Genel

Beşiktaş, Puanla Başladı :1-1

 

6 yıllık aradan sonra Şampiyonlar Ligi serüvenine başlayan Beşiktaş, deplasmanda Benfica ile 1-1 berabere kaldı.

Siyah beyazlılar, 12. dakikada yediği golle geriye düşmesine rağmen rağmen müthiş baskısının sonucu, 90+4’te Benfica ceza sahasının hemen önünden kazanılan serbest vuruşta eski Benficalı Talisca müthiş bir vuruşla Portekiz ekibini avladı ve skoru dengeye getirdi.

Beşiktaş’ın grubundaki diğer maçta Napoli’nin Ajax’tan yeni transferi Milik’in golleri İle Dinamo Kiev’i 2-1 yendi.

İşte ilk maçlar sonucu B grubu:

csq4wixwiamxbyo

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

sürgünüm

96 Yorum

 • Benfica, Şampiyonlar Ligi'ne son 10 sezonda 8 kez katılmış 3 çeyrek final oynamış. İki takım arasında ciddi tecrübe farkı var. Bir de Şenol hocanın saçma ilk 11 tercihleri var.

  ''Şampiyonlar Ligi hata kaldırmaz'' deyip Tolga'yı kaleye koyar.

  Bu akşam Tolga Zengin'i kalede görmeye psikolojim hazır değil.

  Bari Tolga'nın eski maçlarda yediği golleri izleyeyim de hazırlık olsun maça. 🙂

 • Benfica'nın, en az Braga kadar önemli bir anısı var. Üç yıl önce Aykut Kocaman ile birlikte zorlu bir süreçten geçiyorduk, o ara her şeye rağmen yarı finale kadar kalmıştık. Çok basit bir şekilde maç gitmişti elimizden, finale kalıyorduk az daha. İşte o maçın rövanşı olacak aslında binevi. Konyaspor da bizim yerimize Braga karşısında rövanş oynayacak.

  Mâlum artık sahada eski Beşiktaş olmayacak, farklı bir Beşiktaş olacak. Benfica'nın da bu kadar çok eksiği varken Beşiktaş'ın kazanması gerek. Temsilcimiz Beşiktaş'a başarılar dilerim.

 • Beşiktaş'ın kazanma ihtimali %1'dir o da Allahın yardım etmesiyle gerçekleşir.

  Bu yorumumum bjk düşmanlık olsun diye yazmıyorum,futbolda gerçekler vardır.

 • Beşiktaş'ın kazanma ihtimali %1'dir o da Allahın yardım etmesiyle gerçekleşir.

  Bu yorumumum bjk'e düşmanlık olsun diye yazmıyorum,futbolda gerçekler vardır.

  Benfica'da birçok eksik var, Beşiktaş'ta kötü bir takım değil. Velhasıl kelam bu oran nasıl %1 olur? Kalede Tolga olup, hatalar yaparsa ve defans açık verirse bu dediğin doğru olur. Diğer türlü Beşiktaş'ın yenileceğini sanmıyorum. En az ülkeye beraberlikle dönerler. Umarım yanılmam. 🙂

 • Gökhan Gönül için de ayrı bir önem taşıyor bu deplasman. Üç yıl önce Fenerbahçe formasıyla kan dökmüştü. Topa müdahale etmek isterken rakip oyuncu suratına yanlışlıkla tekme atmıştı ve kanlar içinde yerdeydi. Zaman çok çabuk geçiyor be. Üç yıl sonra yine aynı deplasman, bu kez Beşiktaş ile sahada olacak.

 • Benfica'da birçok eksik var, Beşiktaş'ta kötü bir takım değil. Velhasıl kelam bu oran nasıl %1 olur? Kalede Tolga olup, hatalar yaparsa ve defans açık verirse bu dediğin doğru olur. Diğer türlü Beşiktaş'ın yenileceğini sanmıyorum. En az ülkeye beraberlikle dönerler. Umarım yanılmam. 🙂

  Kanka akşam görüşürüz 🙂 . Bjk kendi evinde oynamadıktan sonra Benfica ve Napoli gibi takımlardan puan alma ihtimal %1'dir.

  Türkiye liginde oynamak başka avrupada oynamak başka. Bjk kadrosu avrupa için yetersiz,bu kadronun gruptan çıkma ihtimali çok zayıf.

