Yabancı Dizi Haberleri Yabancı Dizi İncelemeleri

Eylül 2015’te Yeni Sezonları Başlayacak Diziler

Yazan OzaN

Eylül’de Amerikan televizyonlarına yeniden hayat geliyor, onlarca dizi yeniden izleyicisiyle buluşmaya başlıyor. Her ne kadar içlerinde FXX, Hulu, HBO, Netflix gibi kanalların dizileri bulunsa da çoğunlukla ulusal kanalların dizilerinden bahsediyoruz. NBC, Fox, ABC ve CBS’in dizileri ay sonundan itibaren teker teker izleyiciyle buluşacaklar.

Yeni dizileri Eylül 2015’in Yeni Yabancı Dizileri yazısında ele almıştık. Oradan da yeni başlayacak olan dizilere ulaşabilirsiniz. İşte bu ay içerisinde ekranlara geri dönecek olan onlarca dizi, içlerinden seçin, beğenin…

The League / 7. sezon / FXX / 9 Eylül 2015

FX’te yayına başlayıp kardeş kanala gönderilen dizi, yıllardır küçük bir kitleyi memnun eden küçük bir dizi. Sessiz sedasız 7. sezona kadar gelmeyi başaran dizinin bu sezonu da 13 bölümden oluşacak.

You’re the Worst / 2. sezon / FXX / 9 Eylül 2015

Geçen yazın en büyük sürprizlerinden biriydi You’re the Worst. Eleştirmenlerden epey övgü alan dizi bu yıl FX’ten FXX’e geçti ve sonbahara transfer oldu. İlk sezonki eleştirel başarısını sürdürüp sürdüremeyeceği ise merak konusu. Bu arada geçen sezon 10 bölümken bu sezon 13 bölüme çıkarıldı.

You're the Worst

You’re the Worst

 

Longmire / 4. sezon / Netflix / 10 Eylül 2015

Bir A&E dizisi olan Longmire normalde üç sezon sonunda iptal edilmişti, neyse ki Netflix dizinin sevenlerinin imdadına koşarak yeni sezon onayı verdi. Dördüncü sezon 10 bölümden oluşacak…

Continium / 4. Sezon / Syfy / 11 Eylül 2015

Syfy’ın bilim kurgu dizilerinden biri olan Continium için son başlangıç vakti. Dizinin final sezonu olan bu sezon 6 bölümden oluşacak.

Z Nation / 2. Sezon / Syfy / 11 Eylül 2015

Syfy’ın geçen yıl başlayan zombi dizisi ilk başta dalga konusu olsa da zamanla biraz daha iyi tepkiler almaya başladı. Belki bu sezon dizi adını daha geniş kitlelere duyurur?

Doll & Em / 2. Sezon / HBO / 13 Eylül 2015

Hiç kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı HBO komedisi Doll & Em’in ikinci sezonu bu ay yayınlanıyormuş. The Newsroom’dan tanınan Emily Mortimer’ın gerçek hayattaki arkadaşı Dolly Wells ile birlikte oynadığı sitcomun ikinci sezonu altı bölümden oluşacak. Sahi HBO kimsenin izlemediği bu diziye neden onay vermiş?

The Mindy Project / 4. Sezon / Hulu / 15 Eylül 2015

Fox’un iptal ettiği düşük reytingli, iyi eleştirili dizi Hulu tarafından kurtarıldı. 26 bölüme uzatılan dördüncü sezon her hafta yeni bölüm şeklinde yayınlanacak.

South Park / 19. Sezon / Comedy Central / 16 Eylül 2015

Bir ekran klasiği olan South Park da Eylül’de sezonu açacaklardan. Eric Cartman’ın maceraları daha uzun yıllar ekranlarda boy gösterecek gibi…

The Big Bang Theory / 9. Sezon / CBS / 21 Eylül 2015

Bol ödüllü, son yılların en büyük ulusal kanal hiti The Big Bang Theory 9. sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Sheldon Cooper ve arkadaşlarının maceraları 21 Eylül’den itibaren yayınlanacak. Sezonun ilk bölümlerinin Pazartesi, Kasım ayından sonraki bölümlerinin ise Perşembe yayınlanacağını belirtelim. (Türkiye için bir gün eklemek gerek elbette.)

The Big Bang Theory

The Big Bang Theory

 

Castle / 8. Sezon / ABC / 21 Eylül 2015

Sessiz sedasız 8. sezona kadar gelen dizi, kendi oluşturduğu kitlesiyle yola devam ediyor…

Gotham / 2. Sezon / Fox / 21 Eylül 2015

Geçen sezonun en iddialı yeni dizisi olan Gotham her ne kadar iyi başlasa da gittikçe düşen bir grafik çizmişti. Dizinin ikinci sezonuyla nasıl bir grafik çizeceği bilinmez ama ikinci sezon için ilk sezonki kadar heyecanlı bir bekleyiş olmadığı kesin.

