Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Familya’da Tepki Çeken Sahne!

Yazan Aserat

FOX’un sevilen dizisi Familya’da yer alan bir sahne Fenerbahçe taraftarlarının tepkisini topladı.

Başrollerini Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Şükran Ovalı, Cansu Tosun, Sezer Avcı, Bülent Emrah Parlak, Aybüke Pusat, Murat Ceylan, Barış Yıldız, Berat Efe Parlar ve Güven Kıraç’ın paylaştığı yapımın dün akşam ekrana gelen 3. bölümünde Ezgi (Ovalı) karakterinin sunuculuğunu üstlendiği programda ‘R’ harfini söyleyemediği için işinden atılan bir öğretmenle röpörtaj yaparken ‘Fenevbahçe’ ifadesini kullanması büyük tepki aldı.

Öte yandan TMC Film de bu konunun ardından şöyle bir açıklama yaptı:

“Büyük Fenerbahçe taraftarı ve Camiası; Dizimizde geçen bir diyaloğun, amacını ve niyetini aşarak sevgili Fenerbahçe taraftarını kırdığını üzüntüyle fark ettik. Şüphesiz ki burada amacımız Fenerbahçe gibi köklü bir kulübü kırmak değildi. Böyle bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiğimiz için tüm Fenerbahçe camiasından özür diler, hassasiyetleri için teşekkür ederiz.”

İşte o sahne: https://www.youtube.com/watch?v=Gxs0usWBWY0

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

7 Yorum

  • Sahnede hiç bir şey yok, söylenildiği gibi karakter dalga geçmeyip sadece söyleneni tekrar etmiş. Fenerbahçe taraftarları (sözüm meclisten dışarı) kendilerini bulunmaz Hint kumaşı sanıyorlar herhalde. Zaten yapımcı özür dilemiş, geçmiş bitmiş. Belki çok gerekli değildi ama daha fazla uzatmaya gerek yok. Bir de RTÜK'e şikayette bulunmuşlar sanki o yayından kaldıracakmış gibi.

  • Katılıyorum leyla ile mecnunun senaristi Beşiktaşlı olduğu halde sürekli takımını yererken Beşiktaşlıların hiç biri tepki dolu mesajlar yapmadı bende fbli yim olabilir yani ne var bunda bir r ya v harfi için yok dizi bitecek bilmem ne demeye gerek yok mizah olabilir komedi dizilerinde bende abartıldığını düşünüyorum

  • Hayır fenevbahcenin bir anlamı mi varki. Hani kötü bir anlamı olur ima mi var dersin. ama anlamsız bir sey. Tepkilik birşey yok.

  • Şimdi izledim de bu mu tepki geçmiş. Aşırı saçmaymış. 😀

    Arka sokaklarda bu ohal durumunda devlete gönderme yapamıyor örtülü gönderme yapıyorlar İstanbulda hastahanemi kaldı 1 tane kaldı çapa neresi riva neresi ambulans yoluyla devlete gönderme yapıyım dediler 50 dk oldu ambulans nerde kaldı devletin çözüm bulamamasına inşaat olmalarına

Bir yorum bırakın