 • Kanka akşam görüşürüz:)

  Bjk kendi evinde oynamadıktan sonra Benfica ve Napoli gibi takımlardan puan alma ihtimal %1'dir.

  Türkiye liginde oynamak başka avrupada oynamak başka. Bjk kadrosu avrupa için yetersiz,bu kadronun gruptan çıkma ihtimali çok zayıf.

  Benfica'yı eksiklerine rağmen yenemiyorsa işi zor olur zaten. Deplasman ayrı bir olay. Yenmek isteyene deplasman vız gelir. Takım oyunu oynarsan eğer, takım bir şekilde kazanır. Bakalım işte, ihtimal vermeyelim. 🙂

 • Benfica'yı eksiklerine rağmen yenemiyorsa işi zor olur zaten. Deplasman ayrı bir olay. Yenmek isteyene deplasman vız gelir. Takım oyunu oynarsan eğer, takım bir şekilde kazanır. Bakalım işte, ihtimal vermeyelim. 🙂

  ŞL kalitesinde oynamak için tecrübe+kadronun şl seviyesinde olması lazım . Bu ikisi bjk'de yok,o yüzden futbolun gerçeklerini göz önüne alarak ihtimal veriyorum.

 • ŞL kalitesinde oynamak için tecrübe+kadronun şl seviyesinde olması lazım . Bu ikisi bjk'de yok,o yüzden futbolun gerçeklerini göz önüne alarak ihtimal veriyorum.

  Galatasaray olsa yorumun ne olurdu peki? 🙂

 • Galatasaray olsa yorumun ne olurdu peki? 🙂

  Gs'ı tuttuğum için değil futbolun gerçeklerinde Galatasaray'ın avrupa fatihi olduğu,genlerinde avrupa kanı dolaştığı  yazar.

  %40 ihtimal Gs kazanır derdim.

 • Gs'ı tuttuğum için değil futbolun gerçeklerinde Galatasaray'ın avrupa fatihi olduğu,genlerinde avrupa kanı dolaştığı  yazar.

  %40 ihtimal Gs kazanır derdim.

  Bu da taraflı gözle baktığını gösteriyor işte. Fatih Terim olsaydı eğer, "tamam" derdim de, o olmadığı ve takımın bozulup dağıtıldığını göz önünde bulundurursak "yanlış bir bakış açısı" derim. Bu iş takım oyununa bakar. Her şey "tecrübe" ve "avrupa fatihi" olmakta yatmaz. 🙂

 • Bu da taraflı gözle baktığını gösteriyor işte. Fatih Terim olsaydı eğer, "tamam" derdim de, o olmadığı ve takımın bozulup dağıtıldığını göz önünde bulundurursak "yanlış bir bakış açısı" derim. Bu iş takım oyununa bakar. Her şey "tecrübe" ve "avrupa fatihi" olmakta yatmaz. 🙂

  Yoo taraflı gözle bakmıyorum .Hadi ben taraflı gözle bakıyorum iddaa'da mı taraflı gözle bakıyor ? Bjk'ın gruptan çıkma ihtimali Dinamo Kiev'den düşük 🙂

 • Yoo taraflı gözle bakmıyorum .Hadi ben taraflı gözle bakıyorum iddaa'da mı taraflı gözle bakıyor ? Bjk'ın gruptan çıkma ihtimali Dinamo Kiev'den düşük 🙂

  Beşiktaş'ın şampiyon olmasının üzerinden 7 sezon mu ne geçti. Türkiye'deki şampiyonun direk gruplara katılma olayı da yeni çıktı. Kısacası uzun bir aranın ardından ilk defa gruplarda kendine yer buldu Beşiktaş. Sonuç olarak iddaa nasıl olur da gruplardan çıkma ihtimalini Beşiktaş'ın yüksek tutar?

  Ayrıca konumuz Beşiktaş'ın gruptan çıkıp çıkmaması değil, Benfica'yı yenip yenememesi. Benfica'da birçok eksik var, buna rağmen yenemiyorsa ya da en azından berabere kalamıyorsa iş yaş. Ben yenme ihtimalinin düşük olduğunu düşünmüyorum, her an her şey olabilir. Benim anlatmak istediğim buydu.

