2014-2015 Sezonu En İyi Yeni Yabancı Diziler

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
İlk mesajdaki listeler güncellendi.

Değişiklikleri kısaca özetleyim. Yenilerden başlayım...

The Affair gerek eleştirel anlamda gerekse imdb kullanıcı puanlarında oldukça yüksek puanlarla başladı ve üst sıralara yerleşti.

The Flash imdb listelerine damgasını vurdu. Fakat düşüşte ve birkaç bölüm sonra zirveyi kaybedebilir.

Jane the Virgin eleştirmenlerin uydu kanalları arasındaki en çok beğendikleri dizi oldu ama imdb'deki durumu parlak değil.

Biraz da imdb kullanıcılarına göre üç haftada daha önce başlamış dizilerde ne değişiklikler olduğunu belirteyim:

Çıkıştakiler
Transparent | 7.6 => 8.0
Black-ish | 6.0 => 6.3
Manhattan Love Story | 6.9 => 7.2
Z Nation | 5.0 => 5.3
Bad Judge | 5.4 => 5.6
The Mysteries of Laura | 5.9 => 6.1
Madam Secretary | 7.1 => 7.2

Düşüştekiler
A to Z | 7.8 => 7.4
Gotham | 8.4 => 8.2
Gracepoint | 7.5 => 7.3
Happyland | 6.6 => 6.4
How to Get Away With Murder | 8.4 => 8.3
Red Band Society | 8.4 => 8.3
Scorpion | 7.3 => 7.2

Son olarak kendi listemi de öncekini de alıntılayarak güncelleyim. :)

Sıralamadan önce şunu belirteyim. Listedeki neredeyse tüm diziler bırakabilecek konumda. Öyle aşırı bir etkileme yapan dizi yok şu an.

Gracepoint'i sadece bir bölüm, Manhattan Love Story'yi iki bölüm izledim. Fakat resmi olarak iptal etmedim iki diziyi de. :):)
  1. The Affair
  2. Red Band Society
  3. Gotham
  4. Jane The Virgin
  5. Black-ish
  6. Selfie
  7. A to Z
  8. How to Get Away With Murder
  9. Gracepoint
  10. Manhattan Love Story
  11. The Flash
  12. Forever
  13. Cristela
  14. Mulaney
  15. Bad Judge

Konuya mesaj yazmış arkadaşları etiketliyorum. :)

@xemrexxx @berkann @BesaleT @-potterhead- @kaan955 @aserat54 @Çiğdem- @destere @sürgünüm

Niye bu konuya bir şey yazmamış ki kişisi olarak @Forumdash

İlk mesajı beğenmiş ve devamını da görmek isteyebilecek kişiler olarak @cevaa @sokak sanati @Harunnn60 @KayıpSehir
bu listede olan ve yeni başlayan dizilerden izliyor olduklarım
the flash, z nation, gotham, ve forever
reytinglere göre the flash ve z nation tutmuş görünüyor
ama gotham ve forever tehrikedeler gibi tutmamış görünüyorlar
yeni başlayacak olan constantine bu diziyide takip edicem umarım tutar ilk bölümü izlemiştim
bu yeni dizilerden bir liste yapmam gerekirse eğer
1 the flash
2 forever
3 gotham
4 z nation
5 constantine

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
yukarda bahsetmişim yeni başlayan dizilerden, 8 puan üstü dizi yok diye, aynı fikirde olmakla birlikte the affair geldi bence açık ara en az 8.5 kalitesinde bir dizi olarak başa yerleşti, diğerlerinde durum aynı

gotham dizisine başta çok mesafeli yaklaşmıştım şimdi benim için keyifle izlenecek güzel bir dizi haline geldi
ayrıca izleyicilerinin affına sığınarak, the flash benim açımdan 5 puanlık boş bir dizi düşüşü normal görüyorum :)

forever severek izlemeye başladığım bir dizi ama yavaş yavaş gözümden düşmeye başladı konuya renk katmaları lazım sadece haşin dedektif hikayesi sıkıyor :)
z. nation her ne kadar kalitesiz olsada izlerken sıkmıyor izlemeye devam ..
manhattan a laf söyleyenler bitecek diyenler olumsuz yorum yazanlar umarım çarpılır :)) I love you dana :)

red band society belli bir istikrarı olan dizi çizgisini bozmuyor beklentim fazla değil ama hayal kırıklığınada uğratmayacak bir dizi ..

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
How to Get Away With Murde'a bakmayı düşünüyorum. En yüksek İmdbli ve ilgi çekici gibi.:D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Niye bu konuya bir şey yazmamış ki kişisi olarak @Forumdash
Sanırım gündüzleri cepten bildirimleri takip edip akşamları eve geldiğimde mesaj yazacaklarım arasında gözden kaçırmışım(b)

Bu sene fazla diziye başlamadım

[HASHTAG]#Gotham[/HASHTAG]
[HASHTAG]#TheFlash[/HASHTAG]
[HASHTAG]#AtoZ[/HASHTAG]
[HASHTAG]#Selfie[/HASHTAG]
[HASHTAG]#TheAffair[/HASHTAG]

gerisi hep eski. Bunları iptal etmem beklediklerim daha var, şimdilik 2'si kafamda :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Sanırım gündüzleri cepten bildirimleri takip edip akşamları eve geldiğimde mesaj yazacaklarım arasında gözden kaçırmışım(b)

