Spor Haberleri

Süper Mario Kartal’ı Uçurdu: 2-0

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 4. hafta maçında Medipol Başakşehir ile karşı karşıya geldi.

Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmada siyah beyazlılar, Mario Gomez’in yıldızlaştığı maçta Başakşehir’i 2-0 mağlup ederek haftayı üç puanla kapattı.

Maçta ilk gol sesi 15. dakikada geldi.  Alman golcü klasına yakışır bir vuruşla siyah beyazlı formayla ilk golüne imza attı. 62. dakikada Gökhan Töre’nin pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Gomez, bir kez daha topu filelerle buluşturdu ve farkı 2’ye çıkardı.

Karşılaşma da bu gollerle 2-0 sona erdi. Beşiktaş bu galibiyetle puanını 9’a yükseldi, Başakşehir ise 3 puanda kaldı.

 

Yazar hakkında

sürgünüm

91 Yorum

 • Doğru olanda bu zaten. Anlasın formanın ağırlığını, kafasına göre kırmızı kart görmesin.

  Gooooooool GOMEEZZZZZZ :oley::oley::oley:

 • Sosada iyi başladı abi. :X

  Olcay'ın varlığı zarar umarım ikinci yarıya Quaresma ile başlar hoca. Q7 dersini almıştır.[DOUBLEPOST=1442156365][/DOUBLEPOST]

  agalar maçı izlemeyi  bıraktım sizden taip edicem artık

  O niye?

  Haftasonu maç izlemesi gibi keyifli bir şey yok benim için. Kimin maçı olduğu farketmez. Fenerbahçe maçını da izlicem.

 • Olcay'ın varlığı zarar umarım ikinci yarıya Quaresma ile başlar hoca. Q7 dersini almıştır.[DOUBLEPOST=1442156365][/DOUBLEPOST]

  O niye?

  Haftasonu maç izlemesi gibi keyifli bir şey yok benim için. Kimin maçı olduğu farketmez. Fenerbahçe maçını da izlicem.

  Abi OLcay topa yine vuramadı. :F

 • Abi OLcay topa yine vuramadı. :F

  Yetenek fukarası ama futbol oynamayı seviyor. Ayrıca diğer futbolculara göre daha çalışkan, birde ballı normal bir orta saha oyuncusuna göre yıl da daha fazla gol atıyor.

 • Yetenek fukarası ama futbol oynamayı seviyor. Ayrıca diğer futbolculara göre daha çalışkan, birde ballı normal bir orta saha oyuncusuna göre yıl da daha fazla gol atıyor.

  Oğuzhan ileri atılmalı geride çok ofansif oynayamıyor.

 • Oğuzhanın çıktığını görmedim ondan dedim kurtarıcımız Necip girmiş. :F

  Şu sakatlıklar yakamızı bırakmadı bir türlü. Sürekli Oğuzhan diye diye nazar değdirdiniz çocuğa. Veli ve Tolgay'da yok. Bir bölge de 40 tane sakatlık olmaz ki.

 • Şu sakatlıklar yakamızı bırakmadı bir türlü. Sürekli Oğuzhan diye diye nazar değdirdiniz çocuğa. Veli ve Tolgay'da yok. Bir bölge de 40 tane sakatlık olmaz ki.

  Buda bizim bahtsızlığımız.

 • İki tane yüzde yüzlük pozisyon kaçtı.ssss[DOUBLEPOST=1442157958][/DOUBLEPOST]GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL MARİO GOMEZ CHA CHA @sürgünüm :oley::oley::oley:

  Gökhan Töre bu sefer atabildi topu, yoksa yine tüm sülalesini kalaylıyacaktım.

 • Olcay'ın varlığı zarar umarım ikinci yarıya Quaresma ile başlar hoca. Q7 dersini almıştır.[DOUBLEPOST=1442156365][/DOUBLEPOST]

  O niye?

  Haftasonu maç izlemesi gibi keyifli bir şey yok benim için. Kimin maçı olduğu farketmez. Fenerbahçe maçını da izlicem.

  başakşehiri beğenmedim maç sonucu belliydi  :d:

 • başakşehiri beğenmedim maç sonucu belliydi  :d:

  Mario Gomez'in çok iyi oyunundan olabilir mi? 🙂 Bir taraf elbet çok iyi oynarken diğer tarafta kötü oynayacak.

