Medcezir - Dizi Yorumları

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
10606534_718712721539598_6582902477528706019_n.jpg

Star TV'de ekranlara gelen ve Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Murat Aygen, Can Gürzap, Defne Kayalar gibi isimlerin rol aldığı, Ay Yapım'dan Kerem Çatay'ın yapımcılığını üstlendiği, Ece Yörenç'in senaristliği ve Ali Bilgin'in yönetmenliğiyle çekilen Medcezir'in genel sohbet konusuna giriş yapmış bulunmaktasınız.

Bu konuda bölümleri geriden takip edenler yorum yapabilir, bölümlerle ilgili tüyolar paylaşılabilir ve yeni sezon hakkında ve gelecek bölümler hakkında düşündüklerinizi bu konu altında belirtebilirsiniz.

Medcezir, yeni sezon ilk bölümüyle Cuma günü Star TV'de!

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Güzel oldu bu konu. Artık kafama ne zaman eserse dizim ile ilgili yorum yapabilecem güzel. :D

Forumdaki tüm Medcezircileri bekleriz. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ne zamandır açmayı düşünüyordum, kısmet bugüneymiş. Bu konuyla birlikte Medcezir bölümü daha canlı olacak. Hayırlı olsun. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Not düşeyim; bu konuda konuyla alakasız mesajlar silinecektir. Gereksiz mesajlar, geyik mesajları konuda bulunmamalı. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Mine Tugay'sız yeni sezonun ilk bölümü, bu akşam, 20.00'de Star TV'de!

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Yeni konu hayirli olsun öncelikle. Umarim bol gerekli yorum yapilir. :)

Mine Tugay'in eksikligi bence yeni sezonda baya bir hissedilecek. Tanitim fragmaninda Mert'in "bununla yasamayi bilmeyiz" sahnesi aglatacak türden gibi duruyor.
Diger yandan havuzda Eylül'ün havuzdaki o adama yaklasim göstermesi, belki Mert'e ikinci bir darbe olabilir.

Yaman-Mira iliskisi yeni sezonda da ayni git-gel'ler ile gececek, bu iki fragmanda da belli.

Aksiyon tarafi da dizide Nadir tarafindan islenecek ve daha hissedilir hala gelecek bence. Ki fragmandaki Faruk'a saldiri bunu gösteriyor.

Yaman'in yeni sevgilisi mi desek bilemedim tam ama bence cok iyi yapiyor. :A

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İlk dakikalar Ender karakterinin yokluğunda oluşan dram sahneleri olacak. Büyük ihtimalle zaman ileri sarılacaktır ve zamanla her şey rayına oturacaktır.

Oyuncuların performansları önemli. Selim, soğukkanlı bir şekilde yaklaşacaktır. Mert, üzüntüsünü dışa vuracaktır, ki belli oluyor. Yaman ile Mira arasında soğukluk hem büyüyecek ama zamanla bu soğukluk giderilecektir. Arada bir entrika da döner. Yeni gelen oyunculardan böyle sonuçlar çıkartabiliriz. Dram dakikaları atlatıldığı zaman, tam anlamıyla gençlik dizisi kıvamına dönecektir. Gençlik dizisi ama tabi arada bir gerilim, Turunç Nadir tarafından arttırılacak.

Her şeyden öte Barış Falay'ın oyunculuk performansının yukarılara doğru çıkacağını düşünüyorum. Sonuçta karısını kaybetmiş birisinin neler yaşayabileceğini karakteriyle psikolojik olarak gösterecek. Dışa vurmadan göstermek zordur. Selim için her şey farklı olacak yani.

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Ece Yörenç'in şu huyuna kızıyorum ; Ender karakteri dizinin en sevilen karakterlerinin başındaydı. Hatta ben Yaman'dan daha çok seviyordum. Diziden ölerek ayrılacaksa neden eşini aldatarak ayrılıyor ki.Yönetmenin sevgilisi yözünden kesin senaristle arasında kötü bir olay oldu ve senarist bu şekilde öldürerek hıncını almıştır. Ve bugün cenaze sahneleri olmazsa ki büyük ihtimalle olmayacak ; bu düşüncem benim için kanıtlanmış olur. Siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında?

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Ece Yörenç'in şu huyuna kızıyorum ; Ender karakteri dizinin en sevilen karakterlerinin başındaydı. Hatta ben Yaman'dan daha çok seviyordum. Diziden ölerek ayrılacaksa neden eşini aldatarak ayrılıyor ki.Yönetmenin sevgilisi yözünden kesin senaristle arasında kötü bir olay oldu ve senarist bu şekilde öldürerek hıncını almıştır. Ve bugün cenaze sahneleri olmazsa ki büyük ihtimalle olmayacak ; bu düşüncem benim için kanıtlanmış olur. Siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında?
Ece Yörenc'in sevgilisi ile bir sey mi yasamis Mine Tugay?

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ece Yörenç, entrikaları seven bir senarist. Diziden çıkan bir karakteri, ancak soğutarak ayrılmasını sağlayabilirdi. Durduk yere diziden çıksa, ayrılması için iyi bir kılıf uydurulmamış olurdu. Olayın hınç ya da başka bir şeyle alakası yok. Bu tamamen senaristin yaklaşımı. Profesyonelce yaklaştı olaya ve böyle olaylara çekti. Böylece hareketli bir sezon finali yaptı ve gelecek sezon adına kafada soru işaretleri bıraktı.

