TV'de Ne Var? Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Elysium: Yeni Cennet, TV’de İlk Kez ATV’de!

Yazan Aserat

Çarşamba akşamlarını yabancı filmler ile dolduran ATV, yarın da sevilen bir yapımı izleyicilerle buluşturacak.

Başrollerini Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley, Alice Braga, Diego Luna ve William Fichtner gibi isimlerin paylaştığı ‘Elysium: Yeni Cennet’ TV’de ilk kez ATV ekranlarında olacak. Yönetmenliğini Neill Bloomkamp’ın üstlendiği filmin konusu ise şöyle:

Tıpkı Prometheus’yi çağrıştırırcasına, Yunan mitolojisine göndermeler içeren Elysium’da, 2154 yılında dünyada hala varlığını sürdürebilen yegane iki sınıfın çatışması temel alınmakta. Elysium’un varsıl ve şanslı “egemenleri” teknoloji alanında üst düzey bir gelişim gösteren gezegenlerinde lüks içerisinde yaşarken; “çürümüş dünya”da geri kalan kalabalık insan topluluğu tedavi ihtiyaçları için bile Elysium’a ihtiyaç duymaktadır. Ancak iki gezegen arasında yapılan anlaşmalar gereğince Elysium’a girmeleri kesin suretle yasaktır. Ta ki Elysium’a gitmekten başka çaresi kalmayan Max isimli sıradan bir adam çıkana dek…

Elysium: Yeni Cennet, TV’de ilk kez yarın 20.00’de ATV’de!

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

Bir yorum bırakın