 • Mario Gomez'in çok iyi oyunundan olabilir mi? 🙂 Bir taraf elbet çok iyi oynarken diğer tarafta kötü oynayacak.

  tabi ondan da olabilir ben zaten beşiktaşı beğeniyorum bu sezon  bize rakip olarak bjk yi görüyorum ama ibb cidden kötü oynuyor bu orta saha yapısıyla şansları pek yok

 • tabi ondan da olabilir ben zaten beşiktaşı beğeniyorum bu sezon  bize rakip olarak bjk yi görüyorum ama ibb cidden kötü oynuyor bu orta saha yapısıyla şansları pek yok

  Beşiktaş çok iyi oynuyor anlaşılmasın. Mario Gomez çok iyi oynuyor,  kaleyi görünce şut çeken futbolcuyu özlemişim. Malum biz de Mustafa Pektemek kalenin yerini bilmiyor. 🙂

 • Beşiktaş çok iyi oynuyor anlaşılmasın. Mario Gomez çok iyi oynuyor,  kaleyi görünce şut çeken futbolcuyu özlemişim. Malum biz de Mustafa Pektemek kalenin yerini bilmiyor. 🙂

  Q17 boş kaleye atamadı trivela çekecem diye. 🙁

 • Q17 boş kaleye atamadı trivela çekecem diye. 🙁

  İşi gücü şımarıklık, bıktım bunun trivela sevdasından. Maçı bunun yüzünden vermeyiz inşallah. Böyle dalga geçersen hemen cezayı yazarlar. Başakşehir müthiş oynamaya başladı.

 • İşi gücü şımarıklık, bıktım bunun trivela sevdasından. Maçı bunun yüzünden vermeyiz inşallah. Böyle dalga geçersen hemen cezayı yazarlar. Başakşehir müthiş oynamaya başladı.

  3000. golü atmasını isityorlar. :X

 • 3000. golü atmasını isityorlar. :X

  Farka gidecek maç birkaç laubali yüzünden bu skorla bitti. Yine de 3 puanı aldık olumlu tarafı bu ama ciddi maçlarda bu laubalilik yüzünden başımıza iş açılabilir.

 • Güzel top oynadık bugün. Gökhan, Sosa ve Atiba çok iyilerdi. Tosic yerine acilen başka bir bek alınması lazım, çok gol yeriz soldan böyle giderse. Gomez'in ilk golleri hayırlı olsun kaliteli oyuncu olduğu ilk golünden belli, nazar değmesin 🙂

 • Farka gidecek maç birkaç laubali yüzünden bu skorla bitti. Yine de 3 puanı aldık olumlu tarafı bu ama ciddi maçlarda bu laubalilik yüzünden başımıza iş açılabilir.

  Q17 gol atacak diye gitti güzelim pozisyonlar Gomez son saniye hatrick yapıyordu ama olsun şansımız tutmuyordu Başakşehire. :X

 • Q17 gol atacak diye gitti güzelim pozisyonlar Gomez son saniye hatrick yapıyordu ama olsun şansımız tutmuyordu Başakşehire. :X

  Yok la bizim şansımız İstanbul Belediye'ye tutmuyordu. İsmi değişince geçen yıl Başakşehir'i yendik ya. 🙂

 • Yok la bizim şansımız İstanbul Belediye'ye tutmuyordu. İsmi değişince geçen yıl Başakşehir'i yendik ya. 🙂

  Evet o doğru 3000. gol haftaya Q17'ye attırırlar kesin. :X Ama bu galibiyet önemliydi olimpiyatta kazandık….

 • Evet o doğru 3000. gol haftaya Q17'ye attırırlar kesin. :X Ama bu galibiyet önemliydi olimpiyatta kazandık….

  Quaresma'ya niye attırıyor anlamadım? Olimpiyat'ta bırak top oynamayı televizyondan seyretmesi bile kötü.

 • Quaresma'ya niye attırıyor anlamadım? Olimpiyat'ta bırak top oynamayı televizyondan seyretmesi bile kötü.

