Yabancı Dizi Reytingleri

21 Eylül 2015 Pazartesi ABD Reytingleri

Yazan OzaN

Amerikan televizyonlarında yeni sezon başladı ve biz de yeniden günlük reytinglere başlıyoruz. Bundan böyle hiçbir dizinin yayınlanmadığı Cumartesi günleri dışında her gün Amerika’daki reytinglerden, yani sevdiğinizin dizilerin durumlarından haberdar olacaksınız.

Yeni sezonun ilk günü sayılabilecek Pazartesi gününün reytinglerine geçelim isterseniz.

Reyting rekortmeni The Big Bang Theory 9. Sezonuna da oldukça yüksek reytinglerle başlangıç yaptı ve 4.5 reyting almayı başardı. Dizi her ne kadar geçen yıl ciddi düşüş yaşasa da hala çok güçlü olduğunu sezon açılışıyla göstermiş oldu.

The Big Bang Theory’den sonra yayınlanan dizi CBS’te neredeyse hep yüksek reytingler aldı (doğal olarak). Bu sezon ise CBS, yıldızlarla dolu yeni komedisi Life in Pieces’i bu kuşağa koymayı tercih etti. Life in Pieces ilk bölümüyle 2.7 gibi oldukça yüksek bir reyting almayı başardı. Fakat dediğimiz gibi bu kuşak beklentileri çok yüksek olan bir kuşak. Yani ne koyarsanız koyun 2 reytingin altına düşmeyecek bir kuşaktan bahsediyoruz, Life in Pieces her ne kadar iyi başlamış gözükse de gelecek haftalarda yükselecek mi düşecek mi onu beklemek en iyisi.

Amerikan televizyonlarının bir diğer reyting canavarı olan The Voice da geçen yıl kan kaybetmişti. Ülkemizde de O Ses Türkiye adıyla yayınlanan fenomen yarışma yeni sezonu 3.5 reytingle açtı. Evet, düşüşte olsa da The Voice hala bir reyting canavarı. Bunun sonucu olarak da The Voice sonrası kuşak da reyting garantisi olan kuşaklardan.

The Voice sonrası kuşağa bu yıl gelen NBC dizisi, bir hayli iddialı olan Blindspot oldu. Dizi 3.1 reytingle beklentileri karşılayan, hatta üstüne çıkan bir başlangıca imza attı. Diziye gelen tepkilerin genel anlamda olumlu olduğu da düşülürse NBC’nin Blindspot ile yeni bir hit dizi kazandığını söyleyebiliriz.

CBS ve NBC sezonu iyi açarken Fox’ta ise işler pek parlak değil. Geçen 3.3 reyting gibi muhteşem rakamlarla başlayan Gotham hızla düşmüştü ve bu yıla geçen sezon finalinden bile düşerek 1.6 reytingle başlangıç yaptı. Daha da kötüsü ise Fox’un yeni dizisi olan Minority Report’un sadece 1.1 reyting alabilmesi oldu. Görünen o ki Minority Report hızla dizi mezarlığındaki yerini alacak.

Bu arada CBS’teki NCIS: LA ve ABC’deki Castle çok düşük oranlarla başladılar ve bugüne kadarki en düşük reytinglerini aldılar. Scorpion ise 2.2 reytingle geçen sezona kıyasla çok güçlü olmayan ama iyi bir başlangıç yaptı.

İşte sezonun ilk Pazartesi reytingleri:

Saat Kanal Program 18-49 Rating 18-49 Share Toplam izleyici
8:00PM CBS The Big Bang Theory – Yeni Sezon 4.5 16 17.48
NBC The Voice – Yeni Sezon 3.5 11 12.10
ABC Dancing With the Stars 1.8 6 11.62
FOX Gotham – Yeni Sezon 1.6 5 4.49
CW Penn & Teller: Fool Us 0.4 1 1.34
8:30PM CBS Life in Pieces – Yeni Dizi 2.7 9 11.52
9:00PM CBS Scorpion – Yeni Sezon 2.2 7 10.98
FOX Minority Report – Yeni Dizi 1.1 3 3.09
CW Whose Line is it Anyway – Tekrar 0.4 1 1.32
9:30PM CW Significant Mother 0.3 1 0.88
10:00PM NBC Blindspot – Yeni Dizi 3.1 10 10.60
CBS NCIS: Los Angeles – Yeni Sezon 1.2 4 8.00
ABC Castle – Yeni Sezon 1.2 4 7.09
Post Ratings:
Like
Like x 2

Yazar hakkında

OzaN

Fav10.net kurucusu. Bilgisayar mühendisi ve izleryazar. Sinema ve yabancı diziler izler, izledikleri hakkında yazar.

https://twitter.com/izleryazar

5 Yorum

 • Gotham aslında güzel başladı sezona. Reytingleri bu oranlar da devam edecektir, yine de kendi adıma sezondan umutluyum.

  Blindspot; ilk bölümü çoktan internete düşüp izlenmesine rağmen 3.1 reyting ve 10 milyon izleyici ile açmış sezonu. Güzel de başlamışken denerim artık.

  Minority Report'a 6.2 puan vermişler, reytingleri de düşük gelmiş, böylelikle izlemeyeceğim kesinleşti. Yeni sezon herkese hayırlı olsun. 🙂

 • Yaz boyu ABD reytinglerini takip ettim Fox asıl merkezi Amerika ama ciddi derecede pasif kalıyor, bazı günler CW'nin gerisine düşüyordu 0.2 ortalamayla. Bakalım yeni sezonda ne yapacaklar biten dizilerini başlatmaları işe yarayacak mı?

  NBC de yazın nerdeyse her günü zirvede kapattı yeni sezonda da iddialılar geçen sezon gibi olmayacakları kesin. 🙂

 • Beni en çok şaşırtan geçen yıl NBC olmuştu. Adamlar 10 yeni dizi başlatmış 9 yeni dizisini iptal etmişlerdi. Bu çok çok kötü bir oran. Bu yıl az ama öz dizi yaptılar o yüzden hatalarını anlamalarına sevindim. 🙂

 • Beni en çok şaşırtan geçen yıl NBC olmuştu. Adamlar 10 yeni dizi başlatmış 9 yeni dizisini iptal etmişlerdi. Bu çok çok kötü bir oran. Bu yıl az ama öz dizi yaptılar o yüzden hatalarını anlamalarına sevindim. 🙂

  Bakalım göreceğiz diğer dizilerini de. :):)

 • CBS: The Big Bang Theory yeni sezonuyla yine reytingleri süpürmüş. Life of Pieces'ın ilk bölümü de iyi gitmiş, TBBT avantajını güzel değerlendirmiş.

  NBC: The Voice yine çok iyi gitmiş. Blindspot da geç sayılabilecek saatine rağmen güzel bir başlangıç yapmış.

  ABC: Dancing with the Stars iyi gitmiş, ama Castle son zamanlardaki en kötü sonuçlarını almış. Artık tadında bırakılması daha doğru olacak gibi.

  FOX: Gotham ilk sezonundaki başarısından uzak. Minority Report'un da pek iyi başlamayacağı belliydi, sonuçlarla birlikte umutsuz vaka olduğu netleşti. FOX geçen sezonda olduğu gibi bu sezona da pek iyi başlayamamış.

Bir yorum bırakın