2016 Inferno / Cehennem - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3062096.jpg

Cehennem - Inferno (2016)

Türü:
Aksiyon, Suç, Dram
Yönetmen: Ron Howard
Senaryo: Dan Brown (based on the novel by), David Koepp (screenplay)

Oyuncular:
Tom Hanks
Felicity Jones
Ben Foster
Sidse Babett Knudsen
Irrfan Khan

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır.
Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

Filmin Fragmanı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/inferno-2016/

Geçen hafta Angels & Demons izleyip beğenmedikten sonra sinemada izlemeyi düşünmüyordum ama AVM'ye gitmem gerekti ve gitmişken izleyeyim dedim. :D İyi ki de izlemişim gayet güzel bir filmdi, beklentimin üstüne çıktı. :)

Kitabı izleyenler filmi hiç beğenmemiş ama kitabı izlememiş biri için gayet iyi bir aksiyon filmiydi ama tabii düşük beklentiyle izlemek lazım. Konu olarak çok muhteşem falan değil hatta dünyayı kurtaran adam klişesine dönüştüğü söylenebilir ama işleniş olarak çok güzel. Tempo hiç düşmüyor baştan sona sürükleyici. Tarihi eserler eşliğinde Tom Hanks ve Felicity Jones'u izlemek çok güzel.

Serinin en sürükleyici filmi ama The Da Vinci Code konu olarak daha güzeldi o yüzden iki film arasında kıyaslama yapamıyorum ama Angels & Demons'tan iyi olduğu kesin.

Ayrıca serinin diğer filmlerini izlemeseniz de direkt bundan başlayabilirsiniz. Konu olarak hiçbir bağlantısı yok. Robert Langdon'ın sembollerden anlam çıkaran, tarihi eserler üzerinde araştırmalar yapan bir profesör olduğunu bilin yeter. :)

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Virüs salgınını konu alan ve koşuşturmaca içerisinde geçen bir gizem çözmece filmi.

Orta halli bir film. Müzikleri, sürükleyiciliği, cehennem tasvirleri çok başarılıydı. Senaryo ve kurgu olarak bakarsak ters köşe yapma çalışmaları hariç kabus sekansları çok güzeldi.

Filmin en güzel yanı, şehrin genişten alınan çekimleri ile başlayıp Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı'nda geçen 'as bayrakları' kısmıydı. 'Türkleri kötü gösteriyor' denilecek sahne belki de ilk kez bir yabancı filmde yoktu. Günümüz Türkiye'sini başarılı bir şekilde gördük.

Tom Hanks var. Daha ne olsun adam hakkını vermiş. Felicity Jones masum simasıyla kötüyü ifade etmeyi çok güzel başarmış.

Özetle, aksiyonu da yerinde gayet izlenebilir bir film olmuş.

7/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sonunds filmi izledim. Tuğla gibi kitabın ancak 150 sayfasına gelebilmişimdir. Kitabın zorlugu içerisinde çok tarihi eserlerin geçişi ve şifrelerin bunlar üzerinden yürümesi okumayı güçleştiriyordu.

Herneyse, kitabın konusu gerçekten muhteşemdi. Dünyada artan nufusu durdurma, dünyaya reset atma fikri. Kitabın cıktıgı dönemlerde domuz gribi salgınının üzerinden 3-4 yıl filan geçmişti. Bu gibi virüsler halen daha yapılıyordur. Hele ki içme sularına kariştirilma yada hazır ürünlere yavaştan zerk edilmesi, tüyleri diken diken bi gerçekliği düşünmeye itiyor insanı. Okudugum kısımları filmde zar zor yakalabildim. Ya aklımda kalmadı yada onlar filme göre değiştirdiler?

Filmin en güzel kısımları kesinlikle Türkiye'de geçen kısımlardı. Günümüz Türkiye'sini birebir yansıtmışlar. Ben bi an karaçarşaflı, sarıklı insanları göreceğimi sandım :F Türkiye sahnesinde bi falso aradım ama buladım.

7/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Başarılı bir film.

Konu açısından çok değişik bir film değil ancak konunun işlenişi gayet başarılı.

Filmin konusunun işlenişi olsun, müzikleri olsun oldukça güzel bir filmdi diyebilirim. İstanbul sahneleri ayrı bir etkileyiciydi. Bunuda belirtmeden geçmemek lazım.

Tom Hanks ve Felicity Jones'u bir arada izlemek güzel bir deneyimdi. Tom Hanks her zaman ki gibi oldukça başarılıydı.

Serinin önceki iki filmi ile kıyaslarsak; The Da Vinci Code'a göre geride, Angels & Demons'a göre ise ilerideydi bana göre.

7/10

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Tam yorum: http://izleryazar.com/inferno-2016/

Geçen hafta Angels & Demons izleyip beğenmedikten sonra sinemada izlemeyi düşünmüyordum ama AVM'ye gitmem gerekti ve gitmişken izleyeyim dedim. :D İyi ki de izlemişim gayet güzel bir filmdi, beklentimin üstüne çıktı. :)

Kitabı izleyenler filmi hiç beğenmemiş ama kitabı izlememiş biri için gayet iyi bir aksiyon filmiydi ama tabii düşük beklentiyle izlemek lazım. Konu olarak çok muhteşem falan değil hatta dünyayı kurtaran adam klişesine dönüştüğü söylenebilir ama işleniş olarak çok güzel. Tempo hiç düşmüyor baştan sona sürükleyici. Tarihi eserler eşliğinde Tom Hanks ve Felicity Jones'u izlemek çok güzel.

Serinin en sürükleyici filmi ama The Da Vinci Code konu olarak daha güzeldi o yüzden iki film arasında kıyaslama yapamıyorum ama Angels & Demons'tan iyi olduğu kesin.

Ayrıca serinin diğer filmlerini izlemeseniz de direkt bundan başlayabilirsiniz. Konu olarak hiçbir bağlantısı yok. Robert Langdon'ın sembollerden anlam çıkaran, tarihi eserler üzerinde araştırmalar yapan bir profesör olduğunu bilin yeter. :)

7/10
Kitap izlemek derken? :A