  Tarihe ismi yazılsın diye adama herkes saygı duyuyor oda istiyor atmak ama trivela yüzünden berbat etti 3000. golü yoksa atmıştı. Gomezde nazar değmesin inşallah kendine geldi Pektemek olsa dağlara taşlara. :F

 • Tarihe ismi yazılsın diye adama herkes saygı duyuyor oda istiyor atmak ama trivela yüzünden berbat etti 3000. golü yoksa atmıştı. Gomezde nazar değmesin inşallah kendine geldi Pektemek olsa dağlara taşlara. :F

  Niye tarihe Quaresma'nın ismi yazılsın saçmalama ya. Golü kim bulursa o atar. Şu Quaresma'yı göklere çıkarmayı bırak, takıma bir faydasını göremedik hala. Top ayağına gelince takımın hızını düşürüyor.

 • Niye tarihe Quaresma'nın ismi yazılsın saçmalama ya. Golü kim bulursa o atar. Şu Quaresma'yı göklere çıkarmayı bırak, takıma bir faydasını göremedik hala. Top ayağına gelince takımın hızını düşürüyor.

  Ben demiyorum ki futbolcular kaç kere kendi atacakken ona verdi görmedin mi? evet maçta iyi değildi.

 • Ben demiyorum ki futbolcular kaç kere kendi atacakken ona verdi görmedin mi? evet maçta iyi değildi.

  Yahu diğer futbolcular top tutamıyor da ondan. Quaresma top saklayabiliyor ama biz kendisinden tabela yapmasını ve takım defansına da katkısını bekliyoruz.

  Quaresma golcü bir futbolcu değil zaten. Asistçi bir futbolcu. 3000. golü atmasını mı beklicez atamasa Gomez ve Cenk Tosun atması mı yani?:)

 • Yahu diğer futbolcular top tutamıyor da ondan. Quaresma top saklayabiliyor ama biz kendisinden tabela yapmasını ve takım defansına da katkısını bekliyoruz.

  Quaresma golcü bir futbolcu değil zaten. Asistçi bir futbolcu. 3000. golü atmasını mı beklicez atamasa Gomez ve Cenk Tosun atması mı yani?:)

  Gomez orda atıyordu atmayayım dedi Q17'ye verdi. :F

 • Gomez orda atıyordu atmayayım dedi Q17'ye verdi. :F

  Bi git ya. 🙂 Gomez, Quaresma'dan daha iyi bir futbolcu. gol pozisyonunda iken ben atmayayım sen at der mi? Senin dediğin pozisyon da daha önce pas çıkarmamıştı bu sefer vereyim dedi heralde. Yani bencillik yapmadı. 🙂

 • Bi git ya. 🙂 Gomez, Quaresma'dan daha iyi bir futbolcu. gol pozisyonunda iken ben atmayayım sen at der mi? Senin dediğin pozisyon da daha önce pas çıkarmamıştı bu sefer vereyim dedi heralde. Yani bencillik yapmadı. 🙂

  Mizah yapmaya çalışıyoz sen de her zaman yanlış anlıyosun, ikiside benim için vazgeçilmez futbolcular Quaresma da haftaya kendine gelmeli.

 • Mizah yapmaya çalışıyoz sen de her zaman yanlış anlıyosun, ikiside benim için vazgeçilmez futbolcular Quaresma da haftaya kendine gelmeli.

  Quaresma böye bir futbolcu, eskiden neyse şimdi de o. Bu yüzden büyük takımlar da barınamadı, 31 yaşından sonra adamın değişmesini beklemek hayal. Takım futbolcusu değil.

  Quaresma'nın en zevk alacağı spor kesinlikle tenis… Çünkü orada tek başına oynuyorsun! 🙂

 • Quaresma böye bir futbolcu, eskiden neyse şimdi de o. Bu yüzden büyük takımlar da barınamadı, 31 yaşından sonra adamın değişmesini beklemek hayal. Takım futbolcusu değil.

  Quaresma'nın en zevk alacağı spor kesinlikle tenis… Çünkü orada tek başına oynuyorsun! 🙂

  Keşke düzelse ama onun varlığı ve adı yeter. :X Sosa da baya etkiliydi Töre ile beraber. 😀

 • Keşke düzelse ama onun varlığı ve adı yeter. :X Sosa da baya etkiliydi Töre ile beraber. 😀

  Evet, Gökhan ve Sosa iyiydiler ama bir bencil de Gökhan Töre hep kendisine oynuyor. Takıma istese daha fazla katkı yapabilir mesela Gomez'e yaptığı asist.

