Genel

10 Kasım Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz..

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü,  ebediyete intikalinin 78’inci yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

Bizlere düşen, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve O’nun bize bıraktığı eser olan Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşatmak ve ona sahip çıkmaktır.

Ruhun şad olsun Ata’m mekanın cennet olsun.

cw2ciynxeaqifro

Post Ratings:
Like
Like x 11

Yazar hakkında

sürgünüm

19 Yorum

 • Mustafa Kemal Atatürk'ü görmeden sevebilmektir 10 Kasım. İsmi söylenince yüreklere gelen coşkunun adıdır Mustafa Kemal. 78.yıl dönümünde saygı ve hürmetle anıyoruz. Mustafa Kemal içimizde yaşayan büyük bir lider. Yıllarca yüz yıllarca sürecek yanacak bir ateş.

 • sadece türkiyenin değil dünyanında gelmiş gelmiş en büyük ve tüm dünya tarafından saygı görülen tek lideridir  hani bazı dizi yada filmlerde çok duygusuz yabancı komutanlara Atatürkün ismini söyleyip resmini gösterirler ve onlarında tüyleri diken diken olurya bu tamamen gerçek birşey getirin en duygusuz yabancı liderleri onlar bile Atatürkün ismini duyup resmini gördüğünde bir yutkunurlar türkiyeyi sevmeyenler bile Atatürk sayesinde saygı duyarlar dünyanın en büyük lideri başka bir ülkeden olsa böyle bir adam açıkcası o ülkeye bende saygı duyardım bizler dünyanın en büyük liderinin  türk olmasından dolayı çok şanslıyız insana ne mutlu türküm diyene dedirtiyor gerçekten :bhr::bhr::bhr:

 • Başkomutan, mareşal, gazi, Cumhuriyetimizin kurucusu, yeryüzündeki tüm güzel sıfatları hakeden insanı bir kez daha anıyoruz. Yolun, yolumuz.

 • Ulu önderimiz, ebedi başkomutanımız, atamız gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü rahmetle anıyoruz. Böylesine büyük bir liderin ve kahraman atalarımızın yoktan var edip kurduğu bu ülkede yaşamaktan gurur duyuyorum, Atamıza minnetimiz ve sevgimiz daim olacak, ruhu şad olsun.

 • Atamızı saygı, minnet ve geçen gün artan büyük özlemle anıyorum. Bu özel günde nerede olursam olayım, bir şekilde Türkiye saatine göre 09.05'te saygı duruşuna geçmişimdir. Küçüklüğümde TV karşısında Aziz Askerlerin gözyaşlarıyla ağlamışımdır. Memleket'ten her ne kadar uzak olsak da, Ulu Önderimiz, başkomutanımız her zaman bizimle…

  Kendi doğum tarihimden bir gün önce 10 Kasım.. aslında neredeyse 10 Kasım'da doğuyormuşum. Bu da Atamıza kişisel olarak daha bir minnet duymamı sağlar bana..

 • Beni övme sözlerini bırakınız, gelecek için ne yapacağız; onlardan bahsediniz.

   

  Mustafa Kemal ATATÜRK

 • Düşman ülkelerin bile yıllar sonra adından övgüyle söz ettiği tek lider. Benim başkomutanım, benim cumhurbaşkanım, benim liderim.. Saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz…

 • Ulu önderimiz, büyük lider; Mustafa Kemal Atatürk.

   

  Saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Bıraktığı emanetin bekçisiyiz.

   

 • Sabah 9'u 5 geçe kalkamadığıma çok üzüldüm 🙂

  Sayın Necmettin Erbakanın da deyimiyle

  ''Aziz Atatürk, bu millet yaptıklarınızı asla unutmayacaktır!'' (Anıtkabir anı defteri)

 • Yarım asırlık ömrüne savaşlar, barışlar, zaferler, sanat, bilim ve en önemlisi milyonlarca özgür insan sığdıran Büyük Önder'i saygıyla anıyoruz.

Bir yorum bırakın