Genel

Avrasya Tüneli’nin İsmi Belli Oldu!

Avrasya Tüneli’nin ismini belirlemek için yapılan anket iptal edildi. Projenin ismi ‘Avrasya Tüneli’ olarak kalacak.

Bilindiği üzere 1-10 Aralık tarihleri arasında Anadolu Yakası’nı denizin altından Avrupa Yakası’na bağlayan projenin ismi için anket düzenlenmişti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın ”en çok hangi isim üzerinde görüş bildirilirse o ismi değerlendireceğiz” dediği ankette, Atatürk ve Abdülhamid Han isimleri ön plana çıkmıştı.

Gelinen noktada Bakan Arslan, anketin amacının dışına çıktığını, bir yarış haline geldiğini söyledi ve anketin iptal edildiğini, tünelin adının “Avrasya Tüneli” olarak kalacağını açıkladı.

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

sürgünüm

13 Yorum

 • Tünel ismi bahanesiyle insanları yine kutuplaştırıp bölmeye çalıştılar. Abdülhamit ankette birinci gitse tünelin adı bugün "Abdülhamit Han Tüneli"ydi. Atatürk birinci olunca "Anket amacından çıktı" oldu. Bu ülkede bir yere padişah ismini ancak tek başına koyabilirsin. Millete sorayım dersen böyle ağzının payını alırsın işte. 🙂 Ne yaparlarsa yapsınlar bu milletin ezici çoğunluğunu hala Atatürk’ü seviyor.

 • Sultan II. Abdülhamid Han, 'Tünel-i Bahri' dediği Avrasya Tüp Geçidi'nin  ilk projesini çizdirdi. Bazı insanların hayallerinin bile almadığını Sultan 100 yıl önce çizmiş.

 • En doğru karar olmuş. Birlik ve bütünlüğe ihtiyacımız olan şu günlerde böylesine aptal, putvari bir tartışmanın variyeti bile saçmalıktı. Önemli olan eserin kendisidir, ismi değil. Bizler projeyi Abdülhamit Han'ın çizdiğini biliyoruz. Tünele ismini versen ne olur vermesen ne olur.

 • Madem bir anket yaptılar ve 'Atatürk' ismi bu ankette birinci çıktı. Tünelin ismi 'Atatürk' olmalıydı diye düşünüyorum.

   

  Madem ankette çıkan sonuç kendi istediğin gibi olmayınca o ismi vermeyecektin tünele; Neden böyle bir anket yaptın?

 • En basindan beri bu anketi sacma buluyordum zaten ismi belli olan ve de muhtesem bir ismi olan bir seyin ismini neden degistirmeye calisirsin ki bu tünele "Avrasya Tüneli" isminden daha güzel bir isim bulunamazdi ve böyle kalmasi cok iyi olmus 😀 ayrica ankete ben de katilmistim ve isim olarak Avrasya Tüneli yazmistim yani benim dedigimi yapmislar :A

 • En başından beri Avrasya Tüneli olması mantıklıydı. Ama bir anket ypıldı ve sonuç istedikleri çıkmadı diye anket iptal edilmemeliydi.

 • Anketin açılması gereksizdi sosyal medyada insanları kutuplaştırmaktan başka bir şeye yaramadı ve Atatürk ismi öne geçince anket amacından saptı. 🙂 AKP bir yere Atatürk'ün adını vermek bir yana onun adı olan yerlerin adını değiştiriyor. Bu arada buraya Abdülhamit'in adı verilmek istenebilir ya da verilebilir ama bunun sebebi olarak tünel planı çizdirtmiş olması bana komik geliyor.

 • sürgünüm yeni bir haber konusu açtı

   

  Avrasya Tüneli'nin İsmi Belli Oldu!

   

   

  Avrasya Tüneli'nin ismini belirlemek için yapılan anket iptal edildi. Projenin ismi 'Avrasya Tüneli' olarak kalacak.

   

  Bilindiği üzere 1-10 Aralık tarihleri arasında Anadolu Yakası'nı denizin altından Avrupa Yakası'na bağlayan projenin ismi için anket düzenlenmişti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın ''en çok hangi isim üzerinde görüş bildirilirse o ismi değerlendireceğiz" dediği ankette, Atatürk ve Abdülhamid Han isimleri ön plana çıkmıştı.

   

  Gelinen noktada Bakan Arslan, anketin amacının dışına çıktığını, bir yarış haline geldiğini söyledi ve anketin iptal edildiğini, tünelin adının "Avrasya Tüneli" olarak kalacağını açıkladı.

  Orijinal formatta oku

   

   

  avrasya tuneli çok şık bir isim niye toplum içinde ikilik yaratılsınki zaten baştan beri bu ankete karşı çıkmıştım büyüklerimiz ne karar verdiyse o dur allah razı olsun onlardan atatürk ismi ağır basınca anket iptal edildi diye karalamaya çalışanların başına taşlar yağar inşallah :))

 • eee istedikleri sonucu alamayınca hemen dönüş :))) bülent ersoy kıskanıyor bu dönüşleri artık:)))

   

  ayrıca ilk abdülhamitin fikriydi saçmalığı ne la istanbulu fethetme fikri birçok türk ve müslüman hükümdarın planıydı çoğu kuşatma yaptı o zaman fatih in yerine ilk kuşatma yapanın adını verelim her yere:)))

 • Sonuç Abdülhamid Han çıksaydı "Milletimiz istedi biz de tünelin ismini Abdülhamid Han koyduk" denirdi ama sonuç Atatürk çıkınca anket amacından çıkmış oldu 🙂

   

  Bu arada bu isim gayet güzel ona lafım yok ama madem anket sonucunu uygulamayacaksınız o zaman en başından bu anketi yapmayacaktınız.

Bir yorum bırakın