 • Evet, Gökhan ve Sosa iyiydiler ama bir bencil de Gökhan Töre hep kendisine oynuyor. Takıma istese daha fazla katkı yapabilir mesela Gomez'e yaptığı asist.

  Orda atamasaydı sen sövmüştün. :F

 • Orda atamasaydı sen sövmüştün. :F

  Önceki pas vermediği pozisyonda bilgisayarın faresini fırlatmıştım. Bomboş poziyon ya insan hayret ediyor. Buldun mu atıcan yoksa döüp gol yiyoruz. Futbolun kuralı bu atamayana atarlar. Başakşehir değerlendiremedi ama bir ciddi rakip karşısında bedelini ağır ödeyebiliriz. Şenol hoca bunlardan ders çıkarmalı, Gökhan Töre ve Quresma takım oyununa uymalı. İkisinden biri fazla gibi sanki, ikisi de top önüme atılsın istiyor ve top ayaklarına gelince de bir türlü topla vedalaşamıyorlar. Öyle 4-5 kişiyi geçipte gol atılmıyor. Bunlar giç Messi ve Ronaldo'yu da mı izlemiyorlar bilmiyorum ki; ne zaman 3-5 kişiye çalım atmaya kalksalar topu kaptırıyorlar ve rakip takım atağa kalkıp kalemizde tehlike yaşıyoruz.

 • Önceki pas vermediği pozisyonda bilgisayarın faresini fırlatmıştım. Bomboş poziyon ya insan hayret ediyor. Buldun mu atıcan yoksa döüp gol yiyoruz. Futbolun kuralı bu atamayana atarlar. Başakşehir değerlendiremedi ama bir ciddi rakip karşısında bedelini ağır ödeyebiliriz. Şenol hoca bunlardan ders çıkarmalı, Gökhan Töre ve Quresma takım oyununa uymalı. İkisinden biri fazla gibi sanki, ikisi de top önüme atılsın istiyor ve top ayaklarına gelince de bir türlü topla vedalaşamıyorlar. Öyle 4-5 kişiyi geçipte gol atılmıyor. Bunlar giç Messi ve Ronaldo'yu da mı izlemiyorlar bilmiyorum ki; ne zaman 3-5 kişiye çalım atmaya kalksalar topu kaptırıyorlar ve rakip takım atağa kalkıp kalemizde tehlike yaşıyoruz.

  Evet biraz benciller orda atmalıydı pası Şenol hoca öğretir, Viscanın atamadığı pozisyon dönüp noktasıydı yoksa berabere bitebilirdi…

 • Beşiktasta iş yok :A @sürgünüm

  En kötü günümüz böyle olur inşallah ama ilerisi için çokta ümitli değilim. Fikret Orman ve Dursun Özbek transfer yapmayarak bu sene şampiyonluğu Fener'e hediye ettiler.

 • En kötü günümüz böyle olur inşallah ama ilerisi için çokta ümitli değilim. Fikret Orman ve Dursun Özbek transfer yapmayarak bu sene şampiyonluğu Fener'e hediye ettiler.

  Fener şampiyon olamazssa zaten facia olur…..

 • Fener şampiyon olamazssa zaten facia olur…..

  Bu sene Şampiyonluk yarışında Trabzonspor'da olur. 2011 yılındaki gibi çok gürültülü de geçebilir. Bizim en büyük sıkıntımız stadımızın olmaması. Perşembe günü UEFA maçları da başlıyor, kadro zaten yetersiz ne yapacağız bakalım?

  Üç bölge de sadece 4 oyuncumuz var. (Necip dahil)

  Ön libero ve forvet arkasında: Oğuzhan, Sosa, Atiba ve Necip var sadece.

 • Bu sene Şampiyonluk yarışında Trabzonspor'da olur. 2011 yılındaki gibi çok gürültülü de geçebilir. Bizim en büyük sıkıntımız stadımızın olmaması. Perşembe günü UEFA maçları da başlıyor, kadro zaten yetersiz ne yapacağız bakalım?

  Üç bölge de sadece 4 oyuncumuz var. (Necip dahil)

  Ön libero ve forvet arkasında: Oğuzhan, Sosa, Atiba ve Necip var sadece.