 • Beşiktaş'ın şampiyon olmasının üzerinden 7 sezon mu ne geçti. Türkiye'deki şampiyonun direk gruplara katılma olayı da yeni çıktı. Kısacası uzun bir aranın ardından ilk defa gruplarda kendine yer buldu Beşiktaş. Sonuç olarak iddaa nasıl olur da gruplardan çıkma ihtimalini Beşiktaş'ın yüksek tutar?

  Ayrıca konumuz Beşiktaş'ın gruptan çıkıp çıkmaması değil, Benfica'yı yenip yenememesi. Benfica'da birçok eksik var, buna rağmen yenemiyorsa ya da en azından berabere kalamıyorsa iş yaş. Ben yenme ihtimalinin düşük olduğunu düşünmüyorum, her an her şey olabilir. Benim anlatmak istediğim buydu.

  Sabahtan beri bende bu tecrübesizlikten bahsediyorum.Tecrüben olmadıktan sonra rakibinin eksikliğine bakmaz o yüzden ben %1  ihtimal veriyorum.Belki çok düşük ihtimal veriyorum ama anlaşılmak için öyle diyorum.

 • Sabahtan beri bende bu tecrübesizlikten bahsediyorum.Tecrüben olmadıktan sonra rakibinin eksikliğine bakmaz o yüzden ben %1  ihtimal vermiyorum.Belki çok düşük ihtimal veriyorum ama anlaşılmak için öyle diyorum.

  Tamam, dediğin olsun. Tecrübesizlikle 2-3 gol yer ve evine döner Beşiktaş, öyle diyelim kısacası o zaman. Yoksa tartışma daha da uzayacak. 🙂

 • Tamam, dediğin olsun. Tecrübesizlikle 2-3 gol yer ve evine döner Beşiktaş, öyle diyelim kısacası o zaman. Yoksa tartışma daha da uzayacak. 🙂

  Neyse 1 saat kaldı 🙂

 • kazanmamıza ihtimal vermeyenlere kapak yapma zamanı derim ben 😀

  İhtimal vermez olur mu, %1 ihtimal veriyor arkadaş. İhtimal ihtimaldir. :A

 • İhtimal vermez olur mu, %1 ihtimal veriyor arkadaş. İhtimal ihtimaldir. :A

  Zaten cümlenin sonunda sinsi gülüşümü de atmayı unutmuşum :A

 • Dünya Kupası'nda Türkiye'yi üçüncü yapan Şenol Güneş, binevi Dünya Kupası niteliği taşıyan Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ta bakalım neler yapacak. Bugün ilk maçında ve sonraki maçlarda bu süreci göreceğiz. Büyük maçların tecrübelerini takıma nasıl aktaracak, onu da göreceğiz. 🙂

 • Çok basit bir gol yedi Beşiktaş. Bu stoper ve kale lige yeter belki ama Avrupa için kesinlikle yeterli değil.

 • Benfica, Şampiyonlar Ligi'ne son 10 sezonda 8 kez katılmış 3 çeyrek final oynamış. İki takım arasında ciddi tecrübe farkı var. Bir de Şenol hocanın saçma ilk 11 tercihleri var.

  ''Şampiyonlar Ligi hata kaldırmaz'' deyip Tolga'yı kaleye koyar.

  Bu akşam Tolga Zengin'i kalede görmeye psikolojim hazır değil.

  Bari Tolga'nın eski maçlarda yediği golleri izleyeyim de hazırlık olsun maça. 🙂

  Kendimi hazırlamıştım buna. Hiç üzülmüyorum aksine çok mutluyum. Bu maçla birlikte Tolga'nın Beşiktaş kariyeri bitmiştir. 🙂

 • Kendimi hazırlamıştım buna. Hiç üzülmüyorum aksine çok mutluyum. Bu maçla birlikte Tolga'nın Beşiktaş kariyeri bitmiştir. 🙂

  Şenol Güneş'in Türk kaleci takıntısı biterse, o zaman Tolga Zengin'in Beşiktaş kariyeri de biter. 🙂

 • Şu takıma yazık, vallahi yazık billahi yazık.

  Takımda adam gibi bir kaleci ve stoper olsa Benfica'yı rahat yenerdik.

  %55 topla oynama üstünlüğümüz var, hakem penaltıyı verse sahadan galip bile ayrılabilirdik.

