Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Diriliş “Ertuğrul”dan Etkilendi, Türbe Gezisine Çıktı!

Yazan EFE UYSAL

 

Diriliş “Ertuğrul” dizisinden sonra birçok kişinin hayatı değismeye devam ediyor.İzlenmesi kadar hayatda da etki yapan rekortmen dizi insanları etkiliyor.

“Diriliş Ertuğrul” dizisinden etkilenip, o dönemin kıyafetlerini giyerek türbeleri gezen 62 yaşındaki Hamza Çukur, Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine geldi. Çukur, Eshab-ı Kehf Külliyesini ve ilçe merkezinde bulunan Dedebaba Türbesini ziyaret ederek, dua etti.

Türkiye’deki bütün türbeleri ziyaret ederek, dua etmek istediğini belirten Hamza Çukur, “Osmanlıyı çok seviyorum. Türkiye’deki bütün türbeleri gezmek için Giresun’dan yola çıktım. Kahramanmaraş’taki türbeleri ziyaret ettim ve ardından Selçuklu ve Osmanlı şaheseri olan Eshab-ı Kehf Külliyesini görmek için Afşin’e geldim” dedi.

Çukur, “Diriliş Ertuğrul” isimli diziden çok etkilendiğini, yaklaşık bir yıldır gezdiğini ve Ertuğrul Gazi gibi giyindiğini belirtti.

2 yıl önce felç geçiren ve sağlığına kavuşunca kendisini türbelerde dua etmeye adayan Çukur, bu hayat felsefesinde Diriliş Ertuğrul dizisinin payının büyük olduğunu söyledi. Çukur, “Bundan önce felçliydim. Allah tarafından yürümeye başladım ve türbeleri gezmek istedim. Osmanlı Devletini seviyorum özellikle de Ertuğrul Gazi’ye muhabbetim daha fazla. Diriliş Ertuğrul dizisinden etkilendiğim için bu kıyafetleri giydim. Tarihi sevdiğim için türbeleri geziyorum. Kahramanmaraş’a ve Afşin’e ilk gelişim ve buradan sonra durağım neresi olur, Allah hangi yönü tayin ederse orası olacak. Fakat Afşin’de böylesine güzel bir tarihi mekanın bulunması beni çok mutlu etti. Buradaki manevi ortamdan çok etkilendim. Eshab-ı Kehf Külliyesine hayran kaldım” dedi.

Konuşmanın ardından, Afşin Belediyesi rehberi Ramazan Kıraç, Hamza Çukur’a Eshab-ı Kehf Külliyesi hakkında bilgi vererek tarihi mekanı gezdirdi.

"Diriliş Ertuğrul"dan etkilendi türbe gezisine çıktı

Yazar hakkında

EFE UYSAL

[color=#000000][size=6][font=arial black]BEŞİKTAŞ[/font][/size][/color]
[color=#ffffff][size=6][font=arial black]QUARESMA :bhr:[/font][/size][/color]
[font=arial black][color=#993366][size=6]HAKAN ÇALHANOĞLU :d:[/size][/color]
[color=#000080][size=6]CRİSTİANO RONALDO :cool:[/size][/color][/font]
[color=#ff0000][size=6][font=arial black]DİRİLİŞ ''ERTUĞRUL'' :love1:[/font][/size][/color]
[IMG]https://pbs.twimg.com/profile_images/639381290366603264/UZD9BGBA.jpg[/IMG]

8 Yorum

Bir yorum bırakın