  Ona Türkiye kupası maçlarıda eklenecek Skenderbeu ile oynuyoruz deplasmanda ama çok alternatif yok Fiko yüzünden….

 • Ona Türkiye kupası maçlarıda eklenecek Skenderbeu ile oynuyoruz deplasmanda ama çok alternatif yok Fiko yüzünden….

  Dua edelim de Atiba sakatlanmasın. Yoksa orta saha yolgeçen hanı olur. Atiba'ya da yaşına rağmen maşallah. Kendisini  geceleri de stat inşaatında çalıştırmak lazım..  Eminim stat daha çabuk biter… 🙂

 • Dua edelim de Atiba sakatlanmasın. Yoksa orta saha yolgeçen hanı olur. Atiba'ya da yaşına rağmen maşallah. Kendisini  geceleri de stat inşaatında çalıştırmak lazım..  Eminim stat daha çabuk biter… 🙂

  Allah korusun en önemli oyuncularımızdan, stat bitene kadar sezon bitecek…. Olcay yine nerdeyse gol atacaktı kaleye vursa. 😀

 • Abi konuyu düzenle istersen. :X @sürgünüm

  Şimdi onu düzenliyorum ben de. Biraz sohbet edelim maçın üstüne keyfini çıkaralım dedim. Biliyorsun mağlubiyetten sonra ağzımı bıçak açmıyor. 🙂

 • Şimdi onu düzenliyorum ben de. Biraz sohbet edelim maçın üstüne keyfini çıkaralım dedim. Biliyorsun mağlubiyetten sonra ağzımı bıçak açmıyor. 🙂

  Konuşmuşuz zaten bayağı 60 mesaj. :X Yine konuşuruz. 😀

 • Adam şekil, Gomez daha acımasız olmalıyız demiş, derbilerde acımasız olmalısın esas. :A

  Gomez, Almeida'nın kalecilerle karşı karşıya kaldığında atanı. Bunun dışında tüm özellikleri birbirine benzer. 🙂

 • Gomez, Almeida'nın kalecilerle karşı karşıya kaldığında atanı. Bunun dışında tüm özellikleri birbirine benzer. 🙂

  Almedia kazma Gomez ayakları çok sağlam ilk gol çoğu golcü atamaz. :X

 • Almedia kazma Gomez ayakları çok sağlam ilk gol çoğu golcü atamaz. :X

  Şimdi özetleri izliyorum bayağı net gol pozisyonundan faydalanamamışız. Mustafa Denizli de daha fazla skorun ortaya çıkması gerektiğini söylüyor.

 • Beşiktaş ne güzel oynamış  be adamlar çalım atıyor kaleyi tutturamıyor bir türlü 😀 Gomez ve Gökhan Töre falan iyiydi.Q7 de pek iş yok gibi ama daha erken belki ilerde form tutar

 • Maçları takip ediyor musun? Nasıl Gomez'i beğendin mi? @ABAY_06 (sürekli bırakıp giden arkadaş)

  Evet çok sıkı takip edemesemde izliyorum Gomez yavaş yavaş forma giriyor  defansıda düzeltikmi iyi yoldayız.

 • Evet çok sıkı takip edemesemde izliyorum Gomez yavaş yavaş forma giriyor  defansıda düzeltikmi iyi yoldayız.

  Defans saatli bomba Ersan orda olduğu sürece düzelmez. Ama Rodolfo, Ersan'ın performanını da biraz yukarıya çekti.

 • Defans saatli bomba Ersan orda olduğu sürece düzelmez. Ama Rodolfo, Ersan'ın performanını da biraz yukarıya çekti.

  Ersan yerine Milosevic olsa daha iyi olur ne buluyor bu adamda Şenol hoca anlamadım.

 • Ersan yerine Milosevic olsa daha iyi olur ne buluyor bu adamda Şenol hoca anlamadım.

