Genel

Ben Kingsley’den Haluk Bilginer’e Övgü!

Yazan mesmeso61

Amerikalı bir hemşire ile bir Osmanlı subayı olan İsmail arasındaki aşkı konu edinen Osmanlı Subayı filmi için geri sayım devam ederken, filmin oyuncularından Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley Halil Bey rolündeki rol arkadaşı Haluk Bilginer’e övgüler yağdırdı.

Kingsley konuyla ilgili olarak “Haluk’un (Bilginer) harika filmi ‘Kış Uykusu’nu daha önce izlemiştim. Onu ilk gördüğümde bir yerlerden tanıdığımı farkettim ve hemen hatırladım. Filmdeki performansına bayılmıştım. Haluk Bilginer’in de bu filmde rol alması, yönetmenimizin ve film ekibimizin, kadroyu ne kadar başarılı bir şekilde oluşturduğunun bir göstergesi” dedi. Haluk Bilginer ise “Onunla birlikte oynamaktan çok keyif aldım” diye konuştu.

Türk ve Amerika yapımı Hollywood prodüksiyonu The Ottoman Lieutenant Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu Anadolu’da, Van’da geçiyor. Filmin başrollerinde Oscar ödüllü aktör Ben Kingsley, Kara Şahin Düştü ve Pearl Harbor filmlerindeki performansıyla hafızalara kazınan Josh Hartnett, Game of Thrones’ta Daario Naharis karakterini canlandıran oyuncu Michiel Huisman ve Da Vinci’s Demons dizisi ile bilinen aktris Hera Hilmar var. Filmde ayrıca Halil Bey rolünde son olarak yine bir Hollywood yapımı Ben-Hur’da izlediğimiz Haluk Bilginer, Melih Paşa rolünde ise ilk defa bir Hollywood filminde rol alan Selçuk Yöntem yer alıyor.

Film 19 Mayıs‘ta ülkemizde vizyona girecek!

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

mesmeso61

1 Yorum

Bir yorum bırakın