Sinema Sinema Haberleri

‘Annemin Yarası’ Cannes Film Festivali’nde!

Yazan Aserat

Geçtiğimiz aylarda vizyona giren Annemin Yarası, 69. Cannes Film Festivali’nde!

Başrollerini Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş’ın paylaştığı yapım, yabancı dağıtımcılar için yapılan market gösterimlerinde büyük ilgi gördü. Filmin dünya satışını gerçekleştiren Monte Cristo’nun düzenlediği gösterimlerde BKM’nin önümüzdeki sezon vizyona sokacağı iki yeni projenin (‘Ekşi Elmalar’ ve ‘İstanbul Kırmızısı’) de ön tanıtımları gerçekleşti.

Filmin kadrosunda yer alan Uzerli ve Bilgin’in de katıldığı davet ile ilgili olarak Bilgin, “Annemin Yarası evrensel bir hikaye. İzleyen herkesin ilk cümlesi Bosna’da yaşananların hikayesini Türklerin anlatmasını beklemedikleri oldu. Cannes’da aldığımız tepkilere bakılırsa dünyaya açılması tahminimizden hızlı olacak. Türk TV dizilerinin uluslararasında gösterdiği başarının ardından sıra Türk sinemasında diye düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Salih isimli genç bir adamın ailesini arama hikayesini konu alan Annemin Yarası, 8 hafta süren vizyon macerasını 411.791 izleyiciyle tamamlamıştı.

Post Ratings:
Like
Like x 2

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

3 Yorum

  • Film sinemada o zamanlardaki terör olayları bombalama olayları nedeniyle hak ettiği izlenmeyi almadı ama satışlarla o açığını kapatır 🙂

    İzleyenlerin büyük çoğunluğuda beğenmişti dvdsi falan çıktıysa onu alan olur internetten izleyen çok olur 🙂

Bir yorum bırakın