Yabancı Dizi Haberleri Yabancı Dizi İncelemeleri

Eylül 2015’in Yeni Yabancı Dizileri

Yazan OzaN

Amerikan televizyonlarında durgun geçen yaz sezonunun ardından yeni sezon dizileri yayınlanacakları gün için sıraya geçmiş durumdalar. Eylül ayının sonu itibariyle özellikle ulusal kanallar teker teker hit dizilerini geri döndürecekler, yepyeni dizilerini yayına sürecekler. Bu yazıda yeni başlayacak olan dizilere kısaca bir göz atacağız…

Hand of God / Amazon / 4 Eylül 2015

Pilot bölümü geçtiğimiz yaz dijital yayıncılık sektöründe yükselmekte olan Amazon’da yayınlanan ve beğeni kazanan dizinin tüm sezonu nihayet yayınlanıyor. Dizinin 10 bölümlük ilk sezonunun tamamı 4 Eylül’de yayınlanacak. Tıpkı Netflix dizilerinden alıştığımız gibi…

The Bastard Executioner / FX / 15 Eylül 2015

Geçtiğimiz sezon final yapan Sons of Anarchy’nin yapımcısı Kurt Sutter imzalı dizi orta çağda geçiyor ve kağıt üzerinde sezonun en iddialı işlerinden bir tanesi durumunda. FX’in yeni bir hit yakalayıp yakalayamadığını 15 Eylül’de öğreneceğiz. İlk bölümün iki saatlik yani iki bölüm üst üste şeklinde olacağını da söyleyelim.

Best Time Ever With Neil Patrick Harris / NBC / 15 Eylül 2015

Normalde eğlence programlarını dizilere dahil etmeyi sevmiyorum ama bu programı es geçmek olmazdı. How I Met Your Mother sayesinde Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi bulunan Neil Patrick Harris uzun zamandır beklenen talk-show programına başlıyor. Haftalık yayınlanacak programda ünlü konukların yanı sıra skeçler, oyunlar ve çeşitli gösteriler de yer alacak. NBC’nin epey güvendiği projenin reyting anlamındaki durumu da merak konusu.

Neil Patrick Harris kariyerinin en önemli sınavlarından birini yeni programıyla verecek...

Neil Patrick Harris kariyerinin en önemli sınavlarından birini yeni programıyla verecek…

 

Moonbeam City / Comedy Central / 16 Eylül 2015

80lerin unutulmaz polisiyesi Miami Vice’ın paradosi şeklinde bir animasyon dizi Moonbeam City. Comedy Central’ın dizileri ülkemizde pek ilgi görmüyor belki ama bu konudaki tek istisna olan South Park ile arka arkaya yayınlanacak. Seslendirme kadrosunda da Will Forte, Elizabeth Banks, Kate Mara ve Rob Lowe gibi ünlü isimler var. Animasyon meraklılarını duyurulur…

Blindspot / NBC / 21 Eylül 2015

NBC’nin bu sezonki en büyük ümitlerinden biri olan Blindspot’un ilk bölümü aslında online olarak izleyiciyle buluştu ve iyi sayılabilecek tepkiler de aldı. Televizyondaki asıl yayınlanışı ise 21 Eylül’de olacak ve tabii ki her hafta yeni bölümleri ekrana gelecek. Dizinin NBC’nin en kıymetli yeri olan The Voice sonrası kuşağında (hani şu The Blacklist’in hit olmasını sağlayan kuşak) yayınlanacağı belirtelim.

Minority Report / Fox / 21 Eylül 2015

Steven Spielberg’ün 2002  yapımı filminin sonrasında yaşanan olayları konu alan bilim-kurgu türündeki dizi de tıpkı Blindspot gibi çoktan izleyiciyle buluşan yapımlardan. Dizinin ilk bölümünün çok da parlak yorumlar almadığını belirtelim ki beklentiler fazla yukarı çıkmasın…

Life in Pieces / CBS / 21 Eylül 2015

Sezonun belki de en ilgi çekici komedisi olan Life in Pieces bu ay yayın hayatına başlayacak dizilerden bir diğeri. The Big Bang Theory sonrasında, reyting açısından çok şanslı bir kuşakta başlayacak olan dizide James Brolin, Colin Hanks, Betsy Brandt, Dianne Wiest gibi pek çok önemli isim yer alıyor. Dizinin ABC dizisi olan ödül rekortmeni Modern Family’ye benzetildiğini de hatırlatalım.

Breaking Bad'den Betsy Brandt, Fargo'dan Colin Hanks kadronun önemli isimlerinden sadece ikisi...

Breaking Bad’den Betsy Brandt, Fargo’dan Colin Hanks Life in Pieces kadrosunun önemli isimlerinden sadece ikisi…

 

Limitless / CBS / 22 Eylül 2015

2011 yapımı Bradley Cooper ve Robert De Niro’lu filmin televizyona olan uyarlamasında başrolde Jake McDorman yer alırken ona Dexter’dan tanıdığımız Jennifer Carpenter eşlik ediyor. Bradley Cooper, aynı zamanda yapımcısı olduğu dizide zaman zaman konuk oyuncu olarak da yer alacak. Dizinin nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

The Muppets / ABC / 22 Eylül 2015

Efsane kuklalar geri dönüyor. Belki bazılarına çocuk işi gibi gelebilir ama The Muppets bu sezonun en çok beklenen işlerinden bir tanesi. 2015 model The Muppets’ın eski günlerindeki gibi yüksek bir performans gösterip gösteremeyeceğini bu ayın sonunda göreceğiz.