 • Talisca müthişsin be. 😀 Galatasaray atsa anca bu kadar sevinirdim belki de. Beşiktaş ikinci yarıdaki futboluyla puan ve puanları hak etti kesinlikle.

  Bu arada Tolga yüzde yüzlük golü çıkarmasa maç bittiydi, hatasını telafi etti. Yediği golden sonra çok iyi oynadı.

 • -Talisca : nokta atışı transfer.

  -Cenk Tosun lig de isterse 30 gol atsın yine de çöp bir forvettir ÇÖP.

  -Benfica nın bizden hiçbir üstün tarafı yoktu.

 • Bencifa savunma hattı bırak şampiyonlar ligini ptt 1.ligde sorun yaşar. Benfica'nın eksikleri çok olmasına rağmen oyunu domine etmesini bildi.Bjk'nin yeneceğine ihtimal vermiyordum Q7 gününde olsa belki 3 puan bile alabilirdi.

  Son dakikalarda bjk'nin gol atacağını hissetim.Benfica son dakikaları oyun oynamayı bıraktı başka branşa geçtiler.

 • Cenk %100 golü atamadı. Yediğimiz gol dillere destan. Verilmeyen penaltı. İkinci yarı çok iyiydik her ne kadar talihsiz bireysel hatalar can sıksada. Boş yere kart yiyiyoruz. Maçın adamı kesinlikle Talisca.

 • İlk yarıyı Oğuzhan'la birlikte resmen çöpe attık. Ben bu kadar etkisiz bir Oğuzhan hatırlamıyorum. Quaresma ilk yarıda tek etkiliydi o da tek başına yetmedi tabi. İkinci yarı Talisca değişikliği çok iyi oldu. Hem o oynadı hem diğerlerini oynattı. Tolga'da eleştirilir ama iyi yaptığı şeyde de hakkını vermek gerekir. O çıkardığı pozisyon maçın kader anıydı. Orada gol olsa bitecekti maç çok iyi kurtardı. Puanla başlamamız çok güzel oldu deplasmanda alınan 1 puan çok değerlidir.

 • 2 puan kaybını ben hocaya yazarım.

  Oğuzhan'ın sırtı dönük 10 numara oynayamadığını görmemek için kör olmak lazım. Oğuzhan, Atiba ile birlikte orta sahada çok iyi anlaşan bir futbolcu ve verkaçlarla kaleye inerek gol atabiliyor. Fatih Terim Milli takımda başka mevkilerde (Sol iç) oynatması, Şenol Güneş'e de bulaştı.

  Talisca ise saf 10 numara başka bir mevkide oynayamıyor. Benfica'dan da bu yüzden kiraya verildi. Değersiz olduğu için değil. Çünkü Benfica 4-4-2 oynadığı için sistemine uymuyor.

  Rhodolfo kaç maçtır oynuyor, sakatlığı geçti artık. Oynatsana neyi bekliyorsun hoca Allah aşkına. Bizim savunmanın lider oyuncusu Rholdolfo, o olsaydı böyle saçma sapan gol yemezdik. Marcelo iyi bir defans oyuncusu ama zaman zaman uyuyarak çok hata yapıyor. Bu yüzden mükemmel fiziğe sahip olmasına rağmen top class takımlarda oynayamamış.

  Gelelim zurnanın zırt dediği yere, Tolga Beşiktaş'ın kalecisi değil. Bunu 2 yıldır UEFA'da gördük. Düz mantık UEFA'da kalecilik yapamayan adam Şampiyonlar Ligi'nde nasıl yapsın. Sadece soruyorum?

  Fabri gibi ayakları iyi olan, oynadığı tüm maçlarda hatasız performans gösteren adamı oynatsana hoca, niye oynatmıyorsun? Trabzonlu olmadığı için mi?

 • Bir Galatasaray'lı olarak Beşiktaş'ı tebrik ederim. Deplasmanda Benfica gibi bir takımdan 1 puan almak kesinlikle başarıdır. Eksikleri fazlaydı Benfica'nın evet. Ama 2. Yarı gerçekten iyi bir Beşiktaş vardı sahada. Gerçekten sağlam bir kaleci ve daha sağlam stoperleri olsa Beşiktaş'ın bugün 1 değil, 3 puan alabilirdi.

