2016 Görümce - Film Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
2012972-383548206.jpg

Görümce (2016)

Tür: Komedi
Yönetmen: Kıvanç Baruönü
Senaryo: Gupse Özay

Oyuncular:
Gupse Özay
Buğra Gülsoy
Eda Ece
Zeynep Kankonde
Özlem Tokaslan

IMDb Sayfası

Konu:

Yeliz fazlaca düşkün olduğu erkek kardeşi Ahmet'le mutlu mesut yaşamaktadır. Fakat Ahmet bir kıza aşık olup evlenme teklifi edince dünyası başına yıkılır. Aman canım ne olacaktır, şimdiye kadarki kız arkadaşlarını ayırdığı gibi bunları da ayırabilir. Yeliz, arkadaş grubuyla kafa kafaya verip ayırma planlarına başlar. Bir tarafta Yeliz, bir tarafta Deniz ve her şeyden habersiz Deniz'i ablasının tuzaklarından korumaya çalışan Ahmet'i türlü komik maceralar beklemektedir.

Fragman:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Film kesinlikle Gupse Özay şov olmuş. Çünkü karakter her anlamda herkesin oynamak isteyeceği ama herkesin altından kalkamayacağı biri ama oyunculuğuyla Zeliha gibi Yeliz'i de inandırıcı kılmayı başarmış. İzleyiciler o ne kadar kötülük yaparsa yapsın bir yerden sonra ona üzülmeye başlamışsa bu da senaryonun başarısıdır.

1-2 sahnenin gereksiz yere uzatıldığını düşünüyorum ama genel olarak çok göze çarpan bir sorun yok. Tabii Yeliz'in söylediği bazı laflardan (ağzını yayarak konuştuğu için) hiçbir şey anlamadım ama o da nazarlık olsun artık. Kadro da genel olarak başarılıydı, Buğra Gülsoy ve normalde pek yetenekli olduğunu düşünmesem de bu filmde kendini sevdirebilen Eda Ece de Gupse'nin karşısında ezilmeden parlamayı başarmış. :)

Filmin 'eden bulur' tarzındaki sonu çok iyiydi ve sanırım yeni filme yol yapıldı. Kaldı ki Yeliz'in 7 İtalyan görümce ile uğraşması daha şenlikli olabilir. Ayrıca Demet Akbağ'lı Feriştah sürprizi de bayağı şaşırttı diyebilirim. :X
Sonuç olarak güzel ve eğlenceli bir gişe filmi. Kaldı ki Gupse Özay da Deliha'dan bir tık üstün bir iş çıkarmış. Gidin izleyin, gişeye katkınız olsun. :D

7.5/10 (3/5)

Seni de sınavların bittikten sonra filme bekliyoruz, çok sevdiğin birinin sürpriziyle karşılaşacaksın. :A @denizz19

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
@Aserat yorumuna olmamış attım Eda Ece neresi yeteneksiz, hatta sana inat twitter adresimi tamamen değiştirip Eda Ece Hayran Sayfası yaptım. :X

Çok güzel eğlenceli bir film olmuş, son zamanlarda gittiğim Bir Baba Hindu rezaleti, Çakallarla Dans ortalamasının yanında gerçekten bir başyapıttı :F

Gupse Özay'a Küçük Esnaf'taki rolünden dolayı (sahnesi azdı rolü çok büyük değildi) büyük bir sempatim vardı. Bu filmden dolayı kendisininde hayranı olduğumu söyleyebilirim. Hem senaryo hemde oyunculuk anlamında süper bir iş çıkarmış. "Ahmet, aç mısın?" :F

Tek Zeynep Kankonde sahnelerinde sıkıldım bu kadından gerçekten sıkılıyorum her filmde karşıma çıkıyor ve bir türlü sevemedim ama bu filmde bir kaç sahnesinde güldüm abartılı bir oyuncu.

Eda Ece'nin karakteride çok güzeldi zaten o olmasa görümceyide bu kadar sevemezdik, benim en çok beğendiğim Danilo Zanna idi. Espriler çok güzeldi :A

İnci Pars, Özlem Tokaslan, Demet Akbağ, Buğra Gülsoy ve Özlem Öçalmazda iyilerdi. Kısacası 2016'nın en iyisiydi bana göre. :X Herkes gitmeli bence. :D

Puanım 10/10

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
@Aserat yorumuna olmamış attım Eda Ece neresi yeteneksiz, hatta sana inat twitter adresimi tamamen değiştirip Eda Ece Hayran Sayfası yaptım. :X

Çok güzel eğlenceli bir film olmuş, son zamanlarda gittiğim Bir Baba Hindu rezaleti, Çakallarla Dans ortalamasının yanında gerçekten bir başyapıttı :F

Gupse Özay'a Küçük Esnaf'taki rolünden dolayı (sahnesi azdı rolü çok büyük değildi) büyük bir sempatim vardı. Bu filmden dolayı kendisininde hayranı olduğumu söyleyebilirim. Hem senaryo hemde oyunculuk anlamında süper bir iş çıkarmış. "Ahmet, aç mısın?" :F

Tek Zeynep Kankonde sahnelerinde sıkıldım bu kadından gerçekten sıkılıyorum her filmde karşıma çıkıyor ve bir türlü sevemedim ama bu filmde bir kaç sahnesinde güldüm abartılı bir oyuncu.

Eda Ece'nin karakteride çok güzeldi zaten o olmasa görümceyide bu kadar sevemezdik, benim en çok beğendiğim Danilo Zanna idi. Espriler çok güzeldi :A

İnci Pars, Özlem Tokaslan, Demet Akbağ, Buğra Gülsoy ve Özlem Öçalmazda iyilerdi. Kısacası 2016'nın en iyisiydi bana göre. :X Herkes gitmeli bence. :D

Puanım 10/10
Sen nasıl Zeynep Kankonde'yi sevmezsen ben de Bayan Tekmimik'i sevmem. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ne zamandır aklımdaydı ama bir türlü izleyememiştim. Geçen sıkıntıdan izledim, izlerken de baya eğlendim. :D

Gupse Özay yine şov yapmış, o gülüşü beni benden alıyor. Bazı yerlerde 'çok gıcık' diyebiliyorsunuz ama genel olarak çok güzel bir karakter ortaya çıkarmış. Eda Ece çok başarısız geldi bana, soğuk ve iticiydi. Aslında güzel kız ama nedense bir yerlerde 'tam bu' diyemiyorsunuz. Buğra Gülsoy başarılı bir oyuncu zaten, bir şey demeye gerek yok. :D

Demet Akbağ'ın birkaç dakikalık sürprizi de güldürdü.

Yeliz reis, şu İtalyan adamla evlenseydi keşke. Sanırım ikinci filmi gelecek birkaç yıl sonraya. O zaman 7 ablayla uğraşması baya komik olur, inşallah çeker. :D

7/10