Sinema Sinema Haberleri

‘Dede Korkut Hikayeleri’ Vizyona Giriyor!

Yazan Aserat

Geçtiğimiz yaz çekimleri gerçekleştirilen Dede Korkut Hikayeleri’nde sürpriz gelişme!

Yapımcılığını BKM’n,n, yönetmen ve senaristliğini ise Burak Aksak’ın üstlendiği yapım, televizyon filmi olarak ekrana gelecek ve hikayelerde yer alan Deli Dumrul, Bamsı Beyrek, Salur Kazan gibi karakterleri konu alacaktı. Ancak yeni haberlere göre bu sezon TV8’de yayınlanması beklenen yapımlar, ilk önce beyazperdede izleyici karşısına çıkma kararı aldı.

Kadrolarında Cengiz Bozkurt, Zafer Algöz, Devrim Yakut, Salih Kalyon, Şahin Irmak, Necip Memili, Uraz Kaygılaroğlu, Gülhan Tekin, Eda Ece, Zeynep Kankonde ve geçen aylarda kaybettiğimiz Erdal Tosun gibi isimlerin yer aldığı yapımın ilk filmi 9 Haziran‘da, ikinci filmi ise 18 Ağustos‘ta sinema salonlarındaki yerini alacak.

Dede Korkut Hikayeleri, ilk 2 filmiyle bu yaz sinemalarda!

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

2 Yorum

  • Geçen aklıma gelmişti bunlara ne oldu diye. İyi oldu vizyon tarihi almaları. Kadro da komedinin Şampiyonlar Ligi gibi olmuş :A

  • Burak Aksak ve Cengiz Bozkurt varsa ben de varım. 🙂 Büyük ihtimalle sinemada izlerim. 🙂

Bir yorum bırakın