  Bu arada Talisca'ya ayrı bir parantez açmak istiyorum. Cidden nokta bir transfer olmuş. İkinci yarı oyuna girmesiyle çok şey değişti. 🙂

 • "Jose Sosa sevdiğimiz bir abimizdi. Janti adamdı, adabı, frikik kullanmayı iyi bilirdi. Ben de bilirim."

  Çok kapak edici bir açıklama :A

 • Tolga Zengin'deki lobiye baksana. Senin Q7 yüzünden yine paçayı yırttı. @EFE UYSAL

  Abi ama pozisyonda adam üstüne vurmuş bizim Tolganın çok kendisi kurtarmış gibi değil ama yinede kurtardı :F Quaresma defansta 3 kişiyi çalımlıyordu korkmuştum böyle olacağından son kişiyi geçemedi ve pozisyon oldu Tolga paçayı yırttı en az 2 maç daha 11de 🙁

 • Abi ama pozisyonda adam üstüne vurmuş bizim Tolganın çok kendisi kurtarmış gibi değil ama yinede kurtardı :F Quaresma defansta 3 kişiyi çalımlıyordu korkmuştum böyle olacağından son kişiyi geçemedi ve pozisyon oldu Tolga paçayı yırttı en az 2 maç daha 11de 🙁

  Ekşi Sözlük, Twitter, Facebook vs. Tolga'yı beğenen tek Beşiktaşlı, hakkında olumlu tek yorum bulamazsın. Buna rağmen Güntekin Onay, Turgay Demir, Metin Tekin gibi Beşiktaşlılar Tolga'ya toz kondurmuyor. Olcay'da Tolga'ya teşekkür etmiş.

  Bunlar Galatasaray'da Burak ve Selçuk'un kurduğu gibi lobi çetesi oluşturmuşlar.

 • Ekşi Sözlük, Twitter, Facebook vs. Tolga'yı beğenen tek Beşiktaşlı, hakkında olumlu tek yorum bulamazsın. Buna rağmen Güntekin Onay, Turgay Demir, Metin Tekin gibi Beşiktaşlılar Tolga'ya toz kondurmuyor. Olcay'da Tolga'ya teşekkür etmiş.

  Bunlar Galatasaray'da Burak ve Selçuk'un kurduğu gibi lobi çetesi oluşturmuşlar.

  Kesinlikle abi gençliğimin içine etti bu adam 3 senedir hala da 11de oynayabiliyor ben Tolganın elinde Şenol hoca ile ilgili önemli bir belge bulunduğunu düşünüyorum :F Spikerde öyle abi harika kurtarış falan diyor top üstüne geliyor bir zahmet çıkarsın onuda :F

  Bu arada bu fotoğraf birçok şeye bedel Adriano ve Aboubakara dikkat

 • Kesinlikle abi gençliğimin içine etti bu adam 3 senedir hala da 11de oynayabiliyor ben Tolganın elinde Şenol hoca ile ilgili önemli bir belge bulunduğunu düşünüyorum :F Spikerde öyle abi harika kurtarış falan diyor top üstüne geliyor bir zahmet çıkarsın onuda :F

  Bu arada bu fotoğraf birçok şeye bedel Adriano ve Aboubakara dikkat

  Adriano'nun fizik kondisyonu yetersiz. Caner Adriano'dan iki kat daha iyi futbol oynadı. İkinci yarı yaptığı en az 10 orta ile Benfica kalesinde tehlike yaratmamızı sağladı. Birçok pozisyonu Cenk başta olmak üzere oyuncular değerlendiremedi.

 • Adriano'nun fizik kondisyonu yetersiz. Caner Adriano'dan iki kat daha iyi futbol oynadı. İkinci yarı yaptığı en az 10 orta ile Benfica kalesinde tehlike yaratmamızı sağladı. Birçok pozisyonu Cenk başta olmak üzere oyuncular değerlendiremedi.

