Yabancı Dizi Haberleri Yabancı Diziler

’13 Reasons Why’ İntihara mı Neden Oldu?

Yazan Aserat

Netflix’in kısa sürede fenomen haline gelen dizisi 13 Reasons Why’ın bir intihara neden olduğu iddia edildi.

13 bölümlük ilk sezonu 31 Mart’ta yayınlanan yapımın gençleri intihara sürüklediği iddia edilmiş ve Netflix diziden önce bir uyarı koyma kararı almıştı. Yurt dışındaki okulların dizinin izlenilmemesi için evlere mektup yollaması gibi birçok dedikodunun ortaya çıkmasının ardından geçtiğimiz günlerde yaşanan bir intihar olayının da diziden dolayı kaynaklandığı iddia ediliyor.

Peru’da yaşayan 23 yaşındaki Franco Medrano, kendini 4. kattan aşağı attı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayı inceleyen polis, Biri Claudia isimli bir kadına ait olan, diğeri ise intiharına sebep olarak gösterdiği kişilerin isimlerinin yazdığı iki notun yanı sıra bu isimlere bırakılmış kayıtlar da buldu. Bilindiği gibi dizi de Hannah karakteri intiharından sorumlu gördüğü 12 kişi için kasetler kaydetmesi üzerine kurulu.

Öte yandan kulislerde yılın hakkında en çok tweet atılan dizisi olma başarısını gösteren 13 Reasons Why’ın 2. sezon onayının geri alınabileceği ve hatta bütün bölümlerinin sitelerden kaldırılacağından bahsediliyor.

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

Bir yorum bırakın