Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
MV5BMjU1ODM1MzYxN15BMl5BanBnXkFtZTgwOTA4NDE2ODE@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

X-Men Apocalypse (2016)

Yayın tarihi:
19 Mayıs 2016
Yönetmen: Bryan Singer
Film dizisi: X-Men
Senaryo: Bryan Singer, Simon Kinberg, Michael Dougherty, Dan Harris

Oyuncular
Jennifer Lawrence (Mystique)
Sophie Turner (Jean Grey)
James McAvoy (Profesör X)
Michael Fassbender (Magneto)
Olivia Munn (Psylocke)

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
X-Men evreninin en güçlü mutantı olan En Sabah Nur, yani Apocalypse (Oscar Isaac), binlerce yıllık uykusundan uyandığında dünyayı tanınmaz bir halde bulur. Gördükleri karşısında çok sinirlenen Apocalypse, dünyayı tamamen yerle bir edip baştan kurmaya karar verir, bunun için kendine 4 yardımcı bulur: Storm, Archangel, Psylocke ve Magneto. Dünyanın yok olma tehlikesini karşı Mystique, Profesör X ve diğer mutantlar güçlerini birleştirip dünyayı kurtarmak zorundadır.
X-Men: Geçmiş Günler Gelecek Filminin devam filmini bir önceki filmde olduğu gibi Bryan Singer yönetiyor.

Filmin Fragmanı

image-7.jpeg

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Normalde bu akşam gidecektim ama Cuma'ya erteledim. Ama biraz çekindim ya, film pek beğenilmemiş. Eleştirmenler de beğenmemiş. Days of Future Past'tan iyi olmasını beklerken ondan geride kalmış. Neyse yine de izleyeceğiz, bakalım biz nasıl tepki vereceğiz. :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Normalde bu akşam gidecektim ama Cuma'ya erteledim. Ama biraz çekindim ya, film pek beğenilmemiş. Eleştirmenler de beğenmemiş. Days of Future Past'tan iyi olmasını beklerken ondan geride kalmış. Neyse yine de izleyeceğiz, bakalım biz nasıl tepki vereceğiz. :)
Öyle diyorlar. :(
Ama şimdi baktım beğenenlerde var. :D Bende gideceğim bakalım. :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,083
Puanı
1,061

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Filmi bugün izledim çok güzeldi. :D Bence izlemeyen varsa gitsin.
Yarın ayrıntılı uzun uzun bir yorum yapacağım. :X

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
İzleyeli çok oldu ilk gün izledim ama yorum yapmaya üşendim. :A Çok da beğendiğim söylenemez. :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
İzleyeli baya oluyor ama yorum yapmaya üşeniyorum :) Kısaca o kızıl kadın seksiydi güzeldi hoştu çekiciydi ....[emoji7] [emoji7]

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
X-Men Apocalypse (2016)

Çok fazla bilgi kirliliği oluyor şu serinin yeni filmlerini izlerken, tarihler, kişiler çok fazla karşıyor. :( İzleyecek arkadaşlar sıraya göre izleyip hatta seneleri araştırıp mümkünse dikkatle izleyip unutmasınlar şahısları. Küçüklükleri vs derken sıkıntı çıkıyor. :D

Filme gelirsek, en çok şu hızlı çocuğun sahnelerini beğeniyorum, geçen filmde böyle çıkmıştı ortaya, bu seferde filmin en iyi girişini yine güzel bir şarkıyla yaptı bence,

Konu biraz Agent of Shield dizisinin, inhumanlarından gelme gibiydi, gerçi X-man vs aynı türdedirler heralde. Burada da aynı şekilde X-man'ların babası türünde bir kötülük vardı onunla mücadeleleri anlatıldı. Magneto'yu küçükken hiç sevmezdim, ama adam sürekli acı çekmiş hakkı var diye düşünüyorum artık. :(

Namıdeğer sansa, yüz ifadeleri yeter oyunculukta yavaş yavaş önü açık, bu filmden sonra heralde bizim klasik bildiğimiz X-Man kadrosunu göreceğiz.

Filmin sonunu kaçırmayın, isimler geçtikten sonra yine küçük sahne koymuşlar. Keşke uyarıda koysalar. :D
Wolverine'nin kanından silah yapmışlar, geçen film wolverine'i nasıl ele geçirdiklerini hatırlamıyorum, Profunda haberi yoktu ele geçirildiğinden heralde. Bayağı karışıyor aklım düşükdücte herneyse. :D

8.2/10

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060