  Maçın adamları Caner, Tosic ve Taliscaydı abi tartışmasız.2. yarıda Taliscanın girmesiyle herkesin etksi arttı özellikle Canerin çok iyi ortalar açtı poziayonlar bulduk Cenkin beceriksizliği olmasaydı şimdi kazanmış olacaktık hiç yakışmadı o vuruş kendisine.Tosice gelirsek çok çok iyi müdahaleler yaptı birkaç hatası olsada çok çok iyi kademeleri vardı.Adrianoda tam hazır değil gibi kendi kalitesine yakışmayan futbol oynadı ama ilk yarı herkes çok kötüydü 😀 Oğuzhanda çok etkisizdi ilerde 8 numara Atibanın yanına oynamalı Taliscada 10 numara bence 😀

 • Gönlümüz Beşiktaş'ın kazanmasından yanaydı ama berabere kalması da çok iyi oldu. Çünkü 2.yarıdaki oynadığı oyunla kaybetse çok yazık olurdu. İlahi Adalet yerini buldu :A

  Tolga şanssız bir gol yedi ama yüzde yüzlük golü çıkararak hatasını telafi etti. Eğer o pozisyon gol olsaydı maç o dakikada biterdi 😀

  Talisca frikikten golü atınca yerimden  zıpladım çok sevindim golü atmasına :A

 • Benfica'yı kendi evladı vurdu, hem de 90'larda. Evlat acısı gibi gelmiştir Benfica'ya. "Acaba Talisca ne yapacak" diye düşünmüştüm, ikinci yarı girip son dakika golünü attı ve Beşiktaş'a bir puan kazandırdı.

  Bir puan iyidir, hele de deplasman maçıysa söz konusu olan, daha da iyidir.

 • hahah dün akşam izledik maçı babam tolgaya küfür ediyordu ne istiyorsunuz adamdan ben çok memnunum çok efendi bence :A

  Yine onun yuzunden gol yedik bizim evdede sovuldu ona taraftar istemiyor Tolgayi hoca anlasinn.Talisca nasill cakti 90+3te :A

 • Yine onun yuzunden gol yedik bizim evdede sovuldu ona taraftar istemiyor Tolgayi hoca anlasinn.Talisca nasill cakti 90+3te :A

  çok beyefendi bence bizim takıma yakısıyor :A

  aa evet son dakıkada olmuş mutfağa gidiyordum gol atmışız  çok sevindim vlla :Z

 • çok beyefendi bence bizim takıma yakısıyor :A

  aa evet son dakıkada olmuş mutfağa gidiyordum gol atmışız  çok sevindim vlla :Z

  Ev yikildi golden sonra izle golü :A

 • Biz onu Türk de yaparız isterse :A

  Talisca'nın karısı Benfica'lı taraftarların hakaretlerine çok sert tepki göstermiş. Demek ki Benfica'ya dönmeleri imkansız. :Z

 • Talisca'nın karısı Benfica'lı taraftarların hakaretlerine çok sert tepki göstermiş. Demek ki Benfica'ya dönmeleri imkansız. :Z

  Keşke kalsa keşke. 25 Milyon opsiyon nedir ama ya 🙁

 • Keşke kalsa keşke. 25 Milyon opsiyon nedir ama ya 🙁

  Hacı hep böyle oynasın yeter ki, transfer yasağımız kalktı. Sadece bir oyuncu alınıp 2 sene sonra bütün parayı gömersin. Bu 2 senede Şampiyonlar Ligi'nden en az 60 milyon Euro para geleceğini belirtelim. (Tabii seneye de Şampiyonlar Ligi'ne kalbilirsek)

  Bu arada tüm Caps'ler arasında bu bir harika. 🙂

  @EFE UYSAL

 • Hacı hep böyle oynasın yeter ki, transfer yasağımız kalktı. Sadece bir oyuncu alınıp 2 sene sonra bütün parayı gömersin. Bu 2 senede Şampiyonlar Ligi'nden en az 60 milyon Euro para geleceğini belirtelim. (Tabii seneye de Şampiyonlar Ligi'ne kalbilirsek)

  Bu arada tüm Caps'ler arasında bu bir harika. 🙂

  @EFE UYSAL

  Ahahahahahadsjksd muhteşem :F :F

 • Düşman içimizden, valla ayıptır ya. Benfica maçına da 3 gün önce çıkmıştık.

  Hakikaten böyle şerefsizlik olmaz, fikstürü nasıl zorlaştırabilirlerse zorlaştırdılar. Şampiyonlar Ligi'nde gol attıkça TFF'den ses gelecek, Allah kolaylık versin bizimkilere.