Bu sene fazla diziye başlamadım

[HASHTAG]#Gotham[/HASHTAG]
[HASHTAG]#TheFlash[/HASHTAG]
[HASHTAG]#AtoZ[/HASHTAG]
[HASHTAG]#Selfie[/HASHTAG]
[HASHTAG]#TheAffair[/HASHTAG]

gerisi hep eski. Bunları iptal etmem beklediklerim daha var, şimdilik 2'si kafamda :X
flash ikinci sırada hemi ? :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
yinede onu en alta alaydın bu şekilde insanın aklına kötü kötü şeyler geliyor :))
Sen niyew beğenmedin o diziyi? [HASHTAG]#Gotham[/HASHTAG] gibi belki sonradan saracaktı?? İlk bölümün ne kadarını izledin harbiden? Yarıda kapatmişsin hissettim:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Sen niyew beğenmedin o diziyi? [HASHTAG]#Gotham[/HASHTAG] gibi belki sonradan saracaktı?? İlk bölümün ne kadarını izledin harbiden? Yarıda kapatmişsin hissettim:X
sarmazdı ilk bölümün 25 dakikasını falan izledim hiç umut vaadetmedi :) konu sarmadı yine kızlar oğlanlar sorun değildide konuda berbat olunca bıraktım :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
sarmazdı ilk bölümün 25 dakikasını falan izledim hiç umut vaadetmedi :) konu sarmadı yine kızlar oğlanlar sorun değildide konuda berbat olunca bıraktım :)
Son sahneydi işte asıl olayı başlatan. Gotham gibi burdaki suç unsurları da oldukça güzeller. EFektlerde kanala göre iyi. Bence 25'dksından sonra izle:X

Bu yorumumu ilk bölüm için demiyorum. 3 bölüm için diyorum:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Son sahneydi işte asıl olayı başlatan. Gotham gibi burdaki suç unsurları da oldukça güzeller. EFektlerde kanala göre iyi. Bence 25'dksından sonra izle:X

Bu yorumumu ilk bölüm için demiyorum. 3 bölüm için diyorum:)
gotham benim açımdan ilginç bir dizi oldu, ilk başlarda hiç başlamayacaktım sonra ilk bölüme bakayım dedim sonra karakterler itici gelmedi baktım bayağı güzel gidiyor dizi şimdi ise bırak deseler bırakmam ama bu tür diziler nadir çıkıyor mesela the flash dizisinede istemeyerek başladım ama umduğum gibi hem karakterler berbat hemde konu berbat çıktı kendimle çelişmediğim için mutlu oldum :) ama gotham ters köşe yaptı beni :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
gotham benim açımdan ilginç bir dizi oldu, ilk başlarda hiç başlamayacaktım sonra ilk bölüme bakayım dedim sonra karakterler itici gelmedi baktım bayağı güzel gidiyor dizi şimdi ise bırak deseler bırakmam ama bu tür diziler nadir çıkıyor mesela the flash dizisinede istemeyerek başladım ama umduğum gibi hem karakterler berbat hemde konu berbat çıktı kendimle çelişmediğim için mutlu oldum :) ama gotham ters köşe yaptı beni :)
İşte Gotham'ı yarıda bırakmamişssin. Flash'ta da asıl olayı son sahnede başlatıyorlar. Flash'ta ilk bölüm konuya geçişler biraz yayılmıştı. Birde Arrow izlemediğin için Arrow sahnesi de vardı. Gerçi o sahneyi gördün mü?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
İşte Gotham'ı yarıda bırakmamişssin. Flash'ta da asıl olayı son sahnede başlatıyorlar. Flash'ta ilk bölüm konuya geçişler biraz yayılmıştı. Birde Arrow izlemediğin için Arrow sahnesi de vardı. Gerçi o sahneyi gördün mü?
bilmiyorum eğer görsemde anlamamışımdır çünkü arrow izlemedim hiç ?
aslında bir diziyi ısrarla bir kaç bölüm izlemek gerekmiyor bence çünkü bazen 20 dakika yetiyor hatta bazen değil çoğunlukla yetiyor mesela under the dome ? konunun işlenişinde ne kadar sakatlık olursa olsun konu kendi başına ilginç @Çiğdem- İN DEDİĞİ GİBİ FANTAZİK BİR KONUSU VAR:) ANINDA İNSANI KAPIYOR İŞLEYİŞ SAKAT OLSADA ZEVKLE İZLEMEK MÜMKÜN ?

ama the 100 dizisine bir daha bakacağım bu sefer ilk bölümü bitireyim belki bişey çıkar :)

the flash ın ilk bölümünü tam izledim yani onda gelecek yok gibi :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aslında bir diziyi ısrarla bir kaç bölüm izlemek gerekmiyor bence çünkü bazen 20 dakika yetiyor hatta bazen değil çoğunlukla yetiyor mesela under the dome ? konunun işlenişinde ne kadar sakatlık olursa olsun konu kendi başına ilginç @Çiğdem- İN DEDİĞİ GİBİ FANTAZİK BİR KONUSU VAR:) ANINDA İNSANI KAPIYOR İŞLEYİŞ SAKAT OLSADA ZEVKLE İZLEMEK MÜMKÜN ?

ama the 100 dizisine bir daha bakacağım bu sefer ilk bölümü bitireyim belki bişey çıkar :)
hahah bencede cnm the 100 ilk sezonu en azından izlemelisin bence :-):-):-)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

the flash ın ilk bölümünü tam izledim yani onda gelecek yok gibi :)
The 100'e sövdüğüne çok üzülecen :A Flash'ı izlesen ona da üzülürdün ama sağlık olsun. UTD ilk 5-10'dk da olaya giriyordu galiba?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059