Scream Queens / Fox / 22 Eylül 2015

American Horror Story ve Glee dizileriyle tanınan Ryan Murphy iyiden iyiye antoloji serilerine merak sardı. Bu sezon başlayacak olan iki yeni antoloji serisinden biri olan Scream Queens adından da anlaşılacağı gibi bir korku dizisi fakat aynı zamanda bir komedi? Nasıl bir iş olacağı merak konusu olsa da kadrosunda Emma Roberts, Abigail Breslin, Jamie Lee Curtis, Lea Michele  gibi isimlerin bulunması dikkat çekici. Dizinin antoloji olduğunu yani eğer ki ikinci sezon olursa farklı konuda, farklı oyuncularla (ya da karakterlerle) olacağını hatırlatalım.

Ünlü şarkıcı Ariana Grande de dizide konuk oyuncu olacak...

Ünlü şarkıcı Ariana Grande de dizide konuk oyuncu olacak…

 

Rosewood / Fox / 23 Eylül 2015

Fox’un Empire öncesi kuşağını teslim ettiği Rosewood aslında çok ilgi çekici gözükmeyen bir dedektif hikayesi. İşin az daha ilgi çekici kısmı ise otopsi labarotuvarının kullanılış amacı… Kağıt üzerinde çok iddialı gözükmeyen Rosewood’un sürpriz yapıp yapamayacağını şimdilik bilemiyoruz.

Heroes Reborn / NBC / 24 Eylül 2015

Efsane dizi 13 yeni bölümüyle yeniden doğuyor. Televizyon dizilerini tek sezonluk yeni sezonlarla canlandırma modasının öncülerinden olan Heroes Reborn nihayet ekrana geliyor. Eski tanıdık isimlerin yanı sıra Chuck’tan tanıdığımız Zachary Levi de dizinin yeni kadrosunun önemli bir parçası durumunda. İlk bölüm iki bölüm üst üste şeklinde yayınlanacak.

2006 ve 2010 yılları arasında yayınlanan Heroes, televizyonun unutulmaz yapımları arasında...

2006 ve 2010 yılları arasında yayınlanan Heroes, televizyonun unutulmaz yapımları arasında…

 

The Player / NBC / 24 Eylül 2015

NBC’nin bir diğer yeni dizisi olan The Player, Leverage ve The Librarians dizilerinin yaratıcısı John Rogers imzalı bir iş. Bitmek bilmeyen Amerikan polisiyelerinden biri olan The Player, The Blacklist’in yapımcılarının da içinde olduğu bir yapım.

Blood & Oil / ABC / 27 Eylül 2015

Servet peşindeki bir çiftin hikayesi olan Blood & Oil, ABC’nin Revenge’in yerini doldurma çabası olarak dikkat çekiyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Don Johnson, Chace Crawford, Delroy Lindo ve Rebecca Rittenhouse gibi isimler yer alıyor…

Quantico / ABC / 27 Eylül 2015

ABC’nin yenilenen Pazar kuşağının bir diğer yeni üyesi olan Quantico, FBI’ın işe almak üzere olduğu gençlerin yaşantılarını anlatıyor. Tabii bu gençlerden birinin “most wanted” konumuna düşmesi dizinin ilgi çekici noktası olarak göze çarpıyor. ABC’nin diğer iki dizisiyle (Once Upon a Time ve  Blood & Oil) farklı tonda olan bu dizinin nasıl bir kitle yakalayacağı merak konusu.

Grandfathered / Fox / 29 Eylül 2015

Geçtiğimiz sezon Last Man on Earth, ondan önceki sezon ise Brooklyn Nine-Nine ile en çok konuşulan yeni komedilere imzasını atan Fox’un bu yılki iddialı komedisi Grandfathered. John Stamos’ın başrol olduğu dizi bir adamın yeni çocuk sahibi oğluyla tanışmasını konu alıyor. Yani bir anda dede olan bir adamın çalkalanan yaşantısının eseri olacak Grandfathered…

Grandfathered sezonun yeni hit komedilerinden olmaya aday...

Grandfathered sezonun yeni hit komedilerinden olmaya aday…

 

The Grinder / Fox / 29 Eylül 2015

Grandfathered ile eşleştirilen dizi biri avukat diğeri televizyon yıldızı iki erkek kardeşin maceralarını konu alıyor. Dizinin daha doğrusu Fox’un yeni komedi kuşağının başarılı olup olamayacağı muamma.

Code Black / CBS / 30 Eylül 2015

Aynı isimdeki bir belgeselden esinlenen dizi bir acil servisteki farklı durumları konu alan hastane draması. Bu tip dizileri görmeye pek alışkın olmadığımız CBS’te yayınlanacak olması da ilgi çekici.

Bu ay başlayacak yeni dizilere kısaca değinmeye çalıştık. Peki bu dizilerden hangilerini izlemeyi düşünüyorsunuz? Sizce hangileri hit olmayı başaracak, hangileri tek sezonda rafa kalkacak?

Yazar hakkında

OzaN

Fav10.net kurucusu. Bilgisayar mühendisi ve izleryazar. Sinema ve yabancı diziler izler, izledikleri hakkında yazar.

https://twitter.com/izleryazar

Bir yorum bırakın