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Dizinin en iyi kalpli karakterlerinden, hepimizin melek gibi gördüğü Ender'in diziden o şekilde ayrılması gerçekten hoş olmadı. Mine Tugay - Defne Kayalar gerginliğinde kim haklı kim haksız bilmiyorum ama Ender kocasını aldatmış bir şekilde ölmemeliydi.

Neyse bakalım olan olmuş artık akşamı bekliyoruz. Son 2 fragman bana bu sezonun Ender'siz de güzel geçebileceğini hissettirdi. İnşallah beklentilerimizi karşılayan bir sezon alır. Medcezir'in ikinci sezonu hayırlı uğurlu olsun diyorum. :)

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Ece Yörenç, entrikaları seven bir senarist. Diziden çıkan bir karakteri, ancak soğutarak ayrılmasını sağlayabilirdi. Durduk yere diziden çıksa, ayrılması için iyi bir kılıf uydurulmamış olurdu. Olayın hınç ya da başka bir şeyle alakası yok. Bu tamamen senaristin yaklaşımı. Profesyonelce yaklaştı olaya ve böyle olaylara çekti. Böylece hareketli bir sezon finali yaptı ve gelecek sezon adına kafada soru işaretleri bıraktı.
Ben hala bir sorun olduğu için o şekilde ayrıldığını düşünüyorum. Bakarsak Gani Müjde de Cazibe'yi bir anda kötü göstermişti. Kesin birşeyler oldu.

Ece Yörenc'in sevgilisi ile bir sey mi yasamis Mine Tugay?​
Hayır yönetmen Ali Bilgin'in sevgilisi (Sedef karakterini canlandıran) yüzünden olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben hala bir sorun olduğu için o şekilde ayrıldığını düşünüyorum. Bakarsak Gani Müjde de Cazibe'yi bir anda kötü göstermişti. Kesin birşeyler oldu.
Gani Müjde'nin olayı, Aslıhan Gürbüz'ün diziye devam etmeme isteğinden doğdu ve o da profesyonel yaklaştı. O profesyonellik yüzünden büyük tepkiler doğdu. Medcezir'de en azından karakter devam etti ve kendi sonunu hazırladı. Mine Tugay sanırım aniden böyle bir karar alınca, her şey anında gelişti ve diziye bu yansıdı. Sonuç olarak aniden olayların gelişmesi yüzünden dizi, inandırıcılığını kısmen yitirdi. Sahneleri de azalmaya başlamıştı zaten. Böyle bir sonun geleceğine işaretti. Her şey iyi giderken, bir anda dengeler değişti.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
@ABAY_06 Yönetmen ve dizide kardeşini oynayan Sedef'in (Defne Kayalar) yüzünden diziden ayrılmak zorunda kaldı.:(

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Gani Müjde'nin olayı, Aslıhan Gürbüz'ün diziye devam etmeme isteğinden doğdu ve o da profesyonel yaklaştı. O profesyonellik yüzünden büyük tepkiler doğdu. Medcezir'de en azından karakter devam etti ve kendi sonunu hazırladı. Mine Tugay sanırım aniden böyle bir karar alınca, her şey anında gelişti ve diziye bu yansıdı. Sonuç olarak aniden olayların gelişmesi yüzünden dizi, inandırıcılığını kısmen yitirdi. Sahneleri de azalmaya başlamıştı zaten. Böyle bir sonun geleceğine işaretti. Her şey iyi giderken, bir anda dengeler değişti.
Mine Tugay aniden karar vermedi ki. Sedef'in rolü git gide artıyor , kendi rolü azalıyordu. Sırf yönetmenin sevgilisi diye Ece Yörenç kıyak geçmiştier belki. Mine Tugay bundan rahatsız olup Ece Yörençle arasında bir tartışma geçmiş olabilir. Bu tartışma yüzünden araları bozulmuşta olabilir. Ben bu şekilde olduğuna inanıyorum. Düşüncem net yani :D

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Şu Nadir karakterini bir tek ben mi sevmiyorum? Valla o olduğu sahneleri atlıyordum. :( Umarım çabuk ayrılır diziden. Hiç aksiyon falan da katmıyor bana göre. Kattığı aksiyon sadece konuşmak icraat yok. Araba patlamasında benle herkes Yaman`a bir şey olmayacağını biliyordu.

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Herkesin dediği gibi Ender en çok aranan isim olacak.:(
Yalnız Yaman'ın bu kadar değişmesi de saçma olmuş ya. Gerçek Yaman Mira'dan ayrılınca onun üzüntüsünü duyar, duymasa dahi bir kişiyle çıkardı burda kaç tane sevgilisi var belli değil?? :(

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Şu Nadir karakterini bir tek ben mi sevmiyorum? Valla o olduğu sahneleri atlıyordum. :( Umarım çabuk ayrılır diziden. Hiç aksiyon falan da katmıyor bana göre. Kattığı aksiyon sadece konuşmak icraat yok. Araba patlamasında benle herkes Yaman`a bir şey olmayacağını biliyordu.
+1