güncel haberler

Atatürk Büstüne Bir Saldırı Daha!

Yazan Yiğitt

Türkiye Cumhuriyeti kurucu Mustafa Kemal Atatürk’e bir saygısızlık daha!

Geçtiğimiz günlerde Siverek’te bir vatandaş Atatürk büstüne tahra ile saldırmış, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik saldırılara bir yenisi İstanbul Ümraniye’de eklendi. Haddini aşan şahıs Atatürk büstünü sökerek başka bir yere attı. Vatandaşların tepki ve şikayeti üzerine olay yerine gelen polis çalışma başlattı.

Tespit edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yazar hakkında

Yiğitt

[center]

[/center]

10 Yorum

 • Öfke cehaletin göstergesidir.

   

  Bir insan herhangi bir şeye öfke duyuyorsa bu onun belli bir seviyenin altında olduğunu gösterir. Bu öfkeyi fiile döküyorsa bu daha altında olduğunu gösterir. Bunu bir de gidip Atatürk gibi milli bir değere karşı yapıyorsa o cehalet seviyesinin epey altında kaldığını gösterir.

  Bir insanın Atatürk'ü sevmemesi ayrı bir konu, ona öfke duyması ayrı bir konu. Sevmeyebilir, kendince sebepleri olabilir. Kimse kimseye dayatılan seçimleri yapmak zorunda değil (ya çok seveceksin ya da çok fazla seveceksin gibi) Sonuçta fikir özgürlüğüne saygımız var. Kendi fikrini oluşturmakta herkes özgürdür.

 • Diyecek söz bulamıyorum.2017 yılında böyle şerefsizliklerle karşılaşmak içler acısı… Bu insanlar bu yaptıklarının bedelini en ağır şekilde ödemesi gerek. Bunun da teröristlikten hiçbir farkı yok. Türkiye'nin değerlerini benimsemeyen birisi vatan hainidir ve alacağı cezada ona göre düzenlenmeli. Ülkemizin kurucusu Atamıza yapılan bu çirkinliklere asla sessiz kalmamalıyız!

 • Ya arkadaş bunlar nerden çıkıyor böyle  Atamızın büstüne saldırmak ne demek kesin yine akli dengesi yerinde değildir bu kaçıncı oldu kendinize gelin ya

 • Ülkede ne çok vatan haini var.

  Ben banlandığım için böyle konulardan uzak duruyorum senaryomda işliyorum gizlice daha gelmedi otarafa Çanakkale savaşında savaş suçu işleyen bir İngiliz komutanı uluslararası savaş kanunlarına karşı gelmiş bunu selenadan aldım

 • Bir de 5816 kaldırılsın deyip duruyorlar. Kanun duruyorken halimiz böyleyken kaldırılınca neler olur acaba? Bu arada Atatürk'ü bu kadar sevmeyenlere tavsiyem, ceplerindeki paraları kullanmasınlar, onların üzerinde de Atatürk var zira))

 • Terörist vatan haini. Bu teröristlere bir dur denmeli artık. Gereken cezayı vereceksin ki bir daha yapamasınlar. Kimin saldırdığı belli değil mi? Feto-HdPKk cephesi. Amaçları toplumun değerlerine saldırıp ülkeyi 80 darbesi öncesi sağ sol kavgası gibi chp-akp kavgasına sürükleyip yeni bir darbeye zemin hazırlamak. Ama yemiyoruz yemeyeceğiz. Bu millet uyandı artık.

Bir yorum bırakın