık. Ailesinin intikamını kelimenin tam anlamıyla 'Efsane' bir şekilde almış oldu. Freylerin sonunu getirdi. Gerçekten muazzam bir sahneydi.

Ardından Jon ve Sansa'nın uzlaşamadığını gördük. Bunda Littlefinger'ın da etkisi var. Sansa'yı bu sezon bol bol dolduruşa getirecektir. Ancak ben Sansa'nın onun oyununa gelip Jon'un karşısında duracağını düşünmüyorum. Sansa oldukça akıllı bir karakter haline geldi çünkü.

Bran'de duvarın diğer tarafına geçmiş oldu. Yakında Sansa ve Jon ile kavuşmalarını izleriz. İlerleyen süreçte Arya'da yanlarına katılırsa Starklar çok güçlü bir hal almış olurlar.

Daha sonra geçtiğimiz sezon finalinin yıldızı Cercei sahneye çıktı. Hala çok akıllı, ancak bugüne kadar tahta çıkanların öldüğünü göz önüne alırsak Cercei'nin de öleceğini düşünüyorum ben bu sezonun sonunda. Zaten ilerleyen süreçte Dany ile savaşacaklar.

Euron Greyjoy'un girişi de efsaneydi. Cercei'yi etkilemeyi başardığını düşünüyorum. Bu duruma Jemie'nin tepkisi sert olacaktır, ki bunu hissettirdi. Cercei'nin ölümünün onun elinden olabileceğini düşünüyorum.

Onun dışında Tazı'nın ateşe bakarak gördüklerinin bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Ak Gezenler, Tazı'nın ateşte görmüş olduğu şekilde geçiş yapabilirler bence duvarın diğer tarafına.

Sam ise Dragonestone'da bol miktarda Dragonglass olduğunu keşfetti. Bu bilgiyi Jon'a ulaştırmasının ardından Jon ve Dany bir araya gelip, güçlerini birleştirebilirler.

Ayrıca Sam'e Dany'i soran önceki sezonlarda Dany'e akıl vermiş olan Jorah Mormont'tu, evet. @RüzgarGülü

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Kitabı okuyan kişi yok mu spoiler verecek birisi ya ? :eek:
Ekşi'de okudum. Bir teori ama güzel bir teori. :D -dizide geçmemiş olabilir, ama kitapta da olmuş bir şey değil sanırım. İstiyorsanız bakın diğerleri, şimdi banlanmayalım. :D-
Euron Greyjoy'un getireceği hediye ejderhaları kontrol eden bir şey olabilirmiş. Eğer öyle olursa o koooca ordunun birkaç ateşlik canı var demektir.

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
Ekşi'de okudum. Bir teori ama güzel bir teori. :D -dizide geçmemiş olabilir, ama kitapta da olmuş bir şey değil sanırım. İstiyorsanız bakın diğerleri, şimdi banlanmayalım. :D-
Euron Greyjoy'un getireceği hediye ejderhaları kontrol eden bir şey olabilirmiş. Eğer öyle olursa o koooca ordunun birkaç ateşlik canı var demektir.
Spoiler :)
Ejderhalar tamam güç katıyor ama Lekesizleri de hafife alma ayrıca onu da destekleyen lordlar çıkacaktır. ki umarım öyle birşey olur. Bu durumda Jon Snow ve Ejderhaların annesi birleşir :X :X

Son düzenleme:

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Ejderhalar tamam güç katıyor ama Lekesizleri de hafife alma ayrıca onu da destekleyen lordlar çıkacaktır. ki umarım öyle birşey olur. Bu durumda Jon Snow ve Ejderhaların annesi birleşir :X :X
Lekesizler süvarilere karsi ciddi bir üstünlük kurabiliyorlar, tipki Dothrakilerin korkulu rüyalari olduklari gibi tarihte. Lennister ordusuna ciddi üstünlük kurabilecekler mi süpheliyim acikcasi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Lekesizler süvarilere karsi ciddi bir üstünlük kurabiliyorlar, tipki Dothrakilerin korkulu rüyalari olduklari gibi tarihte. Lennister ordusuna ciddi üstünlük kurabilecekler mi süpheliyim acikcasi.

Lannister ordusu bariz bir şekilde daha güçlü ve daha akıllı Lekesizlerden. Umarım Dany'e savaşı kazandıracağız mantığıyla hareket edip bu gibi önemli detayları göz ardı etmezler. Dany kazanacaksa bile mantık çerçevesinde bir senaryo ile kazanmalı savaşı.

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
Arya Stark'ın bile Freyleri tek kişi ile soykırım yaptığını gördün. Lekesizler kralın şehrindeki askerlerden neden güçsüz olsun ki? Hem olsa bile yanlarında destek veren lord yok yine de bu şekilde 1 vs 1 atsalar yenilirler :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Sakin bir açılış oldu bence. Aksiyon asıl bundan sonra başlar.

Arya'nın açılışı ise efsaneydi. Fazla sevmesem de çok iyi bir şey yaptı.

Jon'a ise krallık yakışmış. Leydi Mormont yine harikaydı. Ama benim sinirimi bozan Sör Davos'un hiç konuşmaması. Bana göre Sansa, Baelish'in tahriklerine kapılmayacak.

Cersei bıraktığımız gibi deli deli takılıyor. Euron'un zaten emeli belliydi. Bu tarafta kilit isim Jamie. Bana kalırsa daha fazla katlanamayacak Cersei'ye. İlk zamandan beri dediğim gibi Jamie, Cersei'yi bu sezon sonunda öldürür.

Sam'e de acıdım be abi. Sen kalk git Usta olmaya ama gördüğün muameleye bak. Senin yerin orasi değil be tosunum.

Danny... Sen benim en büyük nefretimsin. İnşallah bir aptallık yapıp Jon'a kafa tutmazsın. Şimdi çocuk gelip sana durumu anlatır ama senin ergen kafan almaz onu.