  Blic'te Mustafa Pektemek ve Necip sevdası vardı. Necip'ten tam olmasa da ikisinden de kurtulduk. Umarım takımdaki birkaç kazmadan da kurtuluruz. Pinti Fiko, Gökhan İnler ve Ozan'ı alacağım dedi, eline yüzüne bulaştırdı. Birini alabilseydik keşke, duvarına her gün yazdım da sonradan alamayınca sildim. 🙂

 • Blic'te Mustafa Pektemek ve Necip sevdası vardı. Necip'ten tam olmasa da ikisinden de kurtulduk. Umarım takımdaki birkaç kazmadan da kurtuluruz. Pinti Fiko, Gökhan İnler ve Ozan'ı alacağım dedi, eline yüzüne bulaştırdı. Birini alabilseydik keşke, duvarına her gün yazdım da sonradan alamayınca sildim. 🙂

  Ozan'ı alaydık iyiydi ama olmadı.Mustafa ve Necip'den bişey olmaz artık satabilirsek çok iyi bu arada Sezer Öztürk'ü gördünmü adam yatarak para alıyor 1.1 milyon euro paylaşımlar yapıyolar bizim yöneticlerin başarısı.

 • Ozan'ı alaydık iyiydi ama olmadı.Mustafa ve Necip'den bişey olmaz artık satabilirsek çok iyi bu arada Sezer Öztürk'ü gördünmü adam yatarak para alıyor 1.1 milyon euro paylaşımlar yapıyolar bizim yöneticlerin başarısı.

  En son Fener maçı oynanırken, Fenerbahçe formalı resmini paylaştı. Fiko utanmadan Beşiktaş'ın 3 kuruşunu yedirmeyiz diyor. Aziz'e yalakalık yapmak için birde buna bonservis ödeyip aldık.

 • En son Fener maçı oynanırken, Fenerbahçe formalı resmini paylaştı. Fiko utanmadan Beşiktaş'ın 3 kuruşunu yedirmeyiz diyor. Aziz'e yalakalık yapmak için birde buna bonservis ödeyip aldık.

  Şu Fener ve Gs oyuncu alma sevdalarını yokmu bunların tonlarca para çöpe yazık valla.

 • Şu Fener ve Gs oyuncu alma sevdalarını yokmu bunların tonlarca para çöpe yazık valla.

  Bize gelen Başkanlardaki bu Fener ve Galatasaray hayranlığını anlamıyorum. Dany'i aldık en kritik maçta Penaltı yaptırdı. Bunlar hiç ders almıyorlar. Yahu adamlar sana niye sağlam malını satsın.

  Şimdi orta saha da 3 bölgede sadece 4 futbolcumuz var. (Necip dahil)

  Oğuzhan sakatlandı kaldı 3 yani değişiklik yapacak oyuncumuz yok.

 • Bize gelen Başkanlardaki bu Fener ve Galatasaray hayranlığını anlamıyorum. Dany'i aldık en kritik maçta Penaltı yaptırdı. Bunlar hiç ders almıyorlar. Yahu adamlar sana niye sağlam malını satsın.

  Şimdi orta saha da 3 bölgede sadece 4 futbolcumuz var. (Necip dahil)

  Oğuzhan sakatlandı kaldı 3 yani değişiklik yapacak oyuncumuz yok.

  Tolgay'ın sakatlanması çok kötü oldu ya çokta formdaydı adam alt yapıdan oyuncu çıkarsın hoca.

 • Tolgay'ın sakatlanması çok kötü oldu ya çokta formdaydı adam alt yapıdan oyuncu çıkarsın hoca.

  Tolgay benim gözümde Gökhan Töre'den bile iyi  futbolcu. Türkiye'de böyle oyunun iki yönünü de oynayan orta saha yok. Renkliler gibi transfer yapamadığımız gibi en iyi adamımız sakatlandı. 🙁

 • Tolgay benim gözümde Gökhan Töre'den bile iyi  futbolcu. Türkiye'de böyle oyunun iki yönünü de oynayan orta saha yok. Renkliler gibi transfer yapamadığımız gibi en iyi adamımız sakatlandı. 🙁

  Kıvırcık bi cocuk sakatladı galiba genç sonra beddualar etmişler.

 • Kıvırcık bi cocuk sakatladı galiba genç sonra beddualar etmişler.

  Eslem'in dalışı kötü ama darbesi yok. Olacağın önünde durulmaz. Ozan ve Gökhan İnler olmayınca Liverpool'dan Lucas'ın peşine düştük onuda alamadı basiretsiz yönetim. 3 kulvarda bu kadro yetmez.

Bir yorum bırakın