 • Hakikaten böyle şerefsizlik olmaz, fikstürü nasıl zorlaştırabilirlerse zorlaştırdılar. Şampiyonlar Ligi'nde gol attıkça TFF'den ses gelecek, Allah kolaylık versin bizimkilere.

  Bi ordan bi burdan. Bu da iyiymiş. 🙂

 • Dün tam izleyemedim ama son dakika da gol atmamız cok iyi oldu. Beşiktaş bu sezon iyi olsada bizim takıma has arada dengesiz bir ilerleme oluyor. 😀

 • Bu da taraflı gözle baktığını gösteriyor işte. Fatih Terim olsaydı eğer, "tamam" derdim de, o olmadığı ve takımın bozulup dağıtıldığını göz önünde bulundurursak "yanlış bir bakış açısı" derim. Bu iş takım oyununa bakar. Her şey "tecrübe" ve "avrupa fatihi" olmakta yatmaz. 🙂

  Avrupa'da oynamak için tecrübe gerekir.Galatasaray diğer 3 büyüklerin hepsinin toplamından daha fazla ŞL'ye katılması nedeniylede kulüp kültürü olarak daha özgüvenli çıkar maçlara.Bunu kimsede inkar etmez zaten.

  Beşiktaşlı oyuncuların maç oynanırken "Nerdeyiz biz abi?" Bakışlarıda bunu özetler.

 • Avrupa'da oynamak için tecrübe gerekir.Galatasaray diğer 3 büyüklerin hepsinin toplamından daha fazla ŞL'ye katılması nedeniylede kulüp kültürü olarak daha özgüvenli çıkar maçlara.Bunu kimsede inkar etmez zaten.

  Beşiktaşlı oyuncuların maç oynanırken "Nerdeyiz biz abi?" Bakışlarıda bunu özetler.

  Konumuz Galatasaray değil, arkadaşa örnek vermek açısından söylemiştim ben bunu. Dayanamadın muhtemelen, yoruma yorum katmak istedin. Her şeyi eleştiriyorsun, Galatasaray'a gelince "ezer geçer" havasındasın. 😀

  Tecrübe gerekir ama tecrübesizliğini sezdirmezsen hiçbir sıkıntı olmaz. 🙂

 • Konumuz Galatasaray değil, arkadaşa örnek vermek açısından söylemiştim ben bunu. Dayanamadın muhtemelen, yoruma yorum katmak istedin. Her şeyi eleştiriyorsun, Galatasaray'a gelince "ezer geçer" havasındasın. 😀

  Tecrübe gerekir ama tecrübesizliğini sezdirmezsen hiçbir sıkıntı olmaz. 🙂

  Samimiyim sadıcım 😀 Yalandan Beşiktaş'ı Fener'i seviyormuş gibi davranmıyorum 😀

 • Samimiyim sadıcım 😀 Yalandan Beşiktaş'ı Fener'i seviyormuş gibi davranmıyorum 😀

  Mesele sevip sevmemek değil ki. Mesele Avrupa'da yabancıları değil, Türk takımını desteklemek. Sonuç olarak adamlar "Türk takımı yenildi" diyorlar. Diğer türlü ligimize döndüklerinde sevmemeye devam edebilirsin. 😀

 • Mesele sevip sevmemek değil ki. Mesele Avrupa'da yabancıları değil, Türk takımını desteklemek. Sonuç olarak adamlar "Türk takımı yenildi" diyorlar. Diğer türlü ligimize döndüklerinde sevmemeye devam edebilirsin. 😀

  Hiç içimden gelmiyor desteklemek kusura bakma 😀

 • Hiç içimden gelmiyor desteklemek kusura bakma 😀

  Sen bilirsin, destekleme. Sonra başka takım taraftarları da birbirini Avrupa'da desteklemesin. Birlik beraberlik içinde olmayalım spor alanında, diğer alanlarda olamadığımız gibi doğru dürüst. Güzel güzel, harika. Devam edelim böyle. 🙂

 • Sen bilirsin, destekleme. Sonra başka takım taraftarları da birbirini Avrupa'da desteklemesin. Birlik beraberlik içinde olmayalım spor alanında, diğer alanlarda olamadığımız gibi doğru dürüst. Güzel güzel, harika. Devam edelim böyle. 🙂