Gotham

Gotham

 

NCIS: Los Angeles / 7. Sezon / CBS / 21 Eylül 2015

NCIS / 13. Sezon / CBS / 22 Eylül 2015

NCIS: New Orleans / 2. Sezon / CBS / 22 Eylül 2015

Amerikalıların bir türlü bıkmadıkları NCIS serisinin üç dizisi 21 ve 22 Eylül tarihlerinde izleyiciyle buluşacak ve büyük ihtimalle yine özellikle orta yaş üstü Amerikalılarca epey fazla izlenecek.

Scorpion / 2. Sezon / CBS / 21 Eylül 2015

Geçen sezon CBS’in flaş işlerinden biri olmuştu Scorpion. The Big Bang Theory desteğiyle yüksek reytingle başlayan dizi, daha sonra bu reytinglerini korumayı başarmıştı.

Fresh Off the Boat / 2. Sezon / ABC / 22 Eylül 2015

Geçen sezonun son döneminde yayına başlayan ve hem izleyicinin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanan Fresh Off the Boat ikinci sezonu erkenden açıyor. ABC diziye güvenerek günün ilk kuşağını bir kez daha teslim etti. Reytinglerini koruyup koruyamayacağı merak konusu.

Fresh off the Boat

Fresh off the Boat

 

Black-ish / 2. Sezon / ABC / 23 Eylül 2015

Modern Family’nin desteğiyle birlikte geçtiğimiz sezonun en yüksek reytingli yeni komedisi olan Black-ish eleştirmenlerin de beğenisini kazanıp Anthony Anderson’a Emmy adaylığı getirmişti. Dizi, ikinci sezonuyla da aynı iddiasını sürdürüyor.

Modern Family / 7. Sezon / ABC / 23 Eylül 2015

Ekranların klasikleşen komedilerinden olan Emmy rekortmeni Modern Family 7. kez izleyicisine merhaba diyecek. Her ne kadar reytingleri geçen sezon düşmeye başlasa da hala ekranların en çok izlenen işlerinden biri olan Modern Family bu sezon için de ABC’nin en büyük umutlarından.

The Goldbergs / 3. Sezon / ABC / 23 Eylül 2015

Türkiye’de ilgi görmemiş olsa da Amerika’nın Seksenler’i The Goldbergs geçen sezon reytinglerini en çok yükselten yapımlardan biri oldu ve herkesi şaşırttı. Eleştirel anlamda da gittikçe daha iyi yorumlar alan dizi Amerikan televizyonlarının en büyük hitlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

The Goldbergs

The Goldbergs

 

The Middle / 7. Sezon / ABC / 23 Eylül 2015

Sessiz sedasız 7. sezona kadar gelen The Middle, ABC’nin aile komedisi kuşağının açılış dizisi olma özelliğini bu yıl da koruyacak.

The Mysteries of Laura / 2. Sezon / NBC / 23 Eylül 2015

Geçen sezon pek parlak reytingler alamasa da elinde çok alternatif bulunmayan NBC’nin yenilemek zorunda kaldığı polisiye-komedi The Mysteries of Laura sezonu 23 Eylül’de açıyor. Dizinin başrolünde Debra Messing yer alıyor…

Empire / 2. Sezon / Fox / 23 Eylül 2015

Sezonun en merakla beklenen dizilerinin başında elbette Empire geliyor. Geçtiğimiz sezon büyük bir sürprize imza atan ve son yılların en yüksek reytingli drama dizisi olan Empire’ın bu yıla da reyting anlamında damgasını vurması bekleniyor. Geçen sezonu 12 bölüm olan dizi, bu sezon 16 bölüme yükseldi muhteşem reyting başarısı üzerine…

Law & Order: SVU / 17. Sezon /  NBC / 23 Eylül 2015

Yılların eskitemediği polisiye dizi 17. sezonuyla 23 Eylül’de başlayacak…

Nashville / 4. Sezon / ABC / 23 Eylül 2015

ABC’nin düşük reytingli dizilerinden olan Nashville sürpriz sayılabilecek şekilde 4. sezona kadar geldi. 23 Eylül’de başlayacak olan yeni sezon muhtemelen aynı zamanda son sezon olacak…

The Blacklist / 3. Sezon / NBC / 24 Eylül 2015

İlk sezonuyla büyük sükse yapan NBC polisiyesi The Blacklist buna karşın ikinci sezonuyla, özellikle gün değişikliği sonrası ciddi bir düşüş sürecine girmişti. James Spader’ın başrolünde yer aldığı dizi üçüncü sezonuyla 24 Eylül’de ekranlarda olacak…

Grey’s Anatomy / 12. Sezon / ABC / 24 Eylül 2015

Efsane hastane dizisi durmak bilmiyor. Hala çok iyi reytingler alan dizi 12. sezonuyla 24 Eylül’de ABC’de olacak…

How to Get Away With Murder / 2. Sezon / ABC / 24 Eylül 2015

Geçtiğimiz sezonun en yüksek reytingli yeni dizilerinden biri olan ve Viola Davis’e Emmy adaylığı (büyük ihtimalle Emmy ödülüne dönüşecek) kazandıran How to Get Away With Murder’ın merakla beklenen ikinci sezonu da Eylül’de başlayan onca dizi arasında. Dizinin hayranları takvimlerinde 24 Eylül tarihini not edebilirler.

How to Get Away With Murder

How to Get Away With Murder

Scandal / 5. Sezon / ABC / 24 Eylül 2015

ABC’nin bir diğer hit draması olan Scandal da sezonu açıyor. Hem ABC’nin hem de televizyonun en çok izlenen dramalarından olan dizinin sezonu açış tarihi de 24 Eylül.

Hawaii Five-0 / 6. Sezon / CBS / 25 Eylül 2015

CBS’teki bir sürü polisiye dizisinden biri olan Hawaii Five-0 pek izleyeni olmasa da Cuma geceleri yayınlanmaya bu sezon da devam edecek. 25 Eylül’den itibaren…

Blue Bloods / 6. Sezon / CBS / 25 Eylül 2015

İzleyeni çok az olduğu halde (özellikle Amerika dışında) 6. sezona kadar gelmeyi başaran Blue Bloods da CBS’in Cuma boşluğunu doldurmak için kullandığı dizilerden biri.

Last Man Standing / 5. Sezon / ABC / 25 Eylül 2015

Tim Allen’ın başrolünde oynadığı komedi dizisi bu yıl da ABC’nin Cuma boşluğunu doldurmaya çalışacak. Dizinin 5. sezon başlangıç tarihi 25 Eylül’de.

Bob’s Burgers / 6. Sezon / Fox / 27 Eylül 2015

Fox’un animasyon ailesinin en yeni üyesi de artık 6. sezona kadar geldi.  Her ne kadar Family Guy, The Simpsons kadar ses getirmese de dizinin kendi halinde bir izleyicisi var. 27 Eylül’de diğer diziler başlarken kuşağın başlangıç dizisi olacak Bob’s Burgers.

The Last Man on Earth / 2. Sezon / Fox / 27 Eylül 2015

Geçtiğimiz yılın en güzel sürprizlerinden biri olan The Last Man on Earth reyting anlamında da oldukça tatmin edici bir başlangıç yapmıştı. Bölümler ilerledikçe hem performansı, hem reytingi düşen dizinin  ikinci sezonunda nasıl bir performans göstereceği büyük merak konusu. Bu arada dizinin başrolü Will Forte Emmy adayı oldu.

The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

Brooklyn Nine-Nine / 3. Sezon / Fox / 27 Eylül 2015

Brooklyn Nine-Nine sakinleri 27 Eylül’de göreve dönecekler. Andy Samberg, Terry Crews ve Andre Braugher gibi isimlerin başrolleri paylaştığı dizinin yeni sezonunda Bill Hader da konuk olacak.

Family Guy / 14. Sezon / Fox / 27 Eylül 2015

Fox’un sevilen animasyon dizisi 14. sezonuyla 27 Eylül’de sezonu açacak.

The Simpsons / 27. Sezon / Fox / 27 Eylül 2015

Ekranların veteran dizisi 27. sezonuyla 27 Eylül’de başlıyor!

Once Upon a Time / 5. Sezon / ABC / 27 Eylül 2015

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında ciddi düşüşe geçen Once Upon a Time’ın yeni sezondaki performansı merak konusu. Once Upon a Time’ın masalsı dünyasına dönmek isteyenler 27 Eylül’ü beklemek zorunda…

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. / 3. Sezon / ABC / 29 Eylül 2015

Her ne kadar beklentilerin epey altında kalsa da Marvel’in ajanları üçüncü sezona kadar geldiler. Belli bir çizginin altına düşmemeye başlayan dizi, oranlarını yeni sezonda da korumayı amaçlayacak.

Chicago P.D. / 3. Sezon / NBC / 30 Eylül 2015

Chicago Fire’ın başarısı üzerine çekilen spin-off dizisi de Amerika’da gayet başarılı oldu. Yeni sezon 30 Eylül’de.

Criminal Minds / 11. Sezon / CBS / 30 Eylül 2015

Çok sayıdaki Amerikan polisiyesinden bir tanesi de Criminal Minds. Dizinin 11. sezonu 30 Eylül’de ekranlarda olacak…

Peki siz hangi dizileri en çok bekliyorsunuz?

Yazar hakkında

OzaN

Fav10.net kurucusu. Bilgisayar mühendisi ve izleryazar. Sinema ve yabancı diziler izler, izledikleri hakkında yazar.

https://twitter.com/izleryazar

1 Yorum

  • Dizi izleyemiyorum ya ne olacak benim bu halim bilmiyorum sıkıntı basıyor hemen, inşallah bu durum geçer de dizilerime devam edebilirim :X

Bir yorum bırakın