  Samimiyetsiz destek zaten destek değildir.Sırf haydi birlik beraberlik olsun diye desteklersen en ufak bir zelzelede dağılır gidersin.Kulüp başkanından taraftarına kadar bize zarar vermeye odaklı çalışan kulüpleri desteklememek benim suçum değil.Delikanlı gibi rekabet edilse zaten centilmenlik gereği desteklersin.Ama daha yan yana maç izlemeye tahammül yokken gelip burada sahte destek mesajları vermekte ne kadar delikanlılıktır onu sorgulamak gerek.Spor ve ülke alanında ilerlememizin tek çaresi samimi,dürüst insanlar yetiştirmektir.

 • Mesele sevip sevmemek değil ki. Mesele Avrupa'da yabancıları değil, Türk takımını desteklemek. Sonuç olarak adamlar "Türk takımı yenildi" diyorlar. Diğer türlü ligimize döndüklerinde sevmemeye devam edebilirsin. 😀

  Niye destekleyeyim ki sevmediğim takımı? Futbol sonuçta bu. Savaş falan değil. 😀

 • Samimiyetsiz destek zaten destek değildir.Sırf haydi birlik beraberlik olsun diye desteklersen en ufak bir zelzelede dağılır gidersin.Kulüp başkanından taraftarına kadar bize zarar vermeye odaklı çalışan kulüpleri desteklememek benim suçum değil.Delikanlı gibi rekabet edilse zaten centilmenlik gereği desteklersin.Ama daha yan yana maç izlemeye tahammül yokken gelip burada sahte destek mesajları vermekte ne kadar delikanlılıktır onu sorgulamak gerek.Spor ve ülke alanında ilerlememizin tek çaresi samimi,dürüst insanlar yetiştirmektir.

  Tamam kardeşim, sen git yabancıları destekle. Samimi, dürüst insan arıyorsan, ilk önce insan kendini değiştirmekle işe başlamalı. Eğer kendini değiştiremezse, hatalar zinciri arka arkaya gelir, ki geliyor da. Neyse tartışmayı bitirelim burada.[DOUBLEPOST=1473937469][/DOUBLEPOST]

  Niye destekleyeyim ki sevmediğim takımı?

  Destekleme, sıkıntı yok.

 • Ben de desteklemiyorum. Türkiye sınırları içinde desteklediğim tek takım var diğerleri umurumda bile değil. Şu ana dek tek bir maçta bile desteklemedim GS'yi de BJK'yi de ve desteklemeyeceğim de. Aynı şekilde bizi Avrupa'da desteklemeyen hiçbir rakip takım taraftarında da sıkıntı görmüyorum, hatta desteklememek daha doğal geliyor bana.

  @BuraK haklı. Galatasaray'ın ŞL tecrübesi Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ikisinin toplamından fazla ama yorum yapmak istediğim bir konu var. Galatasaray taraftarı ısrarla Fenerbahçe'nin Avrupa'da çok az tanındığını söyleseler de böyle bir şeyin mümkün olamayacağı o kadar açık ki. Tamam GS kadar çok tanınmasak da az tanındığımızı söylemek bir kere mantıksız. Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final, 3 yıl önce de UEFA'da Yarı Final  oynamış herhangi bir takımı biri tanımıyorsa Avrupa'da o kişi futbolu takip etmiyordur. Futbolu takip eden biri olarak geçen sene UEFA'da Yarı Final'de elenmiş iki ekip olan Shakhtar ile Villarreal'i tanımıyorum diyebilir mi herhangi biri? Kaldı ki bu takım ŞL'ye katılamasa da iyi kötü her UEFA macerasında gruptan çıkıp birkaç tur ilerledi. Geçen sene hakem faciası olmasa yine bir Çeyrek Final gelmişti Avrupa'da. Fenerbahçe Avrupa'da başarılı değil ve tanınmıyor demek çok yüzeysel bir yorum ve sadece içi boş bir küçümseme.

  İşin basketbol kısmı da var tabii. Basketbolun daha çok önemli olduğu, daha çok izlendiği Avrupa ülkelerinde şu an en bilinen Türk takımı Fenerbahçe. Basketbolda artık bir marka olduk